Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Chybí vám návod k nějakému spotřebiči? Tak si ho stáhněte.

aktualizováno 
Nechte si poradit, kde hledat české návody k pračce, ledničce, rádiu či DVD přehrávači. Když nesnášíte propagátory UFO, homeopatii, tak se přidejte do českého klubu skeptiků. Potěšíme i příznive komiksů?

pračka, koupelna, muž | foto: Profimedia.cz

Návody na internetu
Český návod.cz – www.cesky-navod.cz

Nakupujete–li jakékoliv zboží, měli byste být podle zákona o ochraně spotřebitele řádně informováni o vlastnostech výrobku. Při nákupu by vás prodejce měl seznámit nejen s tím, jak se zbožím zacházet, jak ho používat, skladovat, čistit atd., ale také k němu přidat návod. Často vám prodejce dá písemné pokyny na údržbu, u složitějších zařízení byste měli dostat návod v českém jazyce. Rozhodně by vás prodejce neměl odbýt tím, že mu výrobce návod nedodal. V takovém případě by totiž zboží vůbec nemělo být prodáváno. Pokud se vám již však stalo, že jste návod v zařízení nenašli, ještě není nic ztraceno. Naštěstí tu existuje jedna služba, která by vám mohla pomoci.

Nenalezne–li návod, ztratíte ho či ho neobdržíte v českém jazyce, obraťte se na server Český návod.cz. Na něm naleznete přes 40 značek světových výrobců spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Stačí vybrat firmu vyrábějící váš spotřebič a specifikovat kategorii (zda jde o fén, pračku, sporák atd.). Do pole hledaný výraz můžete vepsat část jeho názvu – tím hledání urychlíte. Poté již klikněte na tlačítko Hledej. Bude–li pro daný typ spotřebiče něco nalezeno, zobrazí se to v seznamu a to včetně fotografie. Kliknete–li na odkaz stáhnout návod, můžete si ho uložit na pevný disk PC. Všechny návody jsou ve formátu PDF a k jejich prohlížení tedy potřebujete např. Adobe Reader.

Český návod.cz

Český klub skeptiků
Sisyfos.cz – www.sysifos.cz

Víte, kdo je to skeptik? Že jste to právě vy? A opravdu jste pochybovačný a nedůvěřivý člověk? Pokud ano, tak se přihlaste do klubu českých skeptiků. Můžete na tom jenom získat a navíc pomoci něco změnit.
 
Český klub skeptiků Sisyfos je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v roce 1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Český klub vznikl na jaře roku 1995 a dnes má téměř 400 členů nejrůznějších profesí, vzdělání a věku. Dvě třetiny členstva mají vysokoškolské vzdělání, vysoký je podíl přírodovědců, techniků a lékařů. Cíle klubu jsou definovány v úředně schválených stanovách. Snahou je šířit a obhajovat poznatky současné vědy. Mimořádný význam přičítají podpoře a výchově k racionálnímu, kritickému myšlení a pochopení vědecké metody. Hlavním cílem je ovšem vědecká analýza sporných a tzv. nadpřirozených jevů a názorů. S výsledky těchto analýz seznamují veřejnost a snaží se bránit šíření pseudovědeckých, paranormálních názorů a neověřených nebo klamavých postupů a přístrojů. Za významné považují poskytování informací a pomoc občanům v ochraně před takovými výrobky a před neúčinnými nebo nebezpečnými metodami alternativní medicíny.

Sisyfos.cz

Podobné stránky

Naše děti – občanské sdružení Naše děti
Šikana.cz – občanské sdružení proti šikaně


Něco pro příznivce komiksů
Komiks.cz – www.komiks.cz

Komiks v mladém věku bavil kde koho. I dnes však některé z nás může zaujmout. Patříte–li mezi příznivce kresleného světa, potom zamiřte na Komiks.cz.

Stránky vznikly před sedmi roky a kladou si za cíl přinášet informace ze světa komiksu. A to nejen toho zahraničního, ale i českého. Naleznete na něm nejen řadu článků a aktualit z tohoto světa, ale také galerii komiksových obrázků, seriálů, rozhovory, reportáže či chyby v komiksech. Součástí těchto stránek je i specializovaný internetový obchod prodávající komiksové knihy či časopisy.

Komiks.cz

Podobné stránky

Hana a Hana – komiks z reflexu
Zelený Raoul – fiktivní postava mimozemšťana


Uwwwízlo v sítí

nFo Point


Chcete–li mít možnost číst si aktuální tiskové zprávy a PR články ze všech oborů, tak zavítejte na stránky 1000webu.cz. Zde totiž naleznete zprávy nejen z domova, ale i ze světa a to z oborů – finance, telekomunikace, počítače a IT. Navíc máte možnost svoji tiskovou zprávu přidat zdarma.
Koho by bavilo neustále procházet weby, zda se na nich „neurodilo“ něco nového. Naštěstí tu je technologie RSS, která nové články může hlídat. Které weby jsou však ty nejlepší? Už potom nepátrejte a zavítejte na Sběrnice.net. Cílem projektu je nashromáždit spoustu zajímavých, denně přibývajících článků, které lze řadit podle různých kritérii, vyhledávat, linkovat a další.
Chcete vidět něco netradičního, šíleného, hezkého nebo úchvatného? Potom se podívejte na stránky nFo Point. Naleznete zde celou řadu úchvatných obrázků. K vidění je například zmrzlé akvárium, USB gril, sedačka z pneumatik a mnoho dalšího.


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Najdete na iDNES.cz