Internet

Internet | foto: Profimedia.cz

Tipy na užitečné weby: Všichni kecálkové na jednom místě a bez instalace

  • 13
Internetová adresa vám nabízí šest nejpoužívanějších kecálků na cesty. Nebude pod vaším bytem v budoucnu jezdit metro? Chcete se informovat, které výrobky jsou pro uživatele nebezpečné? Nebo jen fandíte Kajínkovi?

Neinstalujte kecálka na PC
Meebo – www.meebo.com

Webová služba se zajímavým názvem Meebo by vám mohla přijít vhod na vašich cestách, při práci na cizím počítači či ve firmě, kde máte zakázáno přistupovat na domény pro instant messaging. Jedná se totiž o webového klienta na rychlé zasílání zpráv (instant messaging), ke kterému se uživatel přihlašuje přes internetový prohlížeč. Velká výhoda Meeba je, že se jedná o multiprotokolového klienta s podporou těchto sítí – AIM, Yahoo!, Google talk, MSN, ICQ a Jabber. Služba nabízí spoustu zajímavých funkcí, jednoduché a příjemné uživatelské rozhraní a díky tomu, že je vytvořena v javascriptu, tak je i multiplatformní.

Uživatelské prostředí je příjemné, program je dobře graficky zpracován. Umožňuje dokonce základní možnosti nastavení jako je například formátování písma či skiny. Ovládání je intuitivní. Se všemi okny můžete pohybovat a měnit jejich velikost stejně jako ve Windows. Dobrou zprávou je i to, že stránky jsou přeloženy do několika jazyků a čeština mezi nimi nechybí. Hodláte-li službu využívat častěji, proveďte registraci Meebo (pravý rámeček). Získáte zdarma několik předností. Základní výhodou je, že si můžete nastavit, aby se Meebo po přihlášení přihlásilo k více účtům zároveň a také u každého můžete nastavit, aby se přihlásil jako neviditelný. Další výhodou je, že pro registrované uživatele je dostupné osobní nastavení uživatelského profilu. Meebo funguje v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a dalších, které jsou postaveny na jejich jádrech (Maxthon, SeaMonkey, K-Meleon atd.).

Pokud přesto chcete mít nějakého kecálka nainstalovaného na počítači, podívejte se do včerejšího článku, kde si jednotlivé programy můžete stáhnout.

Meebo

Rivalové

Go.icq.com – webové ICQ
Webmessenger.msn.com - webové MSN


Pražské metro
Metroweb.cz – www.metroweb.cz

Síť pražského metra tvoří páteř celého systému MHD a cestující mohou využívat 53 stanic na 54 km tratí. V souladu s trendem zpřístupnění dopravy i osobám se sníženou pohyblivostí jsou stanice uvedené do provozu v poslední době vybaveny výtahem nebo bezbariérovým přístupem. Co nás však čeká za úpravy, údržby a vývoj do budoucna?

Toto vše a ještě mnohem více se můžete dozvědět na neoficiálních stránkách pražského metra. Naleznete zde řadu informací včetně těch, které jste kdy chtěli znát, ale nevěděli jste, koho se zeptat. Všechny informace jsou doplněny o videa, zvuky, obrázky a další artefakty týkající se pražského metra. Na tvorbě stránek se můžete podílet i vy. Máte-li nějaké zajímavé snímky, zvukové nahrávky, nebo třeba videozáznamy čehokoli kolem metra, pošlete je správci stránek. Pokud chcete jen informace čerpat, jistě se vám budou hodit rubriky – stav provozu, informace z provozu, podrobné informace o každé z tras, depa, jaká jsou používána vozidla, atd. V části o budoucnosti se dozvíte, kam se v dalších letech bude protahovat trasa metra a dokonce, že se již připravuje nová trasa D.

Metroweb.cz

Rivalové

Metro.zarohem.cz – neoficiální stránky pražského metra
MHD - městská hromadná doprava v Praze


Nebezpečné výrobky
Rapex – www.spotrebitele.info

Víte, kterým výrobkům byste se měli vyhnout? Které jsou potenciálně nebezpečné vůči spotřebitelům? Pokud ne, ale chtěli byste to vědět, využijte služby Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. To totiž na svých stránkách pravidelně vystavuje jejich seznam. Rapex neboli systém rychlého varování nepotravinových výrobků. Slouží k oznamování přímého i nepřímého rizika ohrožení zdraví nebo bezpečnosti spotřebitelů, kteří by se s nebezpečnými výrobky dostali do styku. Cílem Rapexu je zajistit rychlou výměnu informací mezi členskými státy a Komisí o opatřeních, která členské státy přijaly, aby zabránily, omezily nebo podmínily uvádění na trh nebo používání výrobků, jež mohou představovat výše uvedená rizika. Dozvíte se, kdo podal hlášení o špatném výrobku, naleznete jeho popis (někdy obrázek a zemi, ze které pochází), ale hlavně jaké nebezpečí úrazu při manipulaci s tímto produktem spotřebitelům hrozí. A poslední sloupeček informuje o tom, jaká opatření ohlašovací země k takovémuto výrobku přijala.

Nebezpečné výrobky

Rival

SOS ČR – nebezpečné výrobky za 2006


Uwwwízlo v sítí
Tvůrci počítačových virů si nedají pokoj a vytvářejí stále nové a nové hrozby pro naše počítače. Víte, jaké nebezpečí vám aktuálně hrozí, který červík je nejaktivnější? Pokud ne, potom zavítejte na stránky  a informujte se o tom. Projekt Virový radar on-line slouží k monitoringu a statistické analýze počítačových infiltrací šířících se prostřednictvím elektronické pošty. Projekt realizuje antivirová společnost Eset a Seznam.cz.
Je Jiří Kajínek vrah nebo oběť? Tak na tuto otázku se vám budou snažit odpovědět stránky na podporu Jiřího Kajínka. Naleznete zde mnoho informací včetně faktů, vzkazů pro Jirku, zajímavostí atd. Pokud věříte v jeho nevinu, můžete svým podpisem podpořit petici pro udělení milosti.
Chcete odhalit tajemství eskamotérů a kouzelníků starých časů? Či se jen nějakému tomu kouzlu naučit? Pokud ano, využijte tyto stránky. Na nich naleznete nejen, jak triky provádět, ale také slovník dobrého kouzelníka.

Triky návody