Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: kofeinová kalkulačka smrti. Kolik vydržíte?

aktualizováno  10:47
Dokázalo by mě zabít 120 kafí, nebo 150 redbulů. Spočítala to speciální kalkulačka DeathByCoffeine. Na základě vaší hmotnosti a zvoleného nápoje určí jeho smrtelné množství. Jiný web nabídne obrázky, které se ukáží spojením očíslovaných bodů, další doporučí tu správnou knihu.

Kávovar | foto: Siemens

Kofeinová kalkulačka
Energyfiend.com – www.energyfiend.com

Kolik kofeinu obsahuje jaký nápoj? A kolik jich musíte v krátkém čase vypít, aby vás to zabilo? Odpoví vám server Energyfiend.com.

Dokáže totiž orientačně podle vaší váhy vypočítat počet nápojů, které by pro vás mohl být smrtelný. Takže pokud vám někdo říká, že vás to kafe či energetický nápoj jednou zabije, můžete mu ukázat, po kolika nápojích v krátkém čase by se tak mohlo opravdu stát. Množství je ale většinou tak obrovské, že je téměř nereálné umřít na přepití se například kávou. Rychleji byste se utopili. Jediné, co vás může potkat, je kofeinový šok, který se dostavuje už po několika šálcích.

Například šedesátikilový člověk by musel vypít 84 šálků kávy, aby umřel na předávkování kofeinem. Na serveru dále najdete i tabulky, kolik kofeinu jaký druh nápoje obsahuje.

Energyfiend.com

Podobné stránky
Zdravi.idnes.cz - BMI kalkulačka

Obrázek z číslovaných bodů
Picturedots.com – www.picturedots.com
Vytvářet obrázek spojováním bodů může být zábavné nejen pro děti, ale možná i pro vás. Jistě si chcete obrázek sami tvořit, zde je služba, která to umí.

Picturedots.com slouží k přeměně libovolného obrázku, stačí zadat jeho URL adresu, po nahrání pomocí myši určité body ke spojování. Ty se automaticky očíslují. Samozřejmě máte v případě potřeby možnost vytvořené body mazat jeden po druhém, či všechny naráz. Díky tlačítku náhled si lze dílko kdykoliv prohlédnout.

Pak už je jen na vás, zda ho exportujete do PDF souboru či budete sdílet s přáteli on-line. Musíte se však zaregistrovat. Jestliže se vám nechce obrázky bodovat, můžete sáhnout po nějakém už vytvořeném, který vytvořili návštěvníci před vámi.

Picturedots.com

Podobné stránky
Dětskéomalováky.cz – on-line vymalování
Alík.cz – internet pro děti

Co mám číst dál?
Comamcitatdalej.sk – www.comamcitatdalej.sk

Na webu Comamcitatdalej.sk http://www.comamcitatdalej.sk zadejte knihu, kterou jste právě přečetli, nebo se vám líbila a odešlete. Během chvilky se objeví seznam knih, které by se vám také mohli líbit.

Stránka totiž sleduje, jaké knihy lidi kupují a čtou. Jestliže tedy vyhledáte nějakou knihu, systém najde lidi, co ji již četli a doporučí vám knihy, které četli dále, nebo si je koupili. Ještě zajímavější to může být, pokud si vytvoříte své uživatelské konto. Knihy budete moci sami hodnotit hvězdičkami a pomoci tak sobě, ale i ostatním s výběrem. Databáze přitom obsahuje přes 24 tisíc knih. Hodnotí je více než 10 tisíc lidí.

Comamcitatdalej.sk

Podobné stránky
Databázeknih.cz – databáze spisovatelů a knih
Čtenáři.cz – nechte si doporučit nějakou knihu

Uwwwízlo v síti
Na webu Nejprávník.cz najdete databází právníků v ČR. Potřebujete-li tedy pomoci s nějakým konkrétním případem, pak si můžete najít právníka specializujícího se právě na konkrétní oblast.

Pokud ve vašich Windows běží nějaký proces, který neznáte, zkuste ho zadat do databáze na webu Processlibrary.com. Po odeslání se o něm za chvilku dozvíte jeho popis, případně výrobce a další podrobnosti.

Jak by asi tak vypadal váš portrét na dolarovce, na zdi či dokonce břichu Angeliny Jolie? Zkuste to a uvidíte. Server Photofunia.com totiž nabízí možnost umístit vybranou fotografii tváře člověka na různé fotografie.

Photofunia.com
Nejčtenější

Být první nestačí. Spermie musí projít záhadným „pracovním pohovorem“

Vajíčko si podle některých vědců aktivně vybírá, kterou spermii vpustí k...

Spermie vyrážejí k vajíčku a ta nejrychlejší spermie vajíčko oplodní. Přibližně tak si většina lidí představuje...

Šetřily i na údržbě, krach musel přijít. Poslední let Pan Am z Prahy

Boeing 727-235 s registrací N4731 a jménem Clipper Allert, který jako poslední...

Legendární aerolinky Pan American definitivně skončily, oznámily 4. prosince 1991 světové agentury. Onoho dne před 26...Vědci po 37 letech nastartovali motor a hned ten na nejvzdálenější sondě

Voyager 1

Vesmírná sonda Voyager se nyní pohybuje na hranici sluneční soustavy, a je to tak nejvzdálenější objekt, který kdy...

Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

Informace o přítomnosti HbbTV služeb dané stanice v DVB-T vysílání

České radiokomunikace již déle něž rok testují televizní přijímače a set-top boxy pro nové pozemní vysílání. Aktuální...

Měla to být revoluce v létání. Před 50 lety poprvé vyjel Concorde z hangáru

První premiéra Concorde na veřejnosti v Toulouse.

Letiště Toulouse-Blagnac, pondělí 11.prosince 1967. Veřejnost má poprvé možnost na vlastní oči spatřit Concorde, první...Další z rubriky

Závažná chyba v Apple macOS High Sierra umožní přístup bez hesla

Operační systém Apple macOS High Sierra umožňuje přístup k administrátorským...

Bezpečnostní odborníci varují před nově objevenou chybou, která byla objevena v nejnovějším operačním systému pro...

Stáhněte si zdarma: Vyzkoušejte forenzní analýzu jako kriminalisté

Ilustrační foto

Podívejte se na to, co by o vás zjistili kriminalisté. Umožní to rozbor forenzních dat v aplikaci OSForensics. Vytvořte...

Tipy na programy, které prodlouží výdrž Windows 10 na baterie

Ilustrační foto

Jedním z nejdůležitějších prvků notebooků je baterie. Její kapacita určuje, jak dlouho bude dodávat potřebnou energii....

Recept na sladký vánoční salám
Recept na sladký vánoční salám

Letos zkuste vánoční cukroví trochu jinakNajdete na iDNES.cz