Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Aby Ježíšek nepřinesl něco, co neoceníte

aktualizováno 
Už víte, co si přát k Vánocům? Tak o tom dejte vědět svým známým netradičním způsobem. Chcete-li však svým blízkým pod stromeček připravit něco vy, tak zkuste darovat třeba netradiční zážitky. A nechybí ani tipy na další stránky.

Ježíšek | foto: Nguyen Phuong Thao

Napište Ježíškovi
Milý Ježíšku.cz – www.milyjezisku.cz

I přestože do Vánoc zbývá více jak měsíc, je dobré na ně myslet již nyní. Víte, co si přát k Vánocům? Tak to ještě pro jistotu sdělte nejen svému okolí, ale také Ježíškovi. Protože je Ježíšek tuze zaměstnán plněním přání lidem z celého světa, bude jistější, pokud své přání zašlete také někomu ze svých blízkých. Zvýšíte šanci, že se vaše přání opravdu splní.

A právě k těmto účelům slouží i web Milý Ježíšku.cz. Do systému na stránkách vložte svůj seznam přání, který chcete rozeslat do e-mailových schránek příbuzných a přátel. Ti si pak na stránkách „rozeberou“, co vám koupí. Rozhodnete-li se některé přání splnit, kliknete na odkaz Chci splnit toto přání. Objeví se formulář, do kterého napíše své jméno, kliknete, že jej chcete splnit a můžete připojit i nějakou poznámku. Tím je zaručeno, že žádný dárek nedostanete dvakrát a zároveň nebudete vědět, zda a od koho vánoční dárky dostanete. Pokud si navíc někdy později vzpomenete na nový dárek, můžete ho klidně přidat. I přestože totiž už seznam odešlete, můžete ho měnit. Na hlavní stránce Milý Ježíšku.cz zadejte svoji e-mailovou adresu a heslo a klikněte na odkaz Moje přání. Nyní můžete seznam upravit.

Milý Ježíšku.cz

Podobné stránky

Ježíšek.cz – kniha vánočních přání
Dopis od Ježíška – když někoho chcete obdarovat

Originální zážitek jako dárek
Daruj-zážitky.cz – www.daruj-zazitky.cz

Dýchla na vás vánoční atmosféra? Chcete blízké osobě udělat velkou radost a vybrat jí nějaký dárek sami? Že nevíte jaký? Tak se zkuste podívat po něčem netradičním. Existuje totiž hned několik serverů, které vám mohou nabídnout dárky, na které se zapomíná opravdu velmi těžce. Nejde o materiální dárky, ale o zážitky.

Mezi takové servery se řadí i Daruj-zážitky.cz. Pokud nakoupíte zde, nemusíte se bát, že netrefíte správnou velikost oděvu či spletete oblíbenou vůni a značku parfému. Na vaše přání připraví dárkový poukaz se zvoleným zážitkem. Ty lze vybírat z následujících kategorií –adrenalinové zážitky, extrémní sporty, hobby, relaxační zážitky, romantika, víkendové pobyty, zážitky pro dva, zážitky pro náročné, zážitky pro něj, zážitky pro ni, zážitky pro partu a firmu. Partnerka se tak například díky vám může za víkend stát pretty woman, partner se může vyřádit v Hummerech, oba se můžete naložit do pivní lázně, proletět balónem či se stát ošetřovateli v ZOO. Kdy si zážitek obdarovaný vybere, je jen na něm. Vy totiž obdržíte poukázku a ta je platná jeden rok od data objednání. Během tohoto období si může obdarovaný kdykoli zvolit termín, jak bude chtít on.Daruj-zážitky.cz

Podobné stránky

Fan motion – místo splněných přání
Dejtonej.cz – zážitky jsou dárky

Vyfoťte si obsah stránky
Thumbalizr.com – www.thumbalizr.com

Jste na nějaké internetové stránce a potřebujete ji uložit či někomu poslat, aby se na ni podíval? Ovšem jak to udělat? A co když se mu potom nezobrazí korektně? Že nevíte, jak ji uložit kompletně a ne pouze právě zobrazenou část?
 
V těchto případech je nejlepší vytvořit její screenshot. Můžete ho vyrobit klávesou Print Screen a poté vložit do nějakého grafického programu a následně uložit do souboru, se kterým již můžete dále pracovat. Mnohem jednodušší cesta však vede přes službu Thumbalizr.com. Zde stačí zadat URL adresu stránky a odeslat ji. Během několika okamžiků se vám vrátí tzv. thumb, což není nic jiného, než její náhled. Avšak ne ledajaký. Vy si totiž můžete vybrat, v jakém bude rozlišení (320, 640, 800, 1 024, 1 280, anebo si zvolte vlastní rozlišení). Následně již kliknete na odkaz a obrázek (ten je ve formátu JPEG) si uložíte do PC. Možná jste si všimli, že služba nabízí dva módy, tzv. screen a page. První vyrobí screenshot stránky (aktuální okno stránky), ten druhý však uloží kompletní obsah, tedy i ten, který se v prohlížeči zobrazí až po odrolování.Thumbalizr.com

Podobné stránky

Websnapr.com – vytoří a zašle screenshot stránky
Browsershots.org – vytvoří screenshot v několika browserech

Uwwwízlo v síti
Chcete si vytvořit vlastní komiks? Tak proč ne? Stačí vám papír, tužka... Ale ne, teď vážně. Na stránkách Stripgenerator.com si v několika krocích můžete během několika minut vytvořit vlastní komiks.
Napsal vám někdo z e-mailové adresy, u které si nejste jisti, zda je pravá a zda nejde pouze o spam? V tom případě vám doporučujeme ověřit, zda je opravdu funkční. Zabrouzdejte na stránku Verify-email.org vložte ji do prázdného pole a klikněte na Verify.
Šetřete energií, a to nejen doma, ale v celosvětovém měřítku. Pokud používáte pro vyhledávání informací na internetu Google, začněte používat server Blackle.com. Zde se totiž nachází vyhledávací stránka, která je celá v černém, avšak k vyhledávání používá servery Google. A jak tímto můžete ušetřit energii? Jednoduše. Stránky při zobrazení na monitorech v bílé barvě spotřebují více energie, než ty černé.

BlackleNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz