Tipy na zajímavé weby: Kde v ČR a SR nejlevněji natankovat benzín či naftu?

aktualizováno 
Dnes se zaměříme především na několik slovenských serverů. U našich sousedů totiž existují stránky, které vám prozradí ceny pohonných hmot, platy Slováků či nejčerstvější zprávy.

Pohonné hmoty, benzin, nafta

Ceny pohonných hmot v SR
Natankuj.sk – www.natankuj.sk

Musíme se přiznat, že tento server nám nejednou pomohl při cestování automobilem po Slovensku. Ruku na srdce, kdo by nechtěl ušetřit nějakou tu korunu na benzinu či naftě? Ceny pohonných hmot (PHM) přes občasnou stagnaci rok od roku rostou. Prostřednictvím stránek Natankuj.sk však máte možnost nějakou tu korunu při doplňování paliva vašeho automobilu ušetřit.

Cena ropy za barel je každý rok vyšší. Z toho důvodu i PHM rostou. Na Slovensku je však díky této službě možné najít benzinové a naftové čerpací stanice, kde lze natankovat nejlevněji. Kromě toho, že se zde objevují aktuální články a čerstvé zpravodajství ze silničního provozu, tak pokud kliknete na rubriku Ceny PHM, zobrazí se mapa Slovenska rozdělená do krajů. Pak si již stačí vybrat kraj a zobrazí se seznam stanic s požadovanými informacemi. Vybírat lze však i pomocí formuláře. Zadejte typ požadované pohonné hmoty, jaké vyžadujete služby pumpy, kraj, okres, značku benzinky a nechte systém pracovat. U záznamu naleznete adresu pumpy, otevírací dobu, co lze načerpat a jaké mají služby. Nechybí i datum poslední aktualizace PHM, to abyste věděli, jak dlouho jsou informace staré. To však ještě není vše, co Natankuj.sk nabízí. Pokud potřebujete natankovat a nemáte přístup k internetu, tak stačí mít mobilní telefon. Na něm vyťukáte patřičnou SMS a jako odpověď vám přijde informace o tom, kde se nachází nejbližší pumpa s nejlepší cenou. Na serveru dále naleznete doplňkové služby, jako informaci o průměrné ceně naturalu, nafty a LPG v celé SR, či grafy s vývoji cen barelu ropy a prognózu vývoje ceny PHM na další dny.

Natankuj.sk

Podobné stránky

Český benzín.cz – ceny benzínu v ČR
Benzin.sk – informace ze světa paliv


Slovenský platový monitor
Našeplaty.sk – www.naseplaty.sk

Zeptáte-li se někoho na to jaký má plat, patrně vám neodpoví. Jak však zjistit, zda si vaší práce zaměstnavatel dostatečně váží a tudíž vyplácí přiměřený plat? Dobrat se k této informaci na Slovensku není žádný problém. Tedy pokud znáte server Našeplaty.sk.

Spravedlivé a férové odměňování je snahou každé rozumné firmy, která si uvědomuje klíčový význam lidského kapitálu. V opačném případě se vystavuje problému s odchodem zaměstnanců. Jestliže cítíte, že váš plat neodpovídá vaší práci a zaměstnavatel nemá vůbec ponětí o tom kolik by měl svému zaměstnanci vyplácet můžete využít tuto službu. Cílem portálu je minimalizovat omyly, eliminovat zklamání a tlumit nereálné očekávání platových podmínek. Informace o platech přichází od provozovatele serveru, ale také od jejich návštěvníků. Ti si na stránkách mohou vyplnit formulář a tím se zapojit do průzkumu. Na levé straně se pak lze informovat o výši platu podle oboru. Víte o podobné službě v ČR? Dejte o ní vědět v diskuzi pod článkem.

Našeplaty.sk

Podobné stránky

ČSU - průměrná mzda v ČR


Co je nového na Slovensku
Webnoviny.sk – www.webnoviny.sk

Podobně jako v Česku, tak i na Slovensku existují tiskové agentury. Mezi ty silné patří SITA – Slovenská tlačová agentúra. Ta prostřednictvím svého portálu Webnoviny.sk přináší nejčerstvější zprávy nejen od našich východních sousedů.

Tento specializovaný zpravodajský portál je určený široké internetové veřejnosti. Nalézt na něm můžete aktuální zprávy o nejzajímavějších událostech. Přitom jde o největšího dodavatele zpráv na slovenském internetu. V rubrikách lze vybírat zprávy ze Slovenska, světa, financí a businessu, sportu, techniky, zdraví, šoubyznysu a automobilů. Své místo si zde mohou najít i blogeři.

Webnoviny.sk

Podobné stránky

Inet.sk – IT zprávy
SME.sk – nejčtenější slovenský zpravodajský deník


Uwwwízlo v síti

Jsou vaše stránky navštěvované? A chcete, aby vám vydělávaly? Že vám nevyhovují reklamní bannery, reklamy Google, ani PPC? Tak zkuste další možnost. Tou je projekt Slink.cz. Pokud se do systému registrujete a vložíte na své stránky kód, inzerenti si pak mohou vaše stránky jednoduše najít a zakoupit na ně přes tuto službu odkaz.
Na adrese Vybrali.sme.sk můžete nalézt slovenskou linkovací službu. Pracuje podobně jako u nás např. Linkuj.cz, či Jagg.cz. Naleznete zde tedy odkazy na zajímavé či užitečné články, které na službu umístili jeho členové.
V roce 1869 byl ruským chemikem Mendělejevem publikován poprvé periodický zákon a zveřejněna periodická tabulka prvků. Možná nám dáte za pravdu, že ne vždy ji máte po ruce, když ji potřebujete. Pokud si však zapamatujete adresu Tabulka.cz můžete si ji kdykoliv otevřít na internetu.

Tabulka.czNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Totální otevřenost mezi partnery není vhodná pro každého, varuje IBM

Jason Kelley

Blockchain je známý především jako technologie, na které běží kryptoměny jako bitcoin a ethereum. Řada firem ale hledá,...

Google je tu 20 let: Nejmocnější web začal jako drzý studentský projekt

Google slaví 20 let

Firma Google se za dvacet let probojovala z nenápadné kalifornské garáže do počítačů a mobilů miliard lidí na celém...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...Najdete na iDNES.cz