Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Kde najít krásy české přírody

aktualizováno 
Je léto a tak vám představíme server věnující se krásám české přírody či jak snížit riziko usnutí za volantem při cestě k moři. Nechybí však ani stránky s informacemi pro odvykání kouření a ještě více.

Božský pohled - krkonošská příroda - Božský pohled - krkonošská příroda (léto 2006) | foto: Josef Šneberger

Poznejte krásy české přírody
Krásy přírody – www.krasyprirody.cz

Stále více Čechů podle našich médií tráví dovolenou v tuzemsku. Pokud patříte mezi ně a ještě jste se nerozhodli, kde tu letošní dovolenou strávíte, zkuste navštívit zajímavý web, který vám prozradí nejkrásnější místa naší země.

Za nádhernými přírodními scenériemi není třeba jezdit daleko za hranice, protože i v naší malé zemi je mnoho pěkných míst vhodných pro odpočinek a relaxaci. Česká krajina se sice nemůže pochlubit velehorami či mořem, ale přesto je výjimečná, a to obzvlášť pro svoji rozmanitost. Píše se na webu www.krasyprirody.cz. V sedmi kategoriích na vás čeká řada fotografií, které jsou doslova úchvatné a možná vás přimějí zajet se na místo alespoň podívat. O web se stará Michal Němejc, který rád cestuje a fotografuje. Jde o známého fotografa, který spolupracuje i s Cestováním na.idnes.cz, kde píše články o tipech na zajímavé výlety.

Krásy přírody

PS: Za povšimnutí stojí i web Kam v Praze.

Podobné stránky

Do přírody – tipy na pěkné výlety
Příroda – server věnovaný české přírodě


Přestaňte kouřit
Odvykání kouření – www.odvykanikoureni.cz

Patříte mezi zaryté kuřáky? Zkoušeli jste již několikrát přestat kouřit, ale vždy jste se k oblíbené cigaretě nakonec stejně vrátili? Nepomohly ani nikotinové žvýkačky? A zkusili jste již vyhledat odbornou péči? Pokud se bojíte svěřit do rukou odborníka, zkuste pomoc najít na nových stránkách pro odvykání kouření.

Diskuse o připravovaném protikuřáckém zákoně, neustálé zdražování cigaret a menší tolerance tohoto zlozvyku ze strany společnosti působí na mnoho kuřáků velmi negativně. Spolu se zákony a leckdy tvrdou kritikou ze strany bojovníků proti kouření ale také vznikají jemnější, sofistikovanější a samotnými kuřáky lépe přijímané návody, jak se cigaret zbavit, jak přestat kouřit. Web Odvykání kouření se zaměřuje na nerozhodné kuřáky, kteří neví zda jim stojí za to přestat kouřit. Současně dává cenné rady i těm, kteří se již rozhodli se závislostí zatočit, ale neví, jak si zajistit co největší šanci na úspěch. Kromě toho internetový projekt slouží i těm, kteří přestat kouřit nechtějí z mnoha různých, často neopodstatněných důvodů. Na webu kromě rad a tipů, jak přestat kouřit, naleznete také cenové srovnání jednotlivých druhů léčby a porovnání finanční náročnosti léčby s cenou vykouřených cigaret. Web také obsahuje databázi nekuřáckých restaurací a center pro léčbu závislosti na tabáku.

Odvykání kouření

Podobné stránky

Help - za život bez tabáku
Drogy.net – drogový informační server


Informace pro řidiče proti spánku
Neusni za volantem – www.neusnizavolantem.cz

Pokud se chystáte na dovolenou vyrazit autem, potom byste neměli minout web Neusni za volantem. Navštívit by ho měli především řidiči, kteří se chystají najet stoky kilometrů během několika málo hodin.

Na webu řidiči naleznou rady proti únavě při řízení vozu na cestě na dovolenou. Do prázdnin k nim přibudou mapky míst, kde si mohou při cestě do Chorvatska, na Slovensko, do Rakouska či Španělska odpočinout a třeba se i osprchovat. Není snad týden, aby někdo za volantem neusnul. Nejčastější příčina nehody je přitom únava při cestách na velké vzdálenosti. Na serveru tak naleznete návody odborníků, jak často zastavovat, co jíst a pít na cestě a jaké cviky volit proti únavě. Vše je navíc doplněno statistikami a pro odstrašení i fotografie vážných dopravních nehod. Několikavteřinový stav nevědomí přichází nečekaně jako blesk z čistého nebe a mívá tragické následky. Paradoxně není doporučováno pít energetické nápoje a ani kávu. Naopak, co by se mělo, je častěji zastavovat, avšak na krátké doby a přitom se vždy procvičit. Šťastnou cestu bez nehod, pokud se chystáme někam autem.

Neusni za volantem

Podobné stránky

Routeplanner – cestujte po Evropě
Úsporná jízda – autoškola úsporné jízdy


Uwwwízlo v síti

České aerolinie umožnily cestujícím odbavit se před letem na webových stránkách www.czechairlines.com. Pokud se chystáte letecky někam přepravit, již nemusíte čekat dlouhé fronty při odbavení. Po příchodu na letiště můžete přejít rovnou k pasové kontrole. ČSA v první fázi nabízí internetové odbavení z Prahy, Paříže a Amsterdamu. Se službou odbavení přes internet si navíc můžete z domova vybrat místo v letadle a vytisknout palubní vstupenku. Zavazadla přitom po příchodu na letiště stačí odevzdat u speciální přepážky.
Na serveru www.top-pojisteni.cz najdete on–line srovnávací kalkulátory pojistních produktů, informace a aktuality z oblasti pojištění, profily partnerských pojišťoven a kontakty. Prostřednictvím tohoto portálu můžete uzavřít pojištění on-line, nebo požádat o komplexní servis v rámci pojištění.
A jestli se rozlobíme, budeme zlí. Kdo by neznal film Terence Hilla a Buda Spencera. Máte rádi drsnější humor i vy? Mnohem drsnější, než ten co jste viděli ve filmu? Potom se podívejte na ty nejhnusnější obrázky a videa, co kolují na internetu. Server Rozzlobenimuzi.com jich ukrývá opravdu velké množství. Pouze na vlastní riziko a pro osoby starší 18 let!

www.czechairlines.comNejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Najdete na iDNES.cz