Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Každý den jeden placený software zdarma

aktualizováno 
Našli jsme pro vás server, na kterém rozdávají jinak placený software zcela zdarma. Projděte se po Česku. Víte, jakými autobusy ve vašem městě jezdíte?
Software zdarma

Software zdarma

Software zdarma
Giveaway of the day – www.giveawayoftheday.com

V dnešní době není skoro nic zdarma. Například rohlík, počítač, auto či komerční software vám zcela jistě nikdo zdarma nedá – tedy pokud pomineme možnosti výher, darů atd. Avšak u posledně jmenovaného to až tak neplatí. My vám prozradíme, kde se komerční software rozdává zdarma.

Pamatujete si ještě na to, kdy jste někdy něco dostali zdarma? Že to bylo včera? A co předevčírem a den před tím? Dostat něco zdarma několik dní po sobě by byla obrovská náhoda. My vám dokážeme, že náhoda to být nemusí. Na serveru Giveaway of the day naleznete denně software zdarma. Má to však jediný háček. Vždy jde pouze o jeden program či hru a to na jeden den. Nejde přitom o žádný podvod či fígl. Software není ani infikovaný virem, spywarem či dalším škodlivým programovým kódem. Stačí si ho zdarma, legálně stáhnout a nainstalovat. K této instalaci dostanete nějakou formu bezplatné aktivace. Jedinou nutností je, že konkrétní software musíte nainstalovat ještě týž den, kdy jste ho stáhli. K dispozici je i archív, kde naleznete, co již zdarma za produkty vyšlo. Bohužel není zde možnost podívat se, co autoři na další dny připravují. Tím zřejmě chtějí zajistit, aby návštěvníci stránky navštěvovali pravidelně každý den.

Giveaway of the day

Podobné stránky

Stahuj.cz – český stahuj server
Slunečnice.cz – český stahuj server


Průvodce po česku
Průvodce.com – www.pruvodce.com

Česká republika nabízí celou řadu hezkých míst. Na své si tak přijdou turisté, návštěvníci různých akcí, muzeí, památek atd. Kde však hledat tyto informace na internetu, a pokud možno na jednom serveru? Zkuste například Průvodce po česku.

Na serveru tak naleznete například mapu České republiky, kde si můžete vybrat místo či oblast vašeho zájmu, seznam jednorázových akcí, stálých expozic, pohlednice, panoramatické fotografie, mapu s hrady a zámky, mapu s muzei a galeriemi, vyhledávač ubytování a restaurací a ještě více. K vyhledávání informací slouží jak intuitivní mapy, na kterých se zobrazují oblasti vašeho zájmu, tak i různá vyhledávací pole. A pokud se budete chtít na nějakou památku zeptat, tak můžete využít diskusní fórum.

Průvodce.com

Podobné stránky

Českévýlety.cz – tipy na výlety a dovolenou
Tipy na výlety.cz – a to nejen v ČR


Informace o městských autobusech
Citybus.cz – www.citybus.cz

Máte to štěstí a je ve vašem městě MHD? Že nevíte, co znamená tato zkratka? Tak vězte, že jde o Městskou Hromadnou Dopravu – MHD. Pražákům, Brňákům, Olomoučákům a lidem z dalších velkých měst to jistě není neznámé. Avšak jste si jisti, že vozový park ve vašem městě není zastaralý? Víte, jaké prostředky se pro přepravu používají, kolik jich je? Nejen to se dozvíte na serveru Citybus.cz.

Ten založilo Občanské sdružení Citybus a věnuje se městské hromadné dopravě osob. Naleznete na nich informace o jednotlivých provozech městské hromadné dopravy především v České a Slovenské republice. Asi nejzajímavější je možnost nechat si zobrazit stav MHD v daném městě. Stačí kliknout např. na Prahu a ihned se dozvíte informace o vozidlech, provozu MHD, dopravcích atd. Informace o jednotlivých provozech obvykle obsahují aktuální i starší inventární přehledy vozidel dopravců, informace o linkovém vedení nebo další zajímavosti z provozu doplněné ilustračními fotografiemi. Největší informační část webových stránek je věnována provozu městské hromadné dopravy v Praze, hlavním městě České republiky. Zde nechybí informace o většině autobusů, včetně jejich typu, podtypu, výrobce, provozovny, linky, SPZ a ještě více. Můžete si je dokonce i prohlédnout na fotografiích.

Citybus.cz

Podobné stránky

MHD spoje – vyhledávání spojů v různých městech ČR
BUSportál – nejen informace o autobusech


Uwwwízlo v síti

Hledáte server plný pohádek pro malé i velké? Potom navštivte Pohádky.org. Naleznete na něm báje, mýty, legendy, pohádky, pověsti či povídačky od neznámých, ale i známých autorů.
Lahodný nápoj Coca-Cola je nejen osvěžující nápoj, ale také výborný pomocník v domácnosti. Podívejte se na osm využití Coca–Coly.
Jste silní v zeměpise? Pokud se domníváte, že ano, tak v tom případě si to vyzkoušejte v jednoduchém testu. Na této adrese naleznete mapu Evropy a vaším úkolem je z horního pole postupně umístit všechny státy do velké mapy.

Mapa Evropy
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Najdete na iDNES.cz