Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Houbařský speciál

aktualizováno 
Rostou, nerostou? Kde je hledat? A jak poznám, že tato není jedovatá? Tak nejen na tyto otázky vám mohu pomoci odpovědět specializované servery, které se věnují houbám a houbaření.

Myko.cz – www.myko.cz
Zavítáte-li na web Myko.cz, potom vás uvítají ne zrovna nejhezčí stránky. Avšak pro přátele a milovníky hub jejich vzhled jistě nehraje roli. Protože právě zde se nachází Česká mykologická společnost. Jde o občanské sdružení, které bylo založeno již v roce 1921. Jeho posláním je především mykologická osvěta – poradenská činnost, ochrana hub, lesů a přírody vůbec, prevence proti otravám houbami. Zajímat by vás možná mohly pravidelné přednášky o houbách, které se konají vždy v pondělí v budově VŠUP v Praze.

Nahouby.cz – www.nahouby.cz
Také ne zcela povedené stránky se nacházejí na Nahouby.cz. Zato zde nechybí galerie hub a především atlas hub. Ten není nikterak obsáhlý, ale u hub, které jsou zaznamenány, máte možnost dozvědět se jejich název, latinský název, synonyma, měsíce růstu, popis, kde rostou, jak je lze využít a se kterými houbami si je můžete splést. Na stránkách však dále nechybí wallpapery s houbami, zvířátky a přírodou či recepty na pokrmy z hub, houbařský test, ale především informace o tom, kde právě rostou. Stačí na mapě ČR vybrat oblast a zobrazí se typy od jiných návštěvníků stránek kam na houby zajít.

Nahouby.cz

Magazín.softimage.cz – http://magazin.softimage.cz
Na serveru Magazín.softimage.cz můžete pravidelně nacházet tzv. Mykomapu. Autoři stránek společně s partou houbařských nadšenců vytvořili experimentální systém, který ve své podstatě zjednodušeně bere v úvahu několik souběžně i protichůdně působících faktorů a vytváří jakousi mapu pravděpodobnosti výskytu hub. Chcete-li se tak informovat, kde by mohly houby růst, tak sem jistě zavítejte.

Houbař.cz – www.houbar.cz
Nejen pěkné, ale i informacemi rozsáhlé stránky jsou umístěny na Houbař.cz. Návštěvníci se mohou dozvědět v čem vyrazit do lesa, co právě roste, uvařit něco dle houbařské kuchařky či zakoupit v houbařském obchodě. Budete–li mít zájem, tak si objednejte papírovou verzi časopisu. Vše kolem hub potom budete dostávat přímo do poštovní schránky.

Atlas hub – http://atlashub.wz.cz
Jeden z největších zdarma dostupných katalogů hub na internetu naleznete na Atlashub.wz.cz. V katalogu je více jak 120 hub a ty jsou doplněny o podrobné popisy a obrázky. Pokud s houbami teprve začínáte, tak zavítejte do části galerie. Zde na vás čeká stručná charakteristika hub. Poradit si můžete nechat od dalších návštěvníků webu v diskusním fóru.Atlas hub

Houby.net – www.houby.net
Houby jsou považovány za potravinu 3 tisíciletí, houby zajišťují významné látky pro lidský organismus. Houby rozšířily možnosti racionální výživy a zdravého způsobu života. Houby se staly lékem i zdrojem k výrobě dalších léků. Houby se dají nakupovat. Chcete-li se dozvědět více, tak zavítejte na server Houby.net. Zde naleznete informace o mykofarmě, mnoho o hlívě ústřičné, léčivých účincích, racionální výživě apod.

Nahouby.sk – www.nahuby.sk
Také na Slovensku naleznete specializovaný server, který se věnuje houbám. Nahuby.sk přináší aktuální výskyt hub jak v ČR, tak i v SR. Nechybí atlas hub, který je podrobný a opět obsahuje několik poznámek u každého záznamu – někdy jsou doplněné o fotografie. Další lze najít v rozsáhlé fotogalerii. Vhod jistě přijdou i další informace, jako například mykologická poradna, terminologický slovník, ubytování pro houbaře, recepty na jedlé houby atd.Nahouby.sk

Uwwwízlo v síti
Magazín Metelesku Blesku kromě Mykomapy přináší také informace o počasí. Chcete-li dostávat aktuální a komplexní informace o oblačnosti, srážkách, krátkodobou předpověď, výhled na další den, nezapomeňte se sem podívat.
Také jste podlehli Simpsonovým? Pokud ano, tak proč si nevytvořit vlastní karikaturu ve stylu Simpsonových? Stačí, když seženete nějakou svoji fotografii a nahrajete ji na web Simpsonizeme.com. Karikatura se vygeneruje sama a vy ji budete moci ještě doupravit. Budete-li mít zájem, objednejte si tričko či hrníček se svým výsledkem.
A na závěr tu máme odkaz pro ty z vás, kteří chtějí zjistit datum své smrti. Zavítáte-li na stránky The Death Clock a vyplníte údaje o svém narození, BMI, jaký typ člověka jste či zda kouříte, objeví se pekelný stroj, který vám bude odpočívat zbývající sekundy vašeho života. The Death ClockNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Najdete na iDNES.cz