Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: kofeinová kalkulačka smrti. Kolik vydržíte?

aktualizováno  10:47
Dokázalo by mě zabít 120 kafí, nebo 150 redbulů. Spočítala to speciální kalkulačka DeathByCoffeine. Na základě vaší hmotnosti a zvoleného nápoje určí jeho smrtelné množství. Jiný web nabídne obrázky, které se ukáží spojením očíslovaných bodů, další doporučí tu správnou knihu.

Kávovar | foto: Siemens

Kofeinová kalkulačka
Energyfiend.com – www.energyfiend.com

Kolik kofeinu obsahuje jaký nápoj? A kolik jich musíte v krátkém čase vypít, aby vás to zabilo? Odpoví vám server Energyfiend.com.

Dokáže totiž orientačně podle vaší váhy vypočítat počet nápojů, které by pro vás mohl být smrtelný. Takže pokud vám někdo říká, že vás to kafe či energetický nápoj jednou zabije, můžete mu ukázat, po kolika nápojích v krátkém čase by se tak mohlo opravdu stát. Množství je ale většinou tak obrovské, že je téměř nereálné umřít na přepití se například kávou. Rychleji byste se utopili. Jediné, co vás může potkat, je kofeinový šok, který se dostavuje už po několika šálcích.

Například šedesátikilový člověk by musel vypít 84 šálků kávy, aby umřel na předávkování kofeinem. Na serveru dále najdete i tabulky, kolik kofeinu jaký druh nápoje obsahuje.

Energyfiend.com

Podobné stránky
Zdravi.idnes.cz - BMI kalkulačka

Obrázek z číslovaných bodů
Picturedots.com – www.picturedots.com
Vytvářet obrázek spojováním bodů může být zábavné nejen pro děti, ale možná i pro vás. Jistě si chcete obrázek sami tvořit, zde je služba, která to umí.

Picturedots.com slouží k přeměně libovolného obrázku, stačí zadat jeho URL adresu, po nahrání pomocí myši určité body ke spojování. Ty se automaticky očíslují. Samozřejmě máte v případě potřeby možnost vytvořené body mazat jeden po druhém, či všechny naráz. Díky tlačítku náhled si lze dílko kdykoliv prohlédnout.

Pak už je jen na vás, zda ho exportujete do PDF souboru či budete sdílet s přáteli on-line. Musíte se však zaregistrovat. Jestliže se vám nechce obrázky bodovat, můžete sáhnout po nějakém už vytvořeném, který vytvořili návštěvníci před vámi.

Picturedots.com

Podobné stránky
Dětskéomalováky.cz – on-line vymalování
Alík.cz – internet pro děti

Co mám číst dál?
Comamcitatdalej.sk – www.comamcitatdalej.sk

Na webu Comamcitatdalej.sk http://www.comamcitatdalej.sk zadejte knihu, kterou jste právě přečetli, nebo se vám líbila a odešlete. Během chvilky se objeví seznam knih, které by se vám také mohli líbit.

Stránka totiž sleduje, jaké knihy lidi kupují a čtou. Jestliže tedy vyhledáte nějakou knihu, systém najde lidi, co ji již četli a doporučí vám knihy, které četli dále, nebo si je koupili. Ještě zajímavější to může být, pokud si vytvoříte své uživatelské konto. Knihy budete moci sami hodnotit hvězdičkami a pomoci tak sobě, ale i ostatním s výběrem. Databáze přitom obsahuje přes 24 tisíc knih. Hodnotí je více než 10 tisíc lidí.

Comamcitatdalej.sk

Podobné stránky
Databázeknih.cz – databáze spisovatelů a knih
Čtenáři.cz – nechte si doporučit nějakou knihu

Uwwwízlo v síti
Na webu Nejprávník.cz najdete databází právníků v ČR. Potřebujete-li tedy pomoci s nějakým konkrétním případem, pak si můžete najít právníka specializujícího se právě na konkrétní oblast.

Pokud ve vašich Windows běží nějaký proces, který neznáte, zkuste ho zadat do databáze na webu Processlibrary.com. Po odeslání se o něm za chvilku dozvíte jeho popis, případně výrobce a další podrobnosti.

Jak by asi tak vypadal váš portrét na dolarovce, na zdi či dokonce břichu Angeliny Jolie? Zkuste to a uvidíte. Server Photofunia.com totiž nabízí možnost umístit vybranou fotografii tváře člověka na různé fotografie.

Photofunia.com
Nejčtenější

Nejšťastnější americká stíhačka. Pilot ji opustil, a tak přistála sama

Convair F-106A Delta Dart

Před téměř půlstoletím se stal v americké Montaně zázrak. Z nebe se snesl na pšeničné pole proudový letoun, který byl...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...Prohledejte půl miliardy uniklých hesel. Najdete tam i to svoje?

Ilustrační foto

Úniků dat, často velmi citlivých, stále přibývá. O spoustě z nich se ani nemusíme dozvědět. Kromě e-mailových adres...

Vyfotil jeden jediný atom. Stačil běžný foťák a složitá past

Snímek zachycující jediný atom stroncia v tzv. iontové pasti. Atom je uprostřed...

Atomy jsou pouhým okem neviditelné, to víme všichni. Ale pokud je správně nasvítíte a připravíte pro ně vhodné...

Internet levně a rychle. SpaceX načíná další „megalomanský“ projekt

Falcon 9 připravený pro misi Paz. Všimněte si nového aerodynamického krytu...

Na oběžnou dráhu dnes odstartovala další raketa firmy SpaceX. Tentokrát na palubě ponese mimo jiné i dva experimentální...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: objevte pokročilé funkce OneDrive

Tipy a triky pro Windows 10

Nechat si z počítače automaticky ukládat fotografie, videa, dokumenty a další soubory do cloudového úložiště umožní ve...

Programy, které udělají z počítačové myši pořádného dravce

Foto: Freeimages.com

Počítačovou myš zná každý, ale věděli jste, že tohoto pomocníka lze naučit i dalším užitečným kouskům? Může sloužit k...

Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

Tablet pro práci i zábavu

Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

Najdete na iDNES.cz