Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Všichni kecálkové na jednom místě a bez instalace

aktualizováno 
Internetová adresa vám nabízí šest nejpoužívanějších kecálků na cesty. Nebude pod vaším bytem v budoucnu jezdit metro? Chcete se informovat, které výrobky jsou pro uživatele nebezpečné? Nebo jen fandíte Kajínkovi?

Neinstalujte kecálka na PC
Meebo – www.meebo.com

Webová služba se zajímavým názvem Meebo by vám mohla přijít vhod na vašich cestách, při práci na cizím počítači či ve firmě, kde máte zakázáno přistupovat na domény pro instant messaging. Jedná se totiž o webového klienta na rychlé zasílání zpráv (instant messaging), ke kterému se uživatel přihlašuje přes internetový prohlížeč. Velká výhoda Meeba je, že se jedná o multiprotokolového klienta s podporou těchto sítí – AIM, Yahoo!, Google talk, MSN, ICQ a Jabber. Služba nabízí spoustu zajímavých funkcí, jednoduché a příjemné uživatelské rozhraní a díky tomu, že je vytvořena v javascriptu, tak je i multiplatformní.

Uživatelské prostředí je příjemné, program je dobře graficky zpracován. Umožňuje dokonce základní možnosti nastavení jako je například formátování písma či skiny. Ovládání je intuitivní. Se všemi okny můžete pohybovat a měnit jejich velikost stejně jako ve Windows. Dobrou zprávou je i to, že stránky jsou přeloženy do několika jazyků a čeština mezi nimi nechybí. Hodláte-li službu využívat častěji, proveďte registraci Meebo (pravý rámeček). Získáte zdarma několik předností. Základní výhodou je, že si můžete nastavit, aby se Meebo po přihlášení přihlásilo k více účtům zároveň a také u každého můžete nastavit, aby se přihlásil jako neviditelný. Další výhodou je, že pro registrované uživatele je dostupné osobní nastavení uživatelského profilu. Meebo funguje v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a dalších, které jsou postaveny na jejich jádrech (Maxthon, SeaMonkey, K-Meleon atd.).

Pokud přesto chcete mít nějakého kecálka nainstalovaného na počítači, podívejte se do včerejšího článku, kde si jednotlivé programy můžete stáhnout.

Meebo

Rivalové

Go.icq.com – webové ICQ
Webmessenger.msn.com - webové MSN


Pražské metro
Metroweb.cz – www.metroweb.cz

Síť pražského metra tvoří páteř celého systému MHD a cestující mohou využívat 53 stanic na 54 km tratí. V souladu s trendem zpřístupnění dopravy i osobám se sníženou pohyblivostí jsou stanice uvedené do provozu v poslední době vybaveny výtahem nebo bezbariérovým přístupem. Co nás však čeká za úpravy, údržby a vývoj do budoucna?

Toto vše a ještě mnohem více se můžete dozvědět na neoficiálních stránkách pražského metra. Naleznete zde řadu informací včetně těch, které jste kdy chtěli znát, ale nevěděli jste, koho se zeptat. Všechny informace jsou doplněny o videa, zvuky, obrázky a další artefakty týkající se pražského metra. Na tvorbě stránek se můžete podílet i vy. Máte-li nějaké zajímavé snímky, zvukové nahrávky, nebo třeba videozáznamy čehokoli kolem metra, pošlete je správci stránek. Pokud chcete jen informace čerpat, jistě se vám budou hodit rubriky – stav provozu, informace z provozu, podrobné informace o každé z tras, depa, jaká jsou používána vozidla, atd. V části o budoucnosti se dozvíte, kam se v dalších letech bude protahovat trasa metra a dokonce, že se již připravuje nová trasa D.

Metroweb.cz

Rivalové

Metro.zarohem.cz – neoficiální stránky pražského metra
MHD - městská hromadná doprava v Praze


Nebezpečné výrobky
Rapex – www.spotrebitele.info

Víte, kterým výrobkům byste se měli vyhnout? Které jsou potenciálně nebezpečné vůči spotřebitelům? Pokud ne, ale chtěli byste to vědět, využijte služby Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. To totiž na svých stránkách pravidelně vystavuje jejich seznam. Rapex neboli systém rychlého varování nepotravinových výrobků. Slouží k oznamování přímého i nepřímého rizika ohrožení zdraví nebo bezpečnosti spotřebitelů, kteří by se s nebezpečnými výrobky dostali do styku. Cílem Rapexu je zajistit rychlou výměnu informací mezi členskými státy a Komisí o opatřeních, která členské státy přijaly, aby zabránily, omezily nebo podmínily uvádění na trh nebo používání výrobků, jež mohou představovat výše uvedená rizika. Dozvíte se, kdo podal hlášení o špatném výrobku, naleznete jeho popis (někdy obrázek a zemi, ze které pochází), ale hlavně jaké nebezpečí úrazu při manipulaci s tímto produktem spotřebitelům hrozí. A poslední sloupeček informuje o tom, jaká opatření ohlašovací země k takovémuto výrobku přijala.

Nebezpečné výrobky

Rival

SOS ČR – nebezpečné výrobky za 2006


Uwwwízlo v sítí
Tvůrci počítačových virů si nedají pokoj a vytvářejí stále nové a nové hrozby pro naše počítače. Víte, jaké nebezpečí vám aktuálně hrozí, který červík je nejaktivnější? Pokud ne, potom zavítejte na stránky  a informujte se o tom. Projekt Virový radar on-line slouží k monitoringu a statistické analýze počítačových infiltrací šířících se prostřednictvím elektronické pošty. Projekt realizuje antivirová společnost Eset a Seznam.cz.
Je Jiří Kajínek vrah nebo oběť? Tak na tuto otázku se vám budou snažit odpovědět stránky na podporu Jiřího Kajínka. Naleznete zde mnoho informací včetně faktů, vzkazů pro Jirku, zajímavostí atd. Pokud věříte v jeho nevinu, můžete svým podpisem podpořit petici pro udělení milosti.
Chcete odhalit tajemství eskamotérů a kouzelníků starých časů? Či se jen nějakému tomu kouzlu naučit? Pokud ano, využijte tyto stránky. Na nich naleznete nejen, jak triky provádět, ale také slovník dobrého kouzelníka.

Triky návody
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

NÁVOD: Kdo má přístup k vašemu Facebooku? Zalepte si díry v soukromí

Nastavte, kdo má na Facebooku přístup k vašim informacím

Budete asi překvapeni, kolika aplikacím, firmám a lidem jste v minulosti povolili přístup ke svým datům. Vzhledem k...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz