Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Testy zboží a rádce při nákupu

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých odkazů vám přinášíme tip na server, který se zabývá testováním zboží a poradí vám, jak nakupovat a neprohloupit. Nechybí ani stránky s ubytovacími zařízeními po celé ČR či stránky pro chovatele psů atd.
Televize, elektronika

Televize, elektronika | foto: Profimedia.cz

Kvalita zboží testovaná spotřebiteli
Q magazín – www.qmagazin.cz

V dnešní době plné shonu a spěchu tak trochu zapomínáme při nákupu sledovat, jaké zboží je kvalitní, a kterému bychom se měli zdaleka vyhnout. Z obrovského sortimentu většina z nás vybírá hlavně podle ceny a nikoliv kvality. Na druhou stranu poznat kvalitní výrobek je poslední dobou čím dál tím těžší, přičemž svůj podíl na tom mají hypermarkety. Chcete-li však kupovat kvalitní zboží, je tu portál Q magazín.
Rádce pro spotřebitele v dnešní hektické době.

Q magazín je internetový spotřebitelský časopis provozovaný občanským sdružením Spotřebitel.cz založeným v roce 1998 pod názvem Spotřebitelský poradenský a informační servis. Jeho posláním je prosazovat a hájit zájmy a práva spotřebitelů. Působí také v oblasti zvyšování jakosti výrobků a poskytovaných služeb prostřednictvím spotřebitelských průzkumů mezi návštěvníky jejich webových stránek. Testují, varují, informují, radí a vzdělávají. Zaujmout by vás mohla především rubrika testy. V ní se pravidelně objevují testy různého zboží. Ať už jde o potraviny (sýry, smetany, víno atd.), elektroniku, textil, obuv, sport a mnohem více. Podrobné informace vždy naleznete v článku a také v přehledné tabulce. Informace vám odhalí nejen to, které zboží je spolehlivé, kvalitní, ale především poradí, jak postupovat při nákupu. Pokud přece jen nenajdete odpověď na váš dotaz, využijte rubriku radíme a dotaz položte zde.

Q magazín

Podobné stránky

Test.idnes.cz – testování zboží na iDNES.cz
Bezpečnost potravin – informační centrum bezpečnosti potravin


Najděte si ubytování po celé ČR
Nadovču.cz – www.nadovcu.cz

Toužíte-li po dovolené, ale nechcete do ciziny, určitě vyrazte po České republice. Česko je krásnou zemí a řada z nás ji nezná. Nechcete-li však vyrazit naslepo a raději byste si byli jisti, že po příjezdu do krásného kraje budete mít kde složit hlavu, obraťte se na specializovaný server Nadovču.cz.

Jde o poměrně nový server zabývající se ubytováním v České republice. V nabídce naleznete 3 000 přehledných prezentací hotelů, penzionů, apartmánů, chat a chalup ze všech koutů ČR. Velkou výhodu serveru je, že nejde o rezervační systém. Návštěvníci tak při výběru ubytování mají možnost vybrané zařízení sami kontaktovat – a získat tak v něm cenu bez jakýchkoliv navýšení. Výběr ubytování probíhá dvěma způsoby. Buďto si můžete prostřednictvím mapky vybrat lokalitu, kam byste se na dovolenou rádi podívali, nebo si můžete ubytování najít skrz vyhledávací formulář. V případě druhé možnosti si můžete přesně vybrat podle typů pokojů, nabízených služeb či ceny toho ubytovacího zařízení, které se vám bude nejvíce zamlouvat.

Nadovču.cz

Podobné stránky

Ubytování v ČR – katalog ubytovacích zařízení
Ubytování turistik – chaty a chalupy, ubytování a dovolená v ČR


Informační portál o psech
Můj pes.cz – www.mujpes.cz

Žadoní vaše ratolesti o pejska? Chystáte se ho koupit, ale nevíte, kam se obrátit o rady a zkušenosti? Naštěstí nejen pro vás, ale i pro milovníky psů existují na tuzemském webu místa, která je dokáží v péči o psa povzbudit a poradit. Příkladem budiž již téměř osm let fungující web Můj pes. Na něm najdete celou řadu užitečných informací, které se vám budou jistě hodit.

Díky atlasu psů si můžete vybrat toho pravého pejska pro vás nebo vaši rodinu. U zvoleného plemene naleznete popis psa, fotografie a odkazy na stránky s tématikou daného plemene. Velmi rozsáhlá fotogalerie umožňuje prohlédnout si psy snad ze všech stran, takže ještě než si ho pořídíte, máte šanci na jeho důkladné prohlédnutí. Po zakoupení jistě uvítáte především informace o výcviku, výchově a výživě psa. Nechybí ani chat, seznam chovatelských stanic, osobní stránky psů, inzerce, seznam jmen pro psy atd. Kromě toho tvoří velkou část webu diskusní fóra na různá kynologická témata. K zajímavým částem webu patří bezesporu možnost založit každému psíkovi jeho osobní stránku, stačí pouze fotka a vše je za dvě minuty hotovo. Stejný systém se dá využít i pro založení stránky pro chovatelskou stanici. 

Můj pes.cz

Podobné stránky

Štěňata.cz – psí svět
Psycholog psů – psycholog pro vaše psi


Uwwwízlo v sítí

Taxisluzby.cz je internetový server, který vám umožní pohodlně objednávat vozy taxi pomocí internetového prohlížeče, ale také pomocí mobilního telefonu podporujícího WAP. Na serveru si můžete také vyhledat taxislužbu splňující vaše konkrétní požadavky na vůz, řidiče nebo způsob placení a také přečíst hodnocení taxislužeb ostatními uživateli.
Chcete-li si pořídit novou herní pecku pro váš počítač, ale nejste-li si jisti, zda je na to váš hardware dostatečně silný, potom zabrouzdejte na tyto stránky Systemrequirementslab.com. Ty totiž dokážou zběžně proklepnout vaši počítačovou sestavu a sdělit vám, zda hra XY poběží či nikoliv. Ze seznamu si stačí vybrat požadovanou hru, nainstalovat ActiveX prvek a během chvilky se dozvíte, zda má smysl hru zakoupit.
Správné třídění odpadů nám zajišťuje čistší životní prostředí, šetří suroviny, redukuje množství odpadů ukládaných na skládky a umožňuje využití odpadů. Víte však, jak správně třídit? Pokud ne, zabrouzdejte na stránky s příručkou pro třídění odpadu.

Taxisluzby.cz
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Jeho malovaná vejce pobavila i Shakiru, teď chystá velké setkání kutilů

Adam Savage na Maker Faire (San Mateo 2016)

Jiří Zemánek vyrobil stroj, který zdobí kraslice optickými klamy, a uchvátil jím i zpěvačku Shakiru. Vymyslel a...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Která je nejrychlejší nebo nejvtipnější? Šampioni ze světa kryptoměn

Kdo zvítězí v závodu kryptoměn?

Hodnota, anonymita, náročnost těžby, rychlost a humor. I ve světě kryptoměn se svádí souboj o prvenství. Přinášíme...

Najdete na iDNES.cz