Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Podrobné informace o hradech, zámcích a dalších památkách

aktualizováno 
Venku je příjemně a tak proč nevyrazit do přírody, zajít si na hrad či na zámek. Najděte to pravé místo dle vašich kritérií. Chcete lékaře, který vám bude k dispozici 24 hodin denně? Nebo jen nevíte, jaký dárek zvolit pro vaše nejbližší?

Zámek Opočno | foto: Otakar Grusser

Navštivte hrady, zámky, tvrze...
Hrady.cz – www.hrady.cz

Gotický hrad založený Benešem z Vartemberka před r. 1349, po r. 1370 radikálně přestavěn. Roku 1524 v držení Biberštejnů, renes. přestavba. V 16. století za Lobkoviců nové hosp. budovy. Poznáte, o jakém hradu je řeč? Pokud ne, pak stačí navštívit server Hrady.cz

Tyto stránky však nejsou určeny pouze pro ty, kteří hledají informace o hradech nebo zámcích, tvrzích či věžích, jde totiž o užitečný portál pro řadu z nás. Naplánovat zde totiž můžete během chvilky rodinný výlet, načerpat řadu informací, podívat se na okolí měst a obcí či podél břehů řek. O vyhledaném místě se dozvíte nejen jeho historii, ale také v jakém je stavu, zda-li je přístupné, kde se nachází, jak se k němu dostat atd. Nechybí ani informace o možnosti využití WC, zda je místo určeno pro rodiny s dětmi, zda se u památky nachází občerstvení, parkoviště, suvenýry, možnost rezervace, ubytování, pronájmu prostoru, či uspořádání svatby, samostatné prohlídky, noční prohlídky atd. U záznamů je dokonce možné zjistit vstupné, prohlížet fotogalerie či diskutovat s návštěvníky webu.

Hrady.cz

Podobné stránky

Zámky-hrady – zámky, hrady a jiné zajímavosti
Hrady – informace nejen o hradech


Váš internetový lékař
Ordinace.cz – www.ordinace.cz

Pokud vás něco bolí, ale nechcete, či nemáte čas zajít si k lékaři, udělejte si základní vyšetření sami. Možná zjistíte, že jde o nějakou banalitu, kterou můžete řešit sami. Stačí navštívit server Ordinace.cz. V části Domácí lékař vám bude položeno několik otázek, na které si odpovíte (vyberete zobrazenou odpověď) a během tří minut se systém pokusí odhalit příčinu vašich obtíží a navrhne řešení. Samozřejmě není možné zaručit, že zvolíte správný algoritmus a budete se sami vhodně léčit. Pokud si nejste jenom trochu jistí, neprodleně konzultujte s lékařem - žádný dotazník jej nenahradí.

Nejprve je nutné vybrat si skupinu nebo konkrétní problém, který vás trápí. Na výběr je - duševní zdraví, stav organismu, hlava, ústa, oči, uši, nos, krk, dýchací cesty, hrudník, břicho, střeva, močové cesty, kůže, nehty, vlasy, svaly, klouby a nervy. Kliknutím na skupinu se spustí diagnostický program. Máte-li doma navíc kojence a nevíte jak ho utišit, či máte problémy s jeho krmením či dokonce zduřelými uzlinami, pak i pro vás má server několik užitečných rad.

Ordinace.cz

Podobné stránky

Hoowoo.euweb.cz – domácí lékař, herbář, bylinné recepty...
Doktorka.cz – server o zdraví a kráse


Nevíte, jaký dárek pro vaše blízké?
Tvůjdárek.cz – www.tvujdarek.cz

Jistě to znáte i vy a potýkáte se s tím každý rok. Vašim blízkým se blíží narozeniny a vy jako vždy teprve na poslední chvíli přemýšlíte, co jim koupit a hlavně kde to sehnat. A co takhle zabít dvě mouchy jednou ranou? Stačí navštívit nový internetový portál TvůjDárek.cz. Jedná se o vyhledávač dárků, v němž si uživatel sám vybere určité parametry (věk, cena apod.) a vyhledá si určitý druh zboží. Pokud si nějaké zboží vyberete, stačí kliknout na Koupit. Dojde k přesměrování na obchod, který daný předmět prodává. Sám portál Tvůjdárek.cz tedy není obchodem, ale jakýmsi vyhledávačem dárků dle parametrů. Do budoucna by se na stránkách měly objevit soutěže, akce, slevy, rozhovory s majiteli e-shopů a spousta dalšího. Zajímavostí je jistě i to, že vzhled portálu se mění podle toho, jaká je denní doba (denní a noční podoba designu).

Tvůjdárek.cz

Podobné stránky

Allegria.cz – netradiční dárky
Dárek.cz – tipy na dárky


Uwwwízlo v síti
Každý počítač je vybaven systémovými hodinami. Ty prostřednictvím rozhraní operačního systému předávají svému uživateli informace o aktuálním času, časovém pásmu a datu. Čas lze seřizovat manuálně, ale ne vždy máme doma hodiny, které ukazují čas s naprostou přesností. Při návštěvě serveru Přesný čas si můžete nejenom zkontrolovat odchylku svého počítače od přesného času, ale také zjistit, kolik je hodin jinde. Obsahuje totiž databázi 20 000 světových měst. U každého města je evidován přesný čas, zeměpisná poloha a orientační počet obyvatel.
Igi, tedy Igor Hák před několika týdny uvedl do provozu nový server Spammer.cz. Nejde však o stránky určené těm, kteří by chtěli proniknout do praktik zasílání nevyžádané pošty, ale pro ty, kteří se o spamu chtějí dozvědět více a bránit se mu.
Internetových serverů s možností přehrávat video je dnes mnoho. Chcete-li vyhledávat videa dle klíčových slov a přitom vás nebaví činit tak na každém serveru zvlášť, zkuste portál Foooo.com. Ten uživatelům umožňuje prohledávat na desítky video serverů na internetu dle slov či slovních spojení.

Přesný čas
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

S blockchainem proti nucené práci. Nový projekt má pomoci milionům lidí

Takových sekáčů třtiny jako Generoso už na Kubě mnoho není.

Celosvětově pracuje dle odhadů v podmínkách nucené práce až 25 milionů lidí. Právě těm by mohl pomoci nový projekt,...

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Najdete na iDNES.cz