Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Kupujte produkty přímo od farmářů na internetu

aktualizováno 
Na specializovaném serveru rychle najdete farmu, která je nejblíže vašemu bydlišti. Tamtéž si můžete až domů objednat bedýnky s čerstvou zeleninou. Užitečný je i web který naučí vaše děti správně psát a kreslit.

Nalok.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Nakupujte od farmářů
Nalok.cz – www.nalok.cz

Pro ty z vás, kteří rádi nakupují potraviny přímo u výrobců tu je web Nalok.cz. Stránky totiž pomáhají místním farmářům a výrobcům nabízet své služby zákazníkům. Nechybí ani nabídka tzv. bedýnkové metody.

Na serveru najdete nejen zajímavé články o jídle, ale především sekce farmy, trhy a akce a bedýnky. Pomocí rubriky farmy máte možnost na mapě ČR najít nejbližší farmu vašemu bydlišti. V mapě se nacházejí špendlíky a vy kliknutím na něj se dostanete do podrobností farmy. Dozvíte se, co vám dnes nabízí k odběru a za kolik. Nechybí popis farmy, detailní kontakt, fotografie farmy, diskuze. V rubrice se můžete informovat o trzích a akcích, kde lze domácí výrobky nakupovat.

V neposlední řadě nechcete-li nakupovat např. jeden druh zeleniny od jednoho farmáře a jiný od dalšího byste mohli uvítat bedýnky. Po vzoru zahraničních podnikatelů již i u nás existují podnikatelé, kteří na přání dodají vámi požadované výpěstky (ať už vlastně vypěstované anebo koupené od jiného farmáře). Takto své produkty nejčastěji dodávají zelenináři. Bedýnku si podle svého tak máte možnost nechat naplnit biozeleninou, bioovocem a třeba i kytkami a nechat dopravit na vaši adresu. I přestože bedýnkářů v ČR již existuje několik desítek na serveru jich je jen hrstka.

Nalok.cz

Podobné stránky
Najdisisvéhofarmáře.cz – zemědělské výrobky


Fotografie od 25 Kč
Kuptofoto.cz – www.kuptofoto.cz
Pro ilustrační fotografie pro vaše dokumenty, prezentace, ale i webové stránky či další projekty nemusíte chodit daleko. Stačí vám znát adresu Kuptofoto.cz.

Málokdo si dnes dělá hlavu s autorským právem. Řada lidí, když potřebuje fotografii požádá o pomoc obrázky na Google a ten co se mu líbí si stáhne. Bohužel právě tak autorské právo porušuje – každý obrázek či fotografie má určitého majitele a bez jeho souhlasu obrázek nemůžete použít. Chcete-li se případným problémům vyhnout, používejte fotobanky. I na českém internetu jich pár existuje a vznikají nové. Jednu takovou spustily i společnosti Mafra, Pixmac a Profimedia.

Na jednom místě se nachází nejen klasická fotobanka, ale také mikrofotobanka. Díky tomu je cena přijatelná jak pro drobné živnostníky a webdesignéry až po editory a novináře. Ve fotobance jsou k dispozici ilustrační obrázky a také ty popisující jednotlivé události či zachycující osobnosti. Pro výběr požadované fotografie můžete využít cenové šoupátko, a tak se dobrat rychleji k hledané fotografii. Nejlevnější fotografii lze pořídit již od 25 Kč.

Kuptofoto.cz

Podobné stránky
Fotobanka.cz – téměř milion fotografií
Imagio.cz – levné fotografie


Správné psaní a kreslení
Jak-správně-psát.cz – www.jak-spravne-psat.cz

Správně psát a kreslit mohou pomoci nové internetové stránky. Na nich naleznete články, věnující se obecným zásadám a důležitým návykům pro správné psaní.

Nechybí ani konkrétní příklady správných i špatných postupů při psaní ilustrované na fotografiích nebo speciální lekce zaměřené na uvolnění ruky i celého těla. V lekcích se dále krok za krokem dozvíte, nejen jak správně psát a kreslit, ale také čím a rady pro leváky. Na fotografiích s popisy máte možnost se informovat o správných a špatných postupech psaní. K dispozici je i poradna. Na položené otázky ohledně správného psaní odpovídá zkušený odborník. Cílem projektu je poskytnout rodičům informace a tipy a zásady, jak ke správnému psaní přistupovat.

Jak-správně-psát.cz

Podobné stránky
Etřídnice.cz – nejen elektronická žákovská knížka


Uwwwízlo v síti

Youtube.com na XL, tak to je zajímavá služba Google. Zpřístupňuje svůj portál s videi různým zařízením jako PS3, Nintendo apod. Jednoduché rozhraní služby umožňuje pohodlné sledování videoklipů bez zbytečných prvků.

Poznejte svět v 360°. Úžasné panoramatické fotografie na vás čekají na serveru 360cities.net. Na mapě světa si stačí vybrat místo a pokud je z něj k dispozici fotografie, můžete si ji v browseru ihned prohlédnout.

Oblíbené pozadí na pracovní ploše obsahující kalendář? Tak přesně takové si lze vyrobit pomocí jednoduché služby Bighugelabs.com/wallpaper.php. Nejprve nahrajete fotografii, vyberete si požadovaný měsíc, zda má začínat pondělím, pozici kalendáře, barvu a nastavíte další volby. Tlačítkem Create vytvoříte obrázek obsahující kalendář přímo v něm.

Bighugelabs.comNejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Facebook nově kontroluje fotografie a videa, zda nejsou falešná

Logo společnosti Facebook

Facebook rozšiřuje své kontrolní mechanismy na boj s falešnými zprávami o fotografie i videa.

SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9
SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9

Prach, drobky, chuchvalce vlasů všude po bytě – zažíváme to všechny. Dennodenně svádíme boj se šňůrou, špatným ovládáním a především hlukem. Nepořádek vítězí. Tomu je díky vysavači Pure D9 od Electroluxu konec!

Najdete na iDNES.cz