Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na weby: Porovnávač životních nákladů, je dráž v Praze, nebo v Brně?

aktualizováno 
Porovnat životní náklady v zemích a vybraných městech si můžete díky databázi Numbeo.com. Navrhnout interiér bytu ve 3D pomůže Homestyler.com. Učit se cizí jazyky a slovíčka, která chcete, umožní WordBot.cz.

Numbeo.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Jak se ve které zemi žije

Numbeo.com – www.numbeo.com

Řada z nás si stěžuje, že je u nás draze. Že u našich sousedů stojí řada věcí méně. Je tomu tak opravdu? To si můžete sami zjistit díky bezplatné databázi Numbeo.com, která je v anglickém jazyce.

Jejím cílem je umožnit lidem udělat si obrázek o životních nákladech po celém světě a dokonce i ve vybraných městech. Za posledních osmnáct měsíců přidalo 24 tisíc autorů do databáze informace o cenách z více než dvou tisíc měst. Pro zobrazení údajů stačí zadat město, anebo vybrat konkrétní zemi. V ČR je zmapováno 16 měst (mimo jiné Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Jihlava, Teplice atd.).

Hned na úvod máte možnost dozvědět se spotřebitelský index, náklady na energie, či jak je drahé stravovat se v restauracích. Následují detailní informace jako třeba kolik eur (lze si přepnout i do českých korun) stojí potraviny, taxík, pohonné hmoty, připojení k internetu, náklady na sport atd. Na závěr je graf znázorňující kolik co v dané zemi či městě stojí. Vítaná je i možnost nechat si srovnat životní náklady pro dvě města, anebo porovnat náklady na život ve dvou městech. A teď promiňte, jdu zjistit, zda je větší kriminalita v Praze či v Londýně.

Numbeo.com
Podobné
Citypopulation.de – svět v číslech
Whathappenedinmybirthyear.com – co se stalo v roce mého narození?

Návrh interiéru on-line

Homestyler.com – www.homestyler.com

Pokud plánujete doma menší přestavbu, výměnu vnitřního vybavení nebo dokonce úpravy na zahradě, možná vás zaujme program Homestyler od Autodesku.

Bezplatná webová aplikace se vyznačuje snadným ovládáním a uživatelům nabízí jednoduchý způsob, jak si navrhnout dispozici svého bytu či domu. Vše se odehrává pomocí systému "uchop a pusť" (předměty přetahujete a skládáte pomocí myši). Navíc pracuje s produkty od reálných výrobců, takže se váš návrh přiblíží realitě. Po registraci (lze se přihlásit i svým Facebook či Google účtem) máte možnost své návrhy ukládat a používat je tak i na jiných počítačích. Další funkcí služby je nákupní seznam, bohužel se v katalogu zatím nacházejí převážně výrobci známí za oceánem. Po dokončení návrhu si vše můžete prohlédnout ve 3D.

Homestyler.com
Podobné
Sweethome3D.com – on-line verze známého programu
Gliffy.com – tvorba interiéru s připravenými modely

Výuka cizích jazyků

WordBot.cz – www.wordbot.cz

Používat pexeso při zkoušení z cizích slovíček je dávno překonaná záležitost. Díky internetu je možné nechat se on-line testovat a dokonce si tvořit i vlastní seznamy slov k procvičování.

WordBot je služba, která byla navržena pro výuku cizích jazyků (nejen angličtiny). Je určena studentům, nabízí možnost založit si vlastní slovník (potřebujete-li se naučit konkrétní slovíčka, pak je stačí zadat), zkoušení a cvičení, možnost procházet slovník, gramatiku, nepravidelná slovesa a nechybí ani testy a doplňovačky. V případě zkoušení se objeví slovo k překladu (lze zvolit z jakého jazyku do jakého chcete překládat) a vy potom zadáváte významy pomocí klávesnice. Pokud nevíte, můžete si slovíčko zobrazit. Test je hodnocen, takže máte přehled o své úspěšnosti.

WordBot.cz
Podobné
Jazyky-online.info – výuka cizích jazyků pro samouky 
SMSjazyky.cz – výuka jazyků pomocí SMS

Uwwwízlo v síti

Na konci loňského roku zahájil svou činnost server Nebezpečnéslevy.cz, který si klade za cíl upozorňovat na podvodné firmy inzerující na slevových serverech. Na tomto místě můžete sdílet své zážitky a dát tak vědět ostatním uživatelům o chování zapojených firem. Server ovšem zatím zeje spíše prázdnotou, že by většina firem opravdu plnila, co slíbila?

Chcete mít na přehled o datech světových finančních a akciových trhů? Potom si zapamatujte adresu Finviz.com.

Hledáte-li zdarma dostupnou alternativu k Office, Firefoxu, či třeba Photoshopu, pak zamiřte na web Alternativeto.net. Zde pro různé platformy přehledně rozčleněné do sekcí najdete programy a k nim dostupné vhodné varianty, u kterých nechybí popis a také hodnocení.

Alternativeto.net


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na iDNES.cz