Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Kde hledat fesťáky, letní kina a další zábavu

aktualizováno 
Víkend je za námi, ale proč již nepřemýšlet o tom dalším? Že vás nenapadá kam vyrazit? Vyhledejte si kulturní akci podle vašich představ nejen ve vašem okolí.

Mezi ploty přišly davy lidí | foto: Jiří KoťátkoMF DNES

Portál pro vaši zábavu
Kulturní akce – www.kulturniakce.cz

Chcete se vydat na nějakou akci? Nevíte, kde se v okolí vašeho města či kraje něco koná? Rádi objíždíte fesťáky? Tak zavítejte na portál Kulturní akce.

Portál Kulturní akce byl navržen tak, aby vám přinesl co největší pohodlí pro získání informací o tom, kde se co děje, kdy to je, kolik to stojí a mnoho dalších informací. Hned na úvodní stránce naleznete kulturní zprávy, odkazy na umělce a výběr nejzajímavějších akcí a nejaktuálnějších akcí dnešního dne. Akce však můžete i sami vyhledávat. A to buď prostřednictvím formuláře pro vyhledávání či podle písmen, anebo pravým menu podle toho, v jakém okolí města se má konat. Horní menu je navigační. Nacházejí se v něm odkazy na dnešní akce, zítřejší akce, super akce, zprávy, vtipy, mapu portálu a mnohé další. V levém menu naleznete seznamy odkazů pro jednotlivé sekce portálu, o něco níže seznam umělců.

Kulturní akce

Portál pro volný čas
Kdy kde – www.kdykde.cz

Kina, divadla, výstavy, koncerty, festivaly, kluby, výlety a tipy. Tak toto vše naleznete na portále Kdy kde. Nevíte-li co s volným časem a rádi vyrážíte mezi lidi, navštivte tyto stránky a vyberte si. Kdy kde chce moderní formou nabídnout veřejnosti regionální akce, jako jsou rytířské či tradiční lidové slavnosti, výlety do přírody nebo jarmarky. Proto je maskotem portálu koza – jako symbol čisté české přírody a krajiny.

Tento portál zahájil svoji činnost začátkem roku 2005. Název vznikl spojením slov kdy a kde, design webu chce oslovit jak mladší publikum, tak širší internetovou veřejnost. Přehledné a jednoduché vyhledávání v kultuře portál kategorizuje na kina, divadla, výstavy, koncerty, festivaly, kluby a výlety. Každá sekce je označena jinou barvou, čímž na základní stránce vzniká mix atraktivních kulturních akcí s vyšším ratingem. Tým Kdy kde tvoří fanoušci filmu, divadla, hudby a památek, kteří si i ve volném čase udržují přehled a navštěvují množství představení a akcí. Návštěvníci zde naleznou dostatek informací, fotografie, ceny vstupného, adresy i odkazy na pořadatele. Fotogalerie nabízí pohled na akce navštívené redakčním fotografem. Naleznete zde i filmové premiéry a novinky, informace doplňují recenze a hry o hodnotné ceny. Všechny kulturní akce je samozřejmě možné doplnit komentářem.

Kdy kde

Akce vám již neutečou
Nepropásni.cz – www.nepropasni.cz
Není to tak dlouho, co na českém internetu vznikl další server zabývající se akcemi po celé České republice. Nepropásni.cz přináší informace a zábavu pro každou věkovou generaci.

Cílem projektu je usnadnění zveřejňování akcí. Tím zprostředkovává komunikaci mezi pořadateli akcí, subjekty informující o regionálních akcích a samotnými návštěvníky. A jak se na serveru orientovat? Jednoduše. Vyberte, zda chcete akce vyhledávat podle data či oblasti. Klikněte tedy buď na datum, nebo v mapce na kraj v ČR. K dispozici máte také možnost zobrazit akce v konkrétním městě, které zadáte. U akce je potom informace, co na ní bude k vidění, její domovské stránky (pokud jsou k dispozici), program, termín konání, cena vstupenek, pro koho je určena, diskuse a možnost nechat si posílat novinky a upozornění, že se akce blíží. Na serveru jsou k dispozici i dva žebříčky – 10 nejsledovanějších a nejbližších akcí. Vhod jistě přijde přehledný kalendář sportovních a dalších zajímavých akcí pro volný čas.

Nepropásni.cz

Projekt cestovního ruchu
InfoČesko.cz – www.infocesko.cz

Projekt InfoČesko si klade za cíl popularizovat území České republiky s důrazem na místní zajímavosti a širokou nabídku služeb. Proto na těchto stránkách naleznete řadu informací o památkách i sezónních akcích.

Na mezinárodní úrovni doplňuje obraz České republiky jako turisticky přitažlivé země. Nabídka InfoČesko obsahuje zejména místopis (historické, přírodní, technické památky atd.), služby (ubytování, stravování, sportovní a kulturní zařízení atd.) a akce. Celý portál je složen z jednotlivých modulů, které jako celek poskytují ucelené informace o nabídce cestovního ruchu v ČR. Takže není problém si vybrat místo pro trávení víkendu. Navíc přibližuje veřejnosti i „zapomenuté“ lokality České republiky, které nejsou běžně propagovány.

InfoČesko.cz

Uwwwízlo v síti
Katalog kulturních akcí na Pampeliška.cz nabízí návštěvníkovi přehlednou možnost nalezení vhodné akce (koncert, výstava, divadlo, festival, folklorní akce, opera, ples, přednáška, soutěž) kdekoliv v ČR. Nejprve vyberte kraj a následně turistický region. Poté se již zobrazí všechna místa (obce a města) v daném turistickém regionu s aktuální kulturní akcí.
Letní hudební festivaly hledejte na webu Freemusic.cz. Naleznete zde všechny připravované festivaly.
Bydlíte v Praze? Tak zavítejte na web Za kulturou.cz.
Návštěvníci Prahy tu na jednom místě naleznou odkazy na programy kin, klubů, koncertů a divadel. Nechybí ani kulturní přehledy a mnoho dalšího.

Za kulturou.czTémata: Umělec, Vtip

Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Dejte nám bankovní údaje svých klientů, žádají banky Facebook i Google

Ilustrační snímek

Korporace se snaží přemluvit velké banky, aby jim daly přístup k některým bankovním údajům a umožnily obchodovat v...

YouTube pracuje na vlastních seriálech pro Asii, Evropu i Jižní Ameriku

Sluzba YouTube Premium zatím není v Česku dostupná.

YouTube plánuje výrobu nových pořadů zaměřených na trhy mimo Spojené státy.

Videa na výšku už nejsou pro smích, YouTube z nich odstraní pruhy

Video na výšku.

YouTube v okně webového přehrávače nově nabídne i videa pořízená na výšku bez bočních pruhů. Lépe tak využije plochu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz