Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na užitečné weby: Vydejte si vlastní knihu za pár kaček

aktualizováno 
Vlastní kniha snadno a rychle? Žádný problém. Tak proč neudělat radost svojí knihou vašim blízkým? Ne, nemusíte přemlouvat knižní vydavatelství. Vhod by vám mohl přijít i server, který obsahuje velké množství informací pro výlety po ČR. A čeká na vás ještě více.

On si taky vydal knihu... | foto: Alexander DobrovodskýiDNES.cz

Přejete si vydat vlastní knihu?
Knihovnička.cz – www.knihovnicka.cz

Psaní textů není výsadou pouze novinářů, autorů a spisovatelů. Svůj článek si může napsat kdekdo. Pokud se vám psaní zalíbí natolik, že chcete napsat nějakou povídku, nic vám v tom nebrání. Problém však nastává v situaci, kdy byste toužili potom, aby kniha nezůstala pouze v digitální podobě, ale aby skutečně vyšla. Obrátíte-li se na některá naše vydavatelství, patrně uspějete jen velmi těžko, a právě proto je tu služba Knihovnička.cz.

Začínajícím autorům nabízí vydání díla o rozsahu 48-400 stran ve standardizovaném designu Knihovnička.cz a to již od 5 ks za zajímavé ceny. Například 100 stran, 10 ks vás přijde pouze na 45 Kč. Hlavu si nemusíte vůbec lámat ani s grafickou úpravou. Tu řeší sama služba a zajišťují ISBN, zhotovení knih a jejich dodání do prodejen, nebo knihoven, či expresní dotisky. S autorem, nebo majitelem autorských práv je podepsána smlouva a autor z každého komerčního využití díla získává autorský honorář. Výroba se provádí nárazově, v měsíčních intervalech. Jako zdroj textů byste měli dodat data v PDF (ideálně přebal zvlášť a vnitřní listy ve druhém souboru), ale poslat můžete i DOC, nebo Open Office soubory, ze kterých PDF vytvoří a zašlou ke korektuře.

Knihovnička.cz

Podobné stránky

Cewe fotokniha –tvorba fotoknih
Happy foto – fotokniha od Happy foto

Portál zaměřený na výlety
Výletník.cz – www.vyletnik.cz

Venku je již teplo a tak proč nevyrazit do přírody či na výlet? Pokud i vy rádi poznáváte kouty naší překrásné země, jistě by vám mohl přijít vhod nový turistický portál zaměřený na tipy na výlety a trávení volného času v ČR.

Výletník.cz je jeden z nejobsáhlejších internetových serverů provázející možnostmi turistického vyžití na území České republiky. Užitečné informace si výletníci snadno dohledají v přehledném grafickém prostředí s jednoduchým ovládáním a bohatou fotografickou ilustrací. Česká republika je rozdělena na deset regionů, které jsou dále členěny a popisovány celkem v 70 oblastech. Ke každé oblasti náleží podrobný místopisný rejstřík a odborný popis všech oblastí v republice. Položky rejstříku jsou dále provázány s užitečnými přehledy o službách jako je ubytování, stravování nebo otevírací doby hradů, zámků, rozhleden a dalších subjektů. V popisu jednotlivých oblastí uživatel nalezne nejen tipy na výlety, turistické cíle a zajímavosti, kalendář akcí, ale i historii a vlastivědu. Cílem webu Výletník.cz je přinášet návštěvníkům kompletní kvalitní informace o turistice, dění v regionech a souvisejících službách v České republice. Na tvorbě portálu spolupracuje více než 80 dopisovatelů z celé republiky. Obsah portálu je připravován autorsky, nejedná se tedy o alternativu ke knihám a atlasům. Města a obce, ale i tématicky související komerční subjekty a provozovny si mohou vytvářet vlastní profily, které jsou provázány do celé struktury webu. Návštěvníci mají možnost přidávat komentáře k jednotlivým článkům nebo profilům.

Výletník.cz

Podobné stránky

Českévýlety.cz – tipy na výlety a dovolenou
Tipy na výlety.cz – a to nejen v ČR

Převod jednotek
Převod.cz – www.prevod.cz
Internet dnes nabízí opravdu velké množství služeb. Jste–li ze školy již nějaký ten pátek, možná by se vám mohl hodit web Převod.cz. Ten nabízí převodník fyzikálních jednotek. Najdete zde definice, převodní koeficienty a především on-line převodník více než 500 fyzikálních jednotek rozdělených podle veličin z oblasti mechaniky, optiky a elektřiny a magnetismu. Dále zde najdete definice soustavy SI a on-line převodník čísel mezi různými číselnými soustavami. V oddílu elektrotechnika je k dispozici on-line výpočet hodnot podle Ohmova zákona, výpočty odporu vodiče a barevný kód odporů (rezistorů). Pokud budete chtít používat on-line převodníky, je nutné, aby váš internetový prohlížeč podporoval a měl zapnutou podporu JavaScriptu. Velmi dobrým pomocníkem je i rejstřík jednotek seřazený podle abecedy.

Převod.cz

Podobné stránky

Jednotky.cz – převádí jakékoliv existující jednotky
Converter.cz – převody fyzikálních jednotek

Uwwwízlo v síti
Překlady slov i celých textů vám zajistí vylepšená verze on-line slovníků Slovníky.idnes.cz. Využívat můžete výslovnost, ruskou klávesnici a klávesnice pro speciální znaky (ä, ö atd.). V nové verzi slovníků najdete také Pomocníka pro překlad souvislého textu. Další novinkou je Schránka pro vybrané překlady, kam si můžete odkládat slovíčka, která si chcete uložit na pozdější dobu anebo vytisknout.
Poptáváte nějakého řemeslníka? Chcete zrekonstruovat byt či dům? Dejte si inzerát, že sháníte soukromníka, firmu či nějaké zboží na Vybersi.com. Tato služba spočívá v tom, že shromažďuje požadavky a poptávky od různých subjektů působících na našem trhu, tedy od výrobců, dodavatelů a konečných zákazníků (domácností a spotřebitelů) a roztříděné je rozesílá konkrétním uživatelům (firmám) registrovaným v systému.
Potřebujete pomoci s počítačem? Nerozumíte nějakému programu či nevíte, jak stávající hardware vylepšit? Využijte české diskusní fórum o počítačích PC-help. Svůj dotaz stačí pouze položit a potom již čekat na odpovědi, které by vám měly pomoci problém řešit.

Slovníky.idnes.cz
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz