Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Ďábelsky rychlé motorky

aktualizováno 
Máte rádi rychlou jízdu na motorce? Chcete pěstovat bonsaje, projít se virtuální zahradou z bonsají, nebo jste se již od narození chtěli stát dobrodruhem?

To je rychlost... | foto: Zdeněk Felix

Na plný plyn
Kráťa – www.krata.cz

Pro obyčejné lidi jistě neznámý server se nachází na adrese www.krata.cz. Ani z této adresy se nedá tipnout, co na něm můžete najít, pokud však na tyto stránky přejdete, budete i vy chtít přidat plyn.

Kráťa.cz je motorkářům velmi známý server, který přináší informace ze světa nadupaných motocyklů. Najdete na něm nejen zajímavé články, ale také mnohdy šokující videa ukazující obrovský výkon dnešních motorek. Nechybí však ani diskusní fórum, do kterého se můžete připojit a nechat si poradit od zkušenějších. Chystáte-li se koupit nějaký ďábelský stroj, potom navštivte rubriku Motorky a podívejte se, o čem si cvrlikali vrabčáci na střeše.

Kráťa


Podobné stránky

Superbiker – pro všechny, kteří mají rádi motorky
Racing.motorkáři.cz – moto sport on-line


Virtuální prohlídka: muzeum bonsají
BonsaiMuseum – www.bonsaimuseum.cz

Tomáš Krcha vytvořil v roce 2004 projekt BonsaiMuseum, kterým zaujal porotu Junior internet 2004 natolik, že mu udělila ocenění za rozsáhlejší webové stránky mladých lidí do 18 let.

Projekt BonsaiMuseum stál Tomáše rok focení, příprav, návrhů, debat, tvorby a vylepšování. Jedná se o virtuální prezentaci BonsaiMusea, které funguje ve Starém Městě. Základním kamenem, na kterém BonsaiMuseum stojí, je virtuální procházka zahradou, která je realizována dle návrhu nyní již zesnulého diplomata a velvyslance v Japonsku Zdeňka Hrdličky. Hlavním cílem bylo zaujmout nebývalým projektem z oblasti, která je duševním potěšením mnoha lidí. Další podstatnou částí jsou články, ve kterých se návštěvníci dozví o cestách v Jižní Koreji a různých akcích pořádaných muzeem. Nechybí však ani galerie bonsají a keramiky.

BonsaiMuseum

Podobné stránky

Bonsai-dnes.cz – bonsaje, suiseki, asijské zahrady atd.
Bonsai.cz – vše o bonsajích


Staňte se dobrodruhem
Dobrodruh.cz – www.dobrodruh.cz

Server Dobrodruh nabízí zajímavé informace pro cestovatele a dobrodruhy. Stránky fungují několik let a nabízejí nezvyklé spektrum užitečných informací z oboru cestovního ruchu. Tento informační server je určen všem, kteří nejenom rádi cestují po světě, ale zároveň se chtějí podělit o svoje zkušenosti, zážitky, rady a tipy z cest s ostatními.

Chceme sdružovat všechny cestovatele, kteří vyráží na své cesty individuálně, bez drahých balíčků „all inclusive“, kteří vyráží do světa za poznáním, prací, vzděláním, sportem nebo misijní a charitativní činností, říká Alexandra Hroncová, která má web na starosti. Vlastní reportáž přitom můžete vložit velmi lehce. Stačí se zaregistrovat, mít dostatek zajímavých zážitků, rad, zkušeností a tipů z cest, o které se chcete podělit s ostatními. A nezapomeňte ani na fotografie - třeba se některý z vašich podařených fotografických úlovků objeví na homepage jako Fotka dne. Plánujete expedici a nemáte ještě zdaleka obsazena všechna místa ve vaší výpravě? Nebo naopak byste se chtěli účastnit výpravy někam daleko, kam se sami podíváte jen velmi obtížně? Tak pro vás je určena sekce Plánuji expedici. Do ní můžete vložit svůj inzerát s vaší nabídkou nebo poptávkou. Napište jen kam a kdy se chystáte a najděte dobrodruha do party.

Dobrodruh.cz

Podobné stránky

Cestováni.iDnes.cz – server pro cestovatele
Desperado.cz – nezávislé cestování


Uwwwízlo v síti

Pikachizer


Česká televize spustila nedávno novou on-line fotobanku určenou jak pro komerční účely, tak i soukromé. Najdete ji na Fotobanka.ceskatelevize.cz. Stránky obsahují digitalizované fotografie z bohatého archivu ČT i ze současnosti, mezi kterými lze snadno vyhledávat dle klíčových slov (jména herce, režiséra, názvu pořadu apod.). Vybrané snímky lze následně přímo on-line objednat. Celkem je v archivu ČT uloženo dle hrubých odhadů neuvěřitelných 500 000 negativů, které jsou postupně digitalizovány a doplňovány do on-line fotobanky. Ta v současné době obsahuje přes 4 000 fotografií a jejich počet roste každým dnem.
Také vás při každodenní četbě novin a sledování televizního zpravodajství už delší dobu pravidelně přepadají chmury, které se velmi často mísí se znechucením a zachvacují vás častokrát obtížně zvladatelným návalem agresivity? Víte, proč se tomu tak děje a jak proti tomu bojovat? Zkuste začít číst Pozitivní noviny a zbavte se toho.
Chcete mluvit jako postavičky ze seriálu Pokémon? Tak navštivte web Pikachizer. Naleznete na něm automatického tlumočníka do pikačtiny. Škoda jen, že stránky nepřekládají i zpětně :).Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Facebook v problémech. Šéf bezpečnosti končí, lidem vadí nečestní analytici

Logo Facebooku

Společnost Cambridge Analytica nečestně získala informace o padesáti milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz