Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Podrobné informace o hradech, zámcích a dalších památkách

aktualizováno 
Venku je příjemně a tak proč nevyrazit do přírody, zajít si na hrad či na zámek. Najděte to pravé místo dle vašich kritérií. Chcete lékaře, který vám bude k dispozici 24 hodin denně? Nebo jen nevíte, jaký dárek zvolit pro vaše nejbližší?

Zámek Opočno | foto: Otakar Grusser

Navštivte hrady, zámky, tvrze...
Hrady.cz – www.hrady.cz

Gotický hrad založený Benešem z Vartemberka před r. 1349, po r. 1370 radikálně přestavěn. Roku 1524 v držení Biberštejnů, renes. přestavba. V 16. století za Lobkoviců nové hosp. budovy. Poznáte, o jakém hradu je řeč? Pokud ne, pak stačí navštívit server Hrady.cz

Tyto stránky však nejsou určeny pouze pro ty, kteří hledají informace o hradech nebo zámcích, tvrzích či věžích, jde totiž o užitečný portál pro řadu z nás. Naplánovat zde totiž můžete během chvilky rodinný výlet, načerpat řadu informací, podívat se na okolí měst a obcí či podél břehů řek. O vyhledaném místě se dozvíte nejen jeho historii, ale také v jakém je stavu, zda-li je přístupné, kde se nachází, jak se k němu dostat atd. Nechybí ani informace o možnosti využití WC, zda je místo určeno pro rodiny s dětmi, zda se u památky nachází občerstvení, parkoviště, suvenýry, možnost rezervace, ubytování, pronájmu prostoru, či uspořádání svatby, samostatné prohlídky, noční prohlídky atd. U záznamů je dokonce možné zjistit vstupné, prohlížet fotogalerie či diskutovat s návštěvníky webu.

Hrady.cz

Podobné stránky

Zámky-hrady – zámky, hrady a jiné zajímavosti
Hrady – informace nejen o hradech


Váš internetový lékař
Ordinace.cz – www.ordinace.cz

Pokud vás něco bolí, ale nechcete, či nemáte čas zajít si k lékaři, udělejte si základní vyšetření sami. Možná zjistíte, že jde o nějakou banalitu, kterou můžete řešit sami. Stačí navštívit server Ordinace.cz. V části Domácí lékař vám bude položeno několik otázek, na které si odpovíte (vyberete zobrazenou odpověď) a během tří minut se systém pokusí odhalit příčinu vašich obtíží a navrhne řešení. Samozřejmě není možné zaručit, že zvolíte správný algoritmus a budete se sami vhodně léčit. Pokud si nejste jenom trochu jistí, neprodleně konzultujte s lékařem - žádný dotazník jej nenahradí.

Nejprve je nutné vybrat si skupinu nebo konkrétní problém, který vás trápí. Na výběr je - duševní zdraví, stav organismu, hlava, ústa, oči, uši, nos, krk, dýchací cesty, hrudník, břicho, střeva, močové cesty, kůže, nehty, vlasy, svaly, klouby a nervy. Kliknutím na skupinu se spustí diagnostický program. Máte-li doma navíc kojence a nevíte jak ho utišit, či máte problémy s jeho krmením či dokonce zduřelými uzlinami, pak i pro vás má server několik užitečných rad.

Ordinace.cz

Podobné stránky

Hoowoo.euweb.cz – domácí lékař, herbář, bylinné recepty...
Doktorka.cz – server o zdraví a kráse


Nevíte, jaký dárek pro vaše blízké?
Tvůjdárek.cz – www.tvujdarek.cz

Jistě to znáte i vy a potýkáte se s tím každý rok. Vašim blízkým se blíží narozeniny a vy jako vždy teprve na poslední chvíli přemýšlíte, co jim koupit a hlavně kde to sehnat. A co takhle zabít dvě mouchy jednou ranou? Stačí navštívit nový internetový portál TvůjDárek.cz. Jedná se o vyhledávač dárků, v němž si uživatel sám vybere určité parametry (věk, cena apod.) a vyhledá si určitý druh zboží. Pokud si nějaké zboží vyberete, stačí kliknout na Koupit. Dojde k přesměrování na obchod, který daný předmět prodává. Sám portál Tvůjdárek.cz tedy není obchodem, ale jakýmsi vyhledávačem dárků dle parametrů. Do budoucna by se na stránkách měly objevit soutěže, akce, slevy, rozhovory s majiteli e-shopů a spousta dalšího. Zajímavostí je jistě i to, že vzhled portálu se mění podle toho, jaká je denní doba (denní a noční podoba designu).

Tvůjdárek.cz

Podobné stránky

Allegria.cz – netradiční dárky
Dárek.cz – tipy na dárky


Uwwwízlo v síti
Každý počítač je vybaven systémovými hodinami. Ty prostřednictvím rozhraní operačního systému předávají svému uživateli informace o aktuálním času, časovém pásmu a datu. Čas lze seřizovat manuálně, ale ne vždy máme doma hodiny, které ukazují čas s naprostou přesností. Při návštěvě serveru Přesný čas si můžete nejenom zkontrolovat odchylku svého počítače od přesného času, ale také zjistit, kolik je hodin jinde. Obsahuje totiž databázi 20 000 světových měst. U každého města je evidován přesný čas, zeměpisná poloha a orientační počet obyvatel.
Igi, tedy Igor Hák před několika týdny uvedl do provozu nový server Spammer.cz. Nejde však o stránky určené těm, kteří by chtěli proniknout do praktik zasílání nevyžádané pošty, ale pro ty, kteří se o spamu chtějí dozvědět více a bránit se mu.
Internetových serverů s možností přehrávat video je dnes mnoho. Chcete-li vyhledávat videa dle klíčových slov a přitom vás nebaví činit tak na každém serveru zvlášť, zkuste portál Foooo.com. Ten uživatelům umožňuje prohledávat na desítky video serverů na internetu dle slov či slovních spojení.

Přesný časNejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Dejte nám bankovní údaje svých klientů, žádají banky Facebook i Google

Ilustrační snímek

Korporace se snaží přemluvit velké banky, aby jim daly přístup k některým bankovním údajům a umožnily obchodovat v...

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

Najdete na iDNES.cz