Tipy na zajímavé weby: Aby vás nejen o svátcích nebolely zuby

aktualizováno 
Již nemusíte beznadějně pátrat po zubním lékaři či pohotovosti ve vašem okolí, pomůže vám speciální internetová databáze. Nedávno spuštěný portál může najít odpověď na jakoukoliv vaši otázku. Nebo si vytvořte papírovou 3D hračku sami a během chvilky doma.
Ilustrační snímek

Ilustrační fotografie - Čištění zubů, dítě, mléčné zuby, dentální hygiena | foto: Profimedia.cz

Zubní lékaři a pohotovost
Dent.cz – www.dent.cz

Mít zubního lékaře nebo zubní pohotovost blízko svého bydliště. Pro někoho sen, pro jiného realita. Chcete-li změnit lékaře či jste se přestěhovali a žádného nemáte, a tudíž hledáte nového, zavítejte na Dent.cz.

Na těchto stránkách poskytuje Česká stomatologická komora (ČSK) řadu informací pro veřejnost. K dispozici je tak databáze zubařů a ordinací s adresami, telefonními kontakty a údaji o ordinační době. Už se nebudete muset ptát po známých, zda jejich zubař bere nové pacienty, či nikoliv. V databázi se totiž nachází i tato informace. Podle krajů si tak máte možnost zjistit, kde se nachází nejbližší pohotovost. Bohužel ve většině případů jde o roční rozpisy, a tak musíte počítat i s tím, že z různých důvodů (např. onemocnění lékaře apod.) nemusí být otevřeny. Proto ještě než do ordinace vyrazíte, raději zkuste zavolat na uvedené číslo. Seznam nevyčleňuje pohotovosti pro děti, péči jim poskytnou všechna pracoviště. Obě tyto databáze najdete pod odkazem Pro veřejnost.

Dent.cz

Podobné stránky
Help-lic.cz – katalog lékařů
Ordinace.com – seznam lékařů v ČR


Odpovědi na vaše dotazy
Odpovědi.cz – www.odpovedi.cz

Jak správně vybrat zákonné pojištění? Jak vyrobit kachlová kamna? Jak se zbavit molů? Zajímají vás odpovědi na tyto otázky, ale i další, kterých máte celou řadu?

Člověk je tvor zvídavý, ale také se dokáže rychle učit. Bohužel ne vše můžeme nosit v naší hlavě, a tak je nutné někdy požádat o pomoc. Potřebujete-li řešit nějaký problém, již se nemusíte spoléhat na své známé v okolí, využijte službu Odpovědi.cz. Zde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti. Máte možnost vyhledat již zodpovězené otázky, které napadly návštěvníky před vámi a to pomocí vyhledávače, nebo položit tu svoji a získat odpověď od ostatních uživatelů. Naopak pokud znáte odpověď na nějakou položenou, odpovězte a pomozte ostatním. Aby se v systému nacházely co možná nejpřesnější informace, funguje zde systém hodnocení odpovědí (symboly palce). Neregistrovaný uživatel musí potvrdit zveřejnění otázky kliknutím na odkaz v e-mailové zprávě, která je mu automaticky zaslána. Jen registrovaní mají možnost vložit odpověď na otázky jiných uživatelů.

Odpovědi.cz

Podobné stránky
Ptejtese.cz – ptejte se na cokoliv
Napověz.cz – odpověď na každou otázku


3D hračky z papíru
Paperinside.com – www.paperinside.com

Papírové skládanky byly hitem časopisu ABC. Jestliže jste si na ty složité netroufli, ale přece jen byste si chtěli nějakou vyrobit, využijte stránku Paperinside.com

Pro jejich výrobu vám postačí barevná (ale i černobílá) tiskárna, nůžky, lepidlo na papír, trochu času a něco málo zručnosti. Z čistého papíru pak vykouzlíte trojrozměrné hračky, třeba pro vaše děti. Na webu si vyberete obrázek, který by se vám líbil. U něj zjistíte, kolik budete potřebovat papírů a jak velkých, dále počet částí, ze kterých se hračka skládá, její velikost, ideální hmotnost papíru a nechybí ani informace o náročnosti skládání. Následně si stáhnete PDF s díly k vytištění a návod. Po vytištění návodu budete postupovat krok za krokem (jednotlivé obrázky v JPG) a hračku máte za chvíli složenou.

PaperInside.com

Podobné stránky
Digitalnavy.com – vystřihovánky lodí
Yamaha-motor.co.jp – vystřihovánky motorek a zvířátek


Uwwwízlo v síti
Vybíráte si novou navigaci a nevíte, jakou značku a vlastně ani typ zvolit? Přijít vhod by vám mohla nějaká rada. Nikdo ve vašem okolí však navigacím nerozumí? Jestli je to vaše situace, pak je tu služba AskAround. Zde najdete lidi, kteří doporučují konkrétní produkty, respektive mají s nimi nějakou zkušenost. Služba je zatím v raném stádiu a tak v ní zatím figuruje pouze několik poradců.

Screenshots-archive.com, jak by se podle názvu služby mohlo zdát, je cizí službou pro archivaci screenshotů. Je to pravda, ale pochází od českého autora. V tomto archívu najdete desítky obrázků pořízených především z různých programů a operačních systémů, které můžete volně využít podle svých potřeb. Samozřejmě můžete přispět i vašimi screenshoty.

Chtěl(a) bych barevné čočky. Jak v nich ale budu vypadat. Nechcete-li si zkoušet různé barvy, pak na Čočkovník.cz najdete nejen elektronický obchod, ale také galerii uživatelů, které některé z nich vyzkoušeli, a pak fotografii svých očí nahráli na tuto službu.

Čočkovník.czNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Máte problémy s přihlášením do Facebooku? Nejste sami, je vás 90 milionů

Facebook

Společnost Facebook v pátek oznámila, že kvůli bezpečnostní chybě bylo ohroženo téměř 90 milionů účtů. Hackeři přímo...

Google zavře svou sociální síť, zatajil chybu ohrožující uživatele

Svou stránku na Google Plus má pochopitelně i Google

Společnost Google se rozhodla, že uzavře pro běžné uživatele svou sociální síť Google+. Důvodem jsou vysoké náklady na...Najdete na iDNES.cz