Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Chybí vám návod k nějakému spotřebiči? Tak si ho stáhněte.

aktualizováno 
Nechte si poradit, kde hledat české návody k pračce, ledničce, rádiu či DVD přehrávači. Když nesnášíte propagátory UFO, homeopatii, tak se přidejte do českého klubu skeptiků. Potěšíme i příznive komiksů?

pračka, koupelna, muž | foto: Profimedia.cz

Návody na internetu
Český návod.cz – www.cesky-navod.cz

Nakupujete–li jakékoliv zboží, měli byste být podle zákona o ochraně spotřebitele řádně informováni o vlastnostech výrobku. Při nákupu by vás prodejce měl seznámit nejen s tím, jak se zbožím zacházet, jak ho používat, skladovat, čistit atd., ale také k němu přidat návod. Často vám prodejce dá písemné pokyny na údržbu, u složitějších zařízení byste měli dostat návod v českém jazyce. Rozhodně by vás prodejce neměl odbýt tím, že mu výrobce návod nedodal. V takovém případě by totiž zboží vůbec nemělo být prodáváno. Pokud se vám již však stalo, že jste návod v zařízení nenašli, ještě není nic ztraceno. Naštěstí tu existuje jedna služba, která by vám mohla pomoci.

Nenalezne–li návod, ztratíte ho či ho neobdržíte v českém jazyce, obraťte se na server Český návod.cz. Na něm naleznete přes 40 značek světových výrobců spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Stačí vybrat firmu vyrábějící váš spotřebič a specifikovat kategorii (zda jde o fén, pračku, sporák atd.). Do pole hledaný výraz můžete vepsat část jeho názvu – tím hledání urychlíte. Poté již klikněte na tlačítko Hledej. Bude–li pro daný typ spotřebiče něco nalezeno, zobrazí se to v seznamu a to včetně fotografie. Kliknete–li na odkaz stáhnout návod, můžete si ho uložit na pevný disk PC. Všechny návody jsou ve formátu PDF a k jejich prohlížení tedy potřebujete např. Adobe Reader.

Český návod.cz

Český klub skeptiků
Sisyfos.cz – www.sysifos.cz

Víte, kdo je to skeptik? Že jste to právě vy? A opravdu jste pochybovačný a nedůvěřivý člověk? Pokud ano, tak se přihlaste do klubu českých skeptiků. Můžete na tom jenom získat a navíc pomoci něco změnit.
 
Český klub skeptiků Sisyfos je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v roce 1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Český klub vznikl na jaře roku 1995 a dnes má téměř 400 členů nejrůznějších profesí, vzdělání a věku. Dvě třetiny členstva mají vysokoškolské vzdělání, vysoký je podíl přírodovědců, techniků a lékařů. Cíle klubu jsou definovány v úředně schválených stanovách. Snahou je šířit a obhajovat poznatky současné vědy. Mimořádný význam přičítají podpoře a výchově k racionálnímu, kritickému myšlení a pochopení vědecké metody. Hlavním cílem je ovšem vědecká analýza sporných a tzv. nadpřirozených jevů a názorů. S výsledky těchto analýz seznamují veřejnost a snaží se bránit šíření pseudovědeckých, paranormálních názorů a neověřených nebo klamavých postupů a přístrojů. Za významné považují poskytování informací a pomoc občanům v ochraně před takovými výrobky a před neúčinnými nebo nebezpečnými metodami alternativní medicíny.

Sisyfos.cz

Podobné stránky

Naše děti – občanské sdružení Naše děti
Šikana.cz – občanské sdružení proti šikaně


Něco pro příznivce komiksů
Komiks.cz – www.komiks.cz

Komiks v mladém věku bavil kde koho. I dnes však některé z nás může zaujmout. Patříte–li mezi příznivce kresleného světa, potom zamiřte na Komiks.cz.

Stránky vznikly před sedmi roky a kladou si za cíl přinášet informace ze světa komiksu. A to nejen toho zahraničního, ale i českého. Naleznete na něm nejen řadu článků a aktualit z tohoto světa, ale také galerii komiksových obrázků, seriálů, rozhovory, reportáže či chyby v komiksech. Součástí těchto stránek je i specializovaný internetový obchod prodávající komiksové knihy či časopisy.

Komiks.cz

Podobné stránky

Hana a Hana – komiks z reflexu
Zelený Raoul – fiktivní postava mimozemšťana


Uwwwízlo v sítí

nFo Point


Chcete–li mít možnost číst si aktuální tiskové zprávy a PR články ze všech oborů, tak zavítejte na stránky 1000webu.cz. Zde totiž naleznete zprávy nejen z domova, ale i ze světa a to z oborů – finance, telekomunikace, počítače a IT. Navíc máte možnost svoji tiskovou zprávu přidat zdarma.
Koho by bavilo neustále procházet weby, zda se na nich „neurodilo“ něco nového. Naštěstí tu je technologie RSS, která nové články může hlídat. Které weby jsou však ty nejlepší? Už potom nepátrejte a zavítejte na Sběrnice.net. Cílem projektu je nashromáždit spoustu zajímavých, denně přibývajících článků, které lze řadit podle různých kritérii, vyhledávat, linkovat a další.
Chcete vidět něco netradičního, šíleného, hezkého nebo úchvatného? Potom se podívejte na stránky nFo Point. Naleznete zde celou řadu úchvatných obrázků. K vidění je například zmrzlé akvárium, USB gril, sedačka z pneumatik a mnoho dalšího.Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Další z rubriky

Šéf Twitteru prosí o pomoc. Platformu zaplavují boti a dezinformace

(Ilustrační snímek)

Spoluzakladatel Twitteru připustil, že sociální síť se potýká s obtěžováním, trolly i dezinformačními kampaněmi....

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Najdete na iDNES.cz