Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: kofeinová kalkulačka smrti. Kolik vydržíte?

aktualizováno  10:47
Dokázalo by mě zabít 120 kafí, nebo 150 redbulů. Spočítala to speciální kalkulačka DeathByCoffeine. Na základě vaší hmotnosti a zvoleného nápoje určí jeho smrtelné množství. Jiný web nabídne obrázky, které se ukáží spojením očíslovaných bodů, další doporučí tu správnou knihu.

Kávovar | foto: Siemens

Kofeinová kalkulačka
Energyfiend.com – www.energyfiend.com

Kolik kofeinu obsahuje jaký nápoj? A kolik jich musíte v krátkém čase vypít, aby vás to zabilo? Odpoví vám server Energyfiend.com.

Dokáže totiž orientačně podle vaší váhy vypočítat počet nápojů, které by pro vás mohl být smrtelný. Takže pokud vám někdo říká, že vás to kafe či energetický nápoj jednou zabije, můžete mu ukázat, po kolika nápojích v krátkém čase by se tak mohlo opravdu stát. Množství je ale většinou tak obrovské, že je téměř nereálné umřít na přepití se například kávou. Rychleji byste se utopili. Jediné, co vás může potkat, je kofeinový šok, který se dostavuje už po několika šálcích.

Například šedesátikilový člověk by musel vypít 84 šálků kávy, aby umřel na předávkování kofeinem. Na serveru dále najdete i tabulky, kolik kofeinu jaký druh nápoje obsahuje.

Energyfiend.com

Podobné stránky
Zdravi.idnes.cz - BMI kalkulačka

Obrázek z číslovaných bodů
Picturedots.com – www.picturedots.com
Vytvářet obrázek spojováním bodů může být zábavné nejen pro děti, ale možná i pro vás. Jistě si chcete obrázek sami tvořit, zde je služba, která to umí.

Picturedots.com slouží k přeměně libovolného obrázku, stačí zadat jeho URL adresu, po nahrání pomocí myši určité body ke spojování. Ty se automaticky očíslují. Samozřejmě máte v případě potřeby možnost vytvořené body mazat jeden po druhém, či všechny naráz. Díky tlačítku náhled si lze dílko kdykoliv prohlédnout.

Pak už je jen na vás, zda ho exportujete do PDF souboru či budete sdílet s přáteli on-line. Musíte se však zaregistrovat. Jestliže se vám nechce obrázky bodovat, můžete sáhnout po nějakém už vytvořeném, který vytvořili návštěvníci před vámi.

Picturedots.com

Podobné stránky
Dětskéomalováky.cz – on-line vymalování
Alík.cz – internet pro děti

Co mám číst dál?
Comamcitatdalej.sk – www.comamcitatdalej.sk

Na webu Comamcitatdalej.sk http://www.comamcitatdalej.sk zadejte knihu, kterou jste právě přečetli, nebo se vám líbila a odešlete. Během chvilky se objeví seznam knih, které by se vám také mohli líbit.

Stránka totiž sleduje, jaké knihy lidi kupují a čtou. Jestliže tedy vyhledáte nějakou knihu, systém najde lidi, co ji již četli a doporučí vám knihy, které četli dále, nebo si je koupili. Ještě zajímavější to může být, pokud si vytvoříte své uživatelské konto. Knihy budete moci sami hodnotit hvězdičkami a pomoci tak sobě, ale i ostatním s výběrem. Databáze přitom obsahuje přes 24 tisíc knih. Hodnotí je více než 10 tisíc lidí.

Comamcitatdalej.sk

Podobné stránky
Databázeknih.cz – databáze spisovatelů a knih
Čtenáři.cz – nechte si doporučit nějakou knihu

Uwwwízlo v síti
Na webu Nejprávník.cz najdete databází právníků v ČR. Potřebujete-li tedy pomoci s nějakým konkrétním případem, pak si můžete najít právníka specializujícího se právě na konkrétní oblast.

Pokud ve vašich Windows běží nějaký proces, který neznáte, zkuste ho zadat do databáze na webu Processlibrary.com. Po odeslání se o něm za chvilku dozvíte jeho popis, případně výrobce a další podrobnosti.

Jak by asi tak vypadal váš portrét na dolarovce, na zdi či dokonce břichu Angeliny Jolie? Zkuste to a uvidíte. Server Photofunia.com totiž nabízí možnost umístit vybranou fotografii tváře člověka na různé fotografie.

Photofunia.comNejčtenější

Vědci objevili pod zemí biliardy tun diamantů, ale nedostaneme se k nim

Diamanty značky Diamonds International Corporation

V litosférickém podloží Země odhadují vědci tisíce bilionů tun diamantů. Zaměřili ho pomocí zvukových vln. Dodávají...

Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

Su-57

Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...Má hořet půl století jako františek. Jaký reaktor si přeje Bill Gates

Schéma reaktoru TWR-P s tepelným výkonem 600 MW, který by TerraPower měla...

Společnost TerraPower, v jejíž správní radě sedí zakladatel Microsoftu, se konečně přiblížila možnosti stavby reaktoru,...

Atomový řezník připravoval v SSSR půdu civilním proudovým strojům

Iljušin Il-28

Mezi významné bojové letouny studené války patří taktický bombardér Iljušin Il-28. Ten se stal prvním sovětským...

Slyšíte obraz? Vyzkoušejte si, zda jste jedním ze čtyř lidí

Máte pocit, že něco slyšíte při sledování GIFů?

Se vzrůstající oblibou GIFů si čím dál více lidí na sobě všímá zvláštního jevu: při pozorování tichého obrázku mají...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: rozšiřte schránku Windows o historii

Ilustrační foto - nové funkce

Ke schránce Windows se může hodit pomocník ClipAngel, který umí pracovat i s dříve zkopírovanými daty. Zobrazit seznam...

Tipy a triky pro Windows 10: objevte nová nastavení v moderním rozhraní

Tipy a triky pro Windows 10

Vylepšení, které přinesl balíček Windows 10 April 2018, umožní nově aktivovat či deaktivovat startování vybraných...

Sada programů pro notebook na prázdniny

Ilustrační foto

Nedáte-li notebook z ruky ani o prázdninách či dovolené, a chcete ho využít pro zábavu, potom vám doporučíme některé...

Najdete na iDNES.cz