Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Víte, kolik vás stojí boj se spamem?

aktualizováno 
Nesplnili jste si dětský sen a nestali jste se strojvedoucím? Potom alespoň nahlédněte na stránky věnované železnici. Naštval vás někdo? Pohřběte ho. Zatočte se spamem a naučte se perfektně ovládat YouTube.

Peníze, bankovky, koruna - banky, peníze | foto: MF DNES

Magazín o železniční a městské dopravě
Stránky přátel železnic – http://spz.logout.cz

Stránky o historii i současnosti téměř všech oblastí železnice a MHD. Vznikly jako studentská záliba. V současné době na nich můžete nalézt informace o tratích, provozu na nich, vozidlech, úzkorozchodkách, infrastruktuře, fotogalerii, MHD, zabezpečovací technice a sekci věnované nostalgii. Na jednom místě najdete vše o železnici nejen z Česka, ale i z celé Evropy.

Největší zájem je především o sekci fotoalbum, kde návštěvníci naleznou perfektní informace o délce železnic ve vybraných evropských státech, kolik km je z toho elektrizováno (jaká elektrická soustava to je). Kdo tratě provozuje, případně které společnosti je využívají. Velmi dobře jsou zpracovány údaje o lokomotivách a vozech a to včetně jejich fotografií.

Stránky přátel železnic

Podobné stránky

Svět železnice – vše kolem železnice
Modelová železnice – web věnovaný modelářům


Uspořádejte si pohřeb
Virtuální hřbitov.cz –
www.hrbitov.cz
Nenávidíte nějakou osobu k smrti? Tak proč ji nepošlete na hřbitov? Trochu morbidní doporučení, ale pokud tak učiníte pouze virtuálně, nemusíte myslet na opravdovou smrt. Jste-li pro černý humor, potom navštivte internetový hřbitov. Jeho prostřednictvím totiž můžete pohřbít osoby, i když jsou ještě plné života. Stačí jen vybrat, na který hřbitov (křesťanský, židovský, zvířecí, zrušený či sebevraždy) chcete nemilovanou osobu umístit. Podle vkusu vyberete parcelu, typ náhrobku a zadáte jméno pohřbívané osoby, text na náhrobek a případně jméno, kdo osobu pohřbil. Jestliže nechcete nenáviděnou osobu ještě pohřbít, umístěte ji zatím do blázince. I tuto možnost naleznete na tomto serveru. Opět si stačí vybrat, do jakého oddělení blázince (paranoia, deviace, kleptomanie, psychóza, schizofrenie, ostatní) osobu umístíte. Potom již napíšete pouze její jméno a důvod, proč jste ji tam umístili.

Virtuální hřbitov.cz

A pokud byste přece jen uvítali seriózní informace, potom zavítejte na www.pohreb.cz, kde naleznete vše, co je nutné zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Díky průvodci krok za krokem, který vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat pohřební službu a vyřídit všechny potřebné formality se můžete připravit již nyní na úmrtí v rodině.

Podobné stránky

Město mrtvých – nikdy není slasti bez bolesti
Hnutí pro život ČR – dobrovolné sdružení občanů prosazující úctu k lidskému životu


Server o spamu a proti spamu
Spamy.cz –
www.spamy.cz
Trápí vás spam? Víte, kolik vás stojí peněz? Chcete jeho výskyt ve vaší elektronické stránce omezit na minimum? Pak navštivte server Spamy.cz. Ten poskytuje řadu informací při boji proti nevyžádané poště (spamu) a nabízí antispamový filtr. Kromě filtru lze na webových stránkách najít i spamovou kalkulačku (čas strávený mazáním spamů přepočtený na mzdu) nebo aktuální informace ze světa spamů. Na serveru dále vycházejí zajímavé články, které nejen radí, jak se spamem bojovat, ale také poukazují na jejich nové typy, kde se ho tvoří nejvíce, kdo vyhrál nad spamerem a jaké firmy patří mezi spamery. Jestliže chcete znát, kolik vás nevyžádaná pošta stojí, vyzkoušejte spamovou kalkulačku. Ve třech jednoduchých krocích vám nástroj přibližně vypočítá, o kolik cenného času svých zaměstnanců přicházíte.

Spamy.cz

Podobné stránky

Spam filtry – programy bojující proti spamu
Bezpečnější internet – dodržujte pravidla práce na internetu


Uwwwízlo v síti
Web 2.0 – tento blog přináší zajímavé informace ze světa Web 2.0 aplikací. Naleznete zde informace o zajímavých projektech, které dnes a denně vznikají.
Také jste propadli YouTube? Chcete se o této službě dozvědět mnohem více a ne si jen prohlížet videa? Víte, jak najít přesně ty klipy, co sháníte? Pokud ne, zabrouzdejte na stránky Youtube.kvalitne.cz. Jde o stránky věnující se této populární službě, na kterých naleznete informace jak uložit videa na YouTube, jak je stáhnout, jak vyhledat ta zajímavá atd.
Denně se setkáváme s velkým množstvím informací, každý z nás používá velké množství názvů, některé jsou pro nás samozřejmé, jiné vnímáme jen okrajově. Jedním z těchto výrazů je vegetarián. Na serveru Vegetarian.cz naleznete informace kde vegetariánské jídlo nakoupit, kde se najíst, recepty na jídla či literaturu.

Vegetarian.cz
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Facebook v problémech. Šéf bezpečnosti končí, lidem vadí nečestní analytici

Logo Facebooku

Společnost Cambridge Analytica nečestně získala informace o padesáti milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo...

Dětské porno je natrvalo „součástí“ bitcoinu, varují výzkumníci. Už zase

(Ilustrační snímek)

Účetní kniha bitcoinu, která obsahuje přehled všech provedených transakcí, umožňuje i vkládání krátkých textových...

Najdete na iDNES.cz