Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Kupujte produkty přímo od farmářů na internetu

aktualizováno 
Na specializovaném serveru rychle najdete farmu, která je nejblíže vašemu bydlišti. Tamtéž si můžete až domů objednat bedýnky s čerstvou zeleninou. Užitečný je i web který naučí vaše děti správně psát a kreslit.

Nalok.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Nakupujte od farmářů
Nalok.cz – www.nalok.cz

Pro ty z vás, kteří rádi nakupují potraviny přímo u výrobců tu je web Nalok.cz. Stránky totiž pomáhají místním farmářům a výrobcům nabízet své služby zákazníkům. Nechybí ani nabídka tzv. bedýnkové metody.

Na serveru najdete nejen zajímavé články o jídle, ale především sekce farmy, trhy a akce a bedýnky. Pomocí rubriky farmy máte možnost na mapě ČR najít nejbližší farmu vašemu bydlišti. V mapě se nacházejí špendlíky a vy kliknutím na něj se dostanete do podrobností farmy. Dozvíte se, co vám dnes nabízí k odběru a za kolik. Nechybí popis farmy, detailní kontakt, fotografie farmy, diskuze. V rubrice se můžete informovat o trzích a akcích, kde lze domácí výrobky nakupovat.

V neposlední řadě nechcete-li nakupovat např. jeden druh zeleniny od jednoho farmáře a jiný od dalšího byste mohli uvítat bedýnky. Po vzoru zahraničních podnikatelů již i u nás existují podnikatelé, kteří na přání dodají vámi požadované výpěstky (ať už vlastně vypěstované anebo koupené od jiného farmáře). Takto své produkty nejčastěji dodávají zelenináři. Bedýnku si podle svého tak máte možnost nechat naplnit biozeleninou, bioovocem a třeba i kytkami a nechat dopravit na vaši adresu. I přestože bedýnkářů v ČR již existuje několik desítek na serveru jich je jen hrstka.

Nalok.cz

Podobné stránky
Najdisisvéhofarmáře.cz – zemědělské výrobky


Fotografie od 25 Kč
Kuptofoto.cz – www.kuptofoto.cz
Pro ilustrační fotografie pro vaše dokumenty, prezentace, ale i webové stránky či další projekty nemusíte chodit daleko. Stačí vám znát adresu Kuptofoto.cz.

Málokdo si dnes dělá hlavu s autorským právem. Řada lidí, když potřebuje fotografii požádá o pomoc obrázky na Google a ten co se mu líbí si stáhne. Bohužel právě tak autorské právo porušuje – každý obrázek či fotografie má určitého majitele a bez jeho souhlasu obrázek nemůžete použít. Chcete-li se případným problémům vyhnout, používejte fotobanky. I na českém internetu jich pár existuje a vznikají nové. Jednu takovou spustily i společnosti Mafra, Pixmac a Profimedia.

Na jednom místě se nachází nejen klasická fotobanka, ale také mikrofotobanka. Díky tomu je cena přijatelná jak pro drobné živnostníky a webdesignéry až po editory a novináře. Ve fotobance jsou k dispozici ilustrační obrázky a také ty popisující jednotlivé události či zachycující osobnosti. Pro výběr požadované fotografie můžete využít cenové šoupátko, a tak se dobrat rychleji k hledané fotografii. Nejlevnější fotografii lze pořídit již od 25 Kč.

Kuptofoto.cz

Podobné stránky
Fotobanka.cz – téměř milion fotografií
Imagio.cz – levné fotografie


Správné psaní a kreslení
Jak-správně-psát.cz – www.jak-spravne-psat.cz

Správně psát a kreslit mohou pomoci nové internetové stránky. Na nich naleznete články, věnující se obecným zásadám a důležitým návykům pro správné psaní.

Nechybí ani konkrétní příklady správných i špatných postupů při psaní ilustrované na fotografiích nebo speciální lekce zaměřené na uvolnění ruky i celého těla. V lekcích se dále krok za krokem dozvíte, nejen jak správně psát a kreslit, ale také čím a rady pro leváky. Na fotografiích s popisy máte možnost se informovat o správných a špatných postupech psaní. K dispozici je i poradna. Na položené otázky ohledně správného psaní odpovídá zkušený odborník. Cílem projektu je poskytnout rodičům informace a tipy a zásady, jak ke správnému psaní přistupovat.

Jak-správně-psát.cz

Podobné stránky
Etřídnice.cz – nejen elektronická žákovská knížka


Uwwwízlo v síti

Youtube.com na XL, tak to je zajímavá služba Google. Zpřístupňuje svůj portál s videi různým zařízením jako PS3, Nintendo apod. Jednoduché rozhraní služby umožňuje pohodlné sledování videoklipů bez zbytečných prvků.

Poznejte svět v 360°. Úžasné panoramatické fotografie na vás čekají na serveru 360cities.net. Na mapě světa si stačí vybrat místo a pokud je z něj k dispozici fotografie, můžete si ji v browseru ihned prohlédnout.

Oblíbené pozadí na pracovní ploše obsahující kalendář? Tak přesně takové si lze vyrobit pomocí jednoduché služby Bighugelabs.com/wallpaper.php. Nejprve nahrajete fotografii, vyberete si požadovaný měsíc, zda má začínat pondělím, pozici kalendáře, barvu a nastavíte další volby. Tlačítkem Create vytvoříte obrázek obsahující kalendář přímo v něm.

Bighugelabs.com
Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

Tajná pravidla „cenzury“ Facebooku jsou nyní veřejná. A lze se i odvolat

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Facebook poprvé zveřejnil detailní pravidla, podle kterých se řídí odebírání závadných příspěvků. Nově také zavedl...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Najdete na iDNES.cz