Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Ďábelsky rychlé motorky

aktualizováno 
Máte rádi rychlou jízdu na motorce? Chcete pěstovat bonsaje, projít se virtuální zahradou z bonsají, nebo jste se již od narození chtěli stát dobrodruhem?

To je rychlost... | foto: Zdeněk Felix

Na plný plyn
Kráťa – www.krata.cz

Pro obyčejné lidi jistě neznámý server se nachází na adrese www.krata.cz. Ani z této adresy se nedá tipnout, co na něm můžete najít, pokud však na tyto stránky přejdete, budete i vy chtít přidat plyn.

Kráťa.cz je motorkářům velmi známý server, který přináší informace ze světa nadupaných motocyklů. Najdete na něm nejen zajímavé články, ale také mnohdy šokující videa ukazující obrovský výkon dnešních motorek. Nechybí však ani diskusní fórum, do kterého se můžete připojit a nechat si poradit od zkušenějších. Chystáte-li se koupit nějaký ďábelský stroj, potom navštivte rubriku Motorky a podívejte se, o čem si cvrlikali vrabčáci na střeše.

Kráťa


Podobné stránky

Superbiker – pro všechny, kteří mají rádi motorky
Racing.motorkáři.cz – moto sport on-line


Virtuální prohlídka: muzeum bonsají
BonsaiMuseum – www.bonsaimuseum.cz

Tomáš Krcha vytvořil v roce 2004 projekt BonsaiMuseum, kterým zaujal porotu Junior internet 2004 natolik, že mu udělila ocenění za rozsáhlejší webové stránky mladých lidí do 18 let.

Projekt BonsaiMuseum stál Tomáše rok focení, příprav, návrhů, debat, tvorby a vylepšování. Jedná se o virtuální prezentaci BonsaiMusea, které funguje ve Starém Městě. Základním kamenem, na kterém BonsaiMuseum stojí, je virtuální procházka zahradou, která je realizována dle návrhu nyní již zesnulého diplomata a velvyslance v Japonsku Zdeňka Hrdličky. Hlavním cílem bylo zaujmout nebývalým projektem z oblasti, která je duševním potěšením mnoha lidí. Další podstatnou částí jsou články, ve kterých se návštěvníci dozví o cestách v Jižní Koreji a různých akcích pořádaných muzeem. Nechybí však ani galerie bonsají a keramiky.

BonsaiMuseum

Podobné stránky

Bonsai-dnes.cz – bonsaje, suiseki, asijské zahrady atd.
Bonsai.cz – vše o bonsajích


Staňte se dobrodruhem
Dobrodruh.cz – www.dobrodruh.cz

Server Dobrodruh nabízí zajímavé informace pro cestovatele a dobrodruhy. Stránky fungují několik let a nabízejí nezvyklé spektrum užitečných informací z oboru cestovního ruchu. Tento informační server je určen všem, kteří nejenom rádi cestují po světě, ale zároveň se chtějí podělit o svoje zkušenosti, zážitky, rady a tipy z cest s ostatními.

Chceme sdružovat všechny cestovatele, kteří vyráží na své cesty individuálně, bez drahých balíčků „all inclusive“, kteří vyráží do světa za poznáním, prací, vzděláním, sportem nebo misijní a charitativní činností, říká Alexandra Hroncová, která má web na starosti. Vlastní reportáž přitom můžete vložit velmi lehce. Stačí se zaregistrovat, mít dostatek zajímavých zážitků, rad, zkušeností a tipů z cest, o které se chcete podělit s ostatními. A nezapomeňte ani na fotografie - třeba se některý z vašich podařených fotografických úlovků objeví na homepage jako Fotka dne. Plánujete expedici a nemáte ještě zdaleka obsazena všechna místa ve vaší výpravě? Nebo naopak byste se chtěli účastnit výpravy někam daleko, kam se sami podíváte jen velmi obtížně? Tak pro vás je určena sekce Plánuji expedici. Do ní můžete vložit svůj inzerát s vaší nabídkou nebo poptávkou. Napište jen kam a kdy se chystáte a najděte dobrodruha do party.

Dobrodruh.cz

Podobné stránky

Cestováni.iDnes.cz – server pro cestovatele
Desperado.cz – nezávislé cestování


Uwwwízlo v síti

Pikachizer


Česká televize spustila nedávno novou on-line fotobanku určenou jak pro komerční účely, tak i soukromé. Najdete ji na Fotobanka.ceskatelevize.cz. Stránky obsahují digitalizované fotografie z bohatého archivu ČT i ze současnosti, mezi kterými lze snadno vyhledávat dle klíčových slov (jména herce, režiséra, názvu pořadu apod.). Vybrané snímky lze následně přímo on-line objednat. Celkem je v archivu ČT uloženo dle hrubých odhadů neuvěřitelných 500 000 negativů, které jsou postupně digitalizovány a doplňovány do on-line fotobanky. Ta v současné době obsahuje přes 4 000 fotografií a jejich počet roste každým dnem.
Také vás při každodenní četbě novin a sledování televizního zpravodajství už delší dobu pravidelně přepadají chmury, které se velmi často mísí se znechucením a zachvacují vás častokrát obtížně zvladatelným návalem agresivity? Víte, proč se tomu tak děje a jak proti tomu bojovat? Zkuste začít číst Pozitivní noviny a zbavte se toho.
Chcete mluvit jako postavičky ze seriálu Pokémon? Tak navštivte web Pikachizer. Naleznete na něm automatického tlumočníka do pikačtiny. Škoda jen, že stránky nepřekládají i zpětně :).


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Start-up televize pro přenosné přístroje získala podporu miliardu dolarů

Logo holdingu WndrCo.

Jmenuje se NewTV a v tomto začínajícím projektu streamovací televize se zhlédli velcí hráči Hollywoodu.

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Najdete na iDNES.cz