Tipy na weby: Vyvarujte se podvodných firem a zbavte se nepotřebných věcí

aktualizováno 
Vám ušetří práci, druhému peníze. Na tomto principu funguje služba Nevyhazujto.cz. Nechcete-li naletět vykutáleným podnikatelům a firmám, pak by vás měl zajímat web Podvodnéfirmy.cz. A Klout.com vám zase prozradí, jaký vliv máte na sociálních sítích.

Pozor na podvodné firmy

Nepotřebné věci k novému majiteli

Nevyhazujto.cz – www.nevyhazujto.cz

Jak se zbavit nepotřebných věcí, a přitom je zbytečně nevyhazovat? Pomůže služba Nevyhazujto.cz, která nabízí možnost, jak postoupit věci novému majiteli za odvoz. A třeba i drobný dárek.

Představme si modelovou situaci. Pořizujeme nový televizor a ten starý CRT se nám nehodí ani do jiné místnosti. Co s ním? Prodat ho? Kdo ho kupí, když dnes může mít za zajímavou cenu novou plochou TV? Hodit ho do kontejneru na komunální odpad? To asi ne. Odvést na skládku elektroodpadu? Komu by se chtělo. 

Přesto může existovat člověk, který by ho uvítal. Využít můžeme aukce a nabídnout ho od koruny, anebo služby webu Nevyhazujto.cz. Funguje podobně jako klasická inzertní plocha. Stačí zadat inzerát a pak čekat, zda bude mít někdo zájem. Věci neprodáváme, ale přenecháme za odvoz.

Vše je přitom zadarmo. Není nutné se ani registrovat (výhodou registrace je ale možnost spravovat inzeráty, přidávat si zajímavé inzeráty do schránky, vytvořit si seznam oblíbených uživatelů, hodnotit a komentovat uživatele).

Ale pozor: služba není aukce ani bazar, nabízené služby musí být za odvoz, případně malý dárek pro jeho majitele. Třeba za kafe nebo čokoládu. Kromě hledání lze pro najití konkrétní věci využít formulář, kde lze vybrat kategorii, či vyhledávat podle lokality.

Nevyhazujto.cz
Podobné
Všezaodvoz.cz – vše, co se ještě může hodit
Freecycle.org – nabídněte věci celému světu

Nenechte se obelhat

Podovodnéfirmy.cz - www.podvodnefirmy.cz

Stránky Podvodnéfirmy.cz pomáhají odhalit ty, kteří se snaží své okolí ošálit či obelhat. Hodí se i v případě, že my sami jsme se stali obětí podvodu. Upozorníme na něj ostatní návštěvníky stránek.

Vyhledávat lze v kategoriích finančnictví, stavebnictví, realitní služby, cestovní ruch, zdravotnictví, auto-moto, úřady, zemědělství, obchodníci, dlužníci a ostatní. Kromě zprávy lze pod textem najít i diskuzi, kde se ostatní dělí o zkušenosti s dotyčným potenciálně rizikovým podnikatelem či firmou.

Upozorňujeme však, že web nevypadá příliš moderovaně. Některé příspěvky tak mohou být nástrojem konkurenčního boje.

Podovodnéfirmy.cz
Podobné
Podvodné-firmy.cz – nenechme se napálit
Podvodníci-podvody.cz – podvody všeho druhu

Jaký máme vliv na sociálních sítích

Klout.com – www.klout.com

Pokud máme účet na Twitteru, Facebooku, LinkedIn, Foursquare či Google+ a zajímá nás, jaký vliv prostřednictvím něj máme na naše okolí, pak se může hodit tato služba.

Analyzuje informace z profilů na zmíněných sítích a měří velikost sítě našich kontaktů, hodnotí publikovaný obsah a to, jak na něj ostatní reagují. Faktorů, kterých Klout.com hodnotí, je mnohem více.

Výsledkem je Klout score: číselně vyjádřená hodnota od jedné do sta, určující, jak velký vliv máme na dané sociální síti. V podrobnostech najdeme i řadu dalších dat.

Klout.com
Podobné
Howsociable.com – jak je co aktivní na internetu
Fanpagelist.com – nejvíce sledované účty na Facebooku a Twitteru

Uwwwízlo v síti

Cígler Software zdarma nabízí službu iDoklad. Je to on-line fakturace. Účet je možné založit do 60 vteřin, a ihned tak začít vystavovat on-line faktury. Služba se může pochlubit i oceněním v soutěži Microsoft Awards 2011 v kategorii "Nejlepší řešení pro Windows Azure". Vyzkoušejte i vy sílu Cloudu.

A ještě jedna novinka u Google, tentokrát se týká Gmailu, dokumentů a kalendáře. Všechny tyto služby je možné provozovat offline, tedy bez připojení k internetu. Stačí používat browser Chrome a nainstalovat si tyto tři doplňky: Gmail, Dokumenty a Kalendář.

Před několika týdny v YouTube videoeditoru přibyly další dvě funkce. Vítanou bude především stabilizace obrazu. Pokud se nám při pořizování videa klepala ruka, tento nástroj to napraví. Druhým je možnost vytvářet 3D obraz. Stačí mít dva záznamy, které jsou pořízené několik centimetrů od sebe.

YouTube videoeditor

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Tipy na weby: Sledujte nonstop záběry kamer v ČR nebo kupte auto

Webcams.cz

Je u vás deštivo a myslíte si, že na druhé straně republiky určitě svítí slunce? Přesvědčte se z PC či smartphonu a...

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Najdete na iDNES.cz