Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Kompletní servis pro fanoušky české hokejové extraligy

aktualizováno 
Multimediální portál pro hokejové fandy je tu. Jste začínajícím chovatelem či pěstitelem? Trápíte rádi svoji hlavou křížovkami a zajímá vás, jak vypadaly československé bankovky vydané od roku 1919? Toto a ještě více na vás čeká v článku.
Vítkovický hokejista Marek Uram

Vítkovický hokejista Marek Uram v souboji s třineckou obranou. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

Hokejový portál pro fanoušky
Hokejzive.cz – http://hokejzive.ct24.cz/

Jdou v TV zajímavá, či důležitá ligová hokejová utkání v době, kdy jste v práci, kde nemáte TV? Chcete sledovat hokejové záznamy v počítači? Pokud ano, potom navštivte nový web České televize. Internetový projekt Hokejzive.cz věnovaný české hokejové extralize, zprovoznila ČT před play-off. Nabízí sportovním fanouškům živé internetové pokrytí hokejové extraligy. Živé přenosy jsou však v současné době do neurčita zastaveny - více na Proč hokejzive.cz nevysílá celé přímé přenosy z play off?.

Hlavní náplň stránek tvoří videomateriály pocházející z hokejového vysílání České televize. Na internetu je hokejoví fanoušci mohou sledovat nejen v přímých přenosech, ale vybírat si je také z bohatého archivu. V něm naleznete jak záznamy přímých přenosů utkání, tak i reportáže ze všech odehraných zápasů, rozhovory s hráči, gólové situace a mnoho dalších atraktivních momentů. Samozřejmou součástí stránek je i aktuální zpravodajské a výsledkové pokrytí hokejových událostí. Zpravodajství zahrnuje nejen českou extraligu, ale také přípravu naší reprezentace na Mistrovství světa v ledním hokeji a vývoj v zámořské NHL. Bonbónkem v obsahu stránek je videogalerie archivních materiálů, ve které se postupně objeví záznamy a reportáže zápasů, rozhovory s hráči, gólové a zajímavé momenty, nejlepší kličky, přihrávky, střely, souhry či bitky jednotlivých sezón české extraligy očima komentátorů. První otevřený archiv odkazuje na sezonu 2000/2001.

Hokejzive.czPodobné stránky

Hokej.idnes.cz – nejobsáhlejší hokejové zpravodajství
Hokej.cz – vše o hokeji

Server pro chovatele a pěstitele
Chovatelka.cz – www.chovatelka.cz

Hledáte-li server s informacemi o zahradě, zahradnictví, kutilství, kočkách, psech a pokojových rostlinách, nemusíte brouzdat po několika webech. Stačí vám jeden. Chovatelka.cz totiž nabízí všechny informace pod jedním serverem a ještě přidává informace ze světa zvířat a kulinářského rádce. V něm se například můžete dozvědět, jak vařit zajímavé pokrmy (zeleninové řízečky, velikonoční nádivku s mandlemi atd.). Máte-li zahradu a připravujete se ji vylepšit, zkuste načerpat nápady v rubrice Moderní zahrada. Čekají na vás desítky tipů, které stojí za to. Nechybí však ani rady kutilům, kteří se mohou dozvědět, jak si upravit byt či domek. A pro chovatele koček a psů je připravena celá série článků na různá téma.

Chovatelka.cz

Podobné stránky

Chovatele.cz – stránky pro přátele chovatelství
Přírodou rostlin – atlas rostlin

Křížovkářský server
Lusk.cz – www.lusk.cz

Luštíte-li rádi křížovky, potom vám zřejmě ani nemusíme představovat server Lusk.cz. Tento jeden z největších českých křížovkářských serverů u nás nabízí každý den novou křížovku. Luští se on-line přímo na stránce a to z vašeho internetového prohlížeče. Stačí si vybrat a můžete luštit. Na téměř sedm let fungujícím webu je totiž k vyluštění připraveno více než 2600 křížovek rozdělených do 37 druhů. Počet křížovek se zvyšuje každým dnem. Již vyšlé křížovky jsou uloženy v archivu, ve kterém je možno vyhledávat podle několika kritérií – podle typu křížovky, podle data vydání, podle velikosti křížovky, podle typu tajenky či cizojazyčně. Na webu se nachází i malý křížovkářský slovníček, který je určen všem luštitelům, kteří při luštění nemohou nalézt to správné slovo. Luštění křížovek je založeno na technologii JavaScript. Všechny moderní prohlížeče ji podporují. Máte-li povolené cookies soubory, potom se vaše rozluštěné křížovky ukládají a vy se k jejich „dolousknutí“ můžete vrátit kdykoliv později.

Lusk.cz

Podobné stránky

Luštěnky – křížovky, osmisměrky on-line i ke stažení
Křížovky – klasické, švédské, kris kros a další křížovky

Uwwwízlo v síti
Tušíte, jak vypadaly naše bankovky v roce 1919? Že si již nepamatujete ani ty vydané několik let před revolucí? Jestliže jste na tom takto, potom navštivte stránky s československými bankovkami. Nacházejí se na nich obrázky našich platidel od roku 1919 do 1992. A to jak zepředu, tak i zezadu. Perličkou jsou i snímky certifikátů a bonů.
Vyrážíte-li do města, které má metro, podívejte se na jeho schéma ještě před tím, než se vydáte na cestu. Můžete si tak nastudovat, kudy pojedete a nemusíte se ptát kolemjdoucích. Pro tyto účely můžete využít např. stránky webu Amadeus. V otevíracích menu u každého z kontinentů je na výběr město a po kliknutí na něj se zobrazí mapa. Bohužel některé informace jsou v nich staršího data. Například Praha zde nemá dokreslenou konečnou trasy A – dnes již opravdu nekončí na Skalce.
Server Fotoreport.cz nabízí pomoc při hledání fotografií z koncertů, festivalů, diskoték a hudebních akcí. Fotografie můžete vybírat podle akcí a denně přibývají nové.

Československé bankovky
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Představitelé G20 oddálili regulaci kryptoměn. Chtějí dostatek dat

Ilustrační snímek

Na summitu skupiny dvaceti ekonomicky nejsilnějších států se mimo jiné řešily i kryptoměny. Na konkrétní regulaci se...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Najdete na iDNES.cz