Tipy na zajímavé weby: mapy ukážou zácpy a počasí

aktualizováno 
S webem Moře-financí.cz kdykoliv získáte přehled o finančních produktech, které platíte. Školní svačinový systém Snacker.cz nenechá pražské děti ve škole hlady, a jaký je stav dopravy a jaké bude počasí, prozradí nově mapy Googlu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Robert RambousekMF DNES

Osobní finance pod kontrolou

Moře-financí.cz – www.more-financi.cz

Mít pod kontrolou osobní finance umožňuje projekt Moře-financí.cz. Uživatel do něj může nahrát svůj elektronický výpis z účtu (podporované banky jsou Česká Spořitelna, mBank, ČSOB, Raiffeisenbank, Poštovní spořitelna, Fio banka a Komerční banka) a systém automaticky rozpozná část jejich transakcí.

Sám nabídne uživateli rozdělení části položek do různých výdajových a příjmových kategorií, na základě vyhledávaných klíčových slov a výrazů. Uživatel může sám zadávat své vlastní výrazy, u kterých chce, aby se je systém naučil (detekují se například platby v určitém obchodě apod.). Tak je možné sledovat finanční pohyby a platby. Kromě záznamů v tabulkách a možností úpravy všech transakcí, vidí uživatel své příjmy i výdaje v celé řadě přehledných grafů. Může zobrazovat libovolné vybrané skupiny výdajů nebo příjmů, jejich detaily, podkategorie i vývoj v čase.

Služba dále nabízí funkce jako je například stanovení rozpočtu pro kategorie a zasílání informačního e-mailu ve chvíli, kdy dojde k jeho překročení. Pro snazší plánování oslav nebo sportovních akcí poslouží funkce sledování společných výdajů, kde budou členové skupiny neustále v obraze, kdo, komu a kolik dluží. Pro založení profilu stačí e-mailová adresa a heslo. Pro šifrování přenosu dat slouží 2048bitové certifikáty EV SLL od společnosti Comodo s 256bitovým šifrováním.

Moře-financí.cz

Moře-financí.cz

Podobné
Mádatidal.cz – peníze pod kontrolou
eÚčty.cz – osobní finance

Školní svačinový systém

Snacker.cz – www.snacker.cz

Chodí-li vaše děti do školy v Praze, pak by vás možná mohla zaujmout možnost, jak jim dopřát na výživy bohatou svačinu. Na Snacker.cz lze objednat (i na několik dní dopředu) svačiny, které jsou sestaveny tak, aby poskytly dětem dostatek energie, vlákniny, vitaminů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů a bílkovin.

V podstatě jde o obdobu donáškového systému. My si z nabídky svačin vybereme a ta bude následující den doručena do školy v Praze, kterou navštěvuje naše dítě (stačí vybrat ze seznamu). Nemusíme tak trávit čas jeho přípravou a neustále vymýšlet co vlastně udělat. Každý den je připraveno více než 30 druhů sladkých, slaných, českých svačin, které lze libovolně kombinovat se slazenými i neslazenými nápoji z nabídky. Dítě si tak každý den v měsíci může pochutnat na jiné svačině.

Ceny začínají na 9,90 Kč a pro objednání je nutné své konto nejprve nabít (třeba převodem z účtu). V systému si lze nastavit, že pokud zapomeneme svačinu objednat, dojde k objednávce automaticky – automaticky se vybere jedna z těch, které objednáváme nejčastěji.

Snacker.cz

Snacker.cz

Podobné
Školnísešit.cz – pomocník nejen do školy
Etřídnice.cz – školský informační systém

Doprava a počasí na mapách Google

Maps.google.cz – www.maps.google.cz

Google na svých mapách nově spustil dvě další vrstvy. První má pomoci zjistit stav dopravy pro Českou a Slovenskou republiku a další země. Druhá pak slouží pro zobrazení a předpověď počasí ve městech po celé republice.
Dopravní servis si lze aktivovat na adrese Maps.google.cz kliknutím vpravo nahoře na tlačítko Doprava. Zobrazí se informace o dopravní hustotě (dálnice a velké tahy) v ČR, SR, ale také Rakousku, Belgii, Dánsku, Německu, Irsku, Izraeli, Lucembursku, Nizozemsku, Polsku, Španělsku a Švýcarku. Tato funkce sbírá a vyhodnocuje informace od uživatelů chytrých mobilních telefonů s Androidem a podle toho odhaduje, jaká je úroveň dopravy v jednotlivých městech v daný okamžik. Hustota provozu je barevně odlišená.

Aktivujeme-li vrstvu Počasí, pak u větších měst se objeví aktuální teplota a stav oblačnosti. Data pochází ze serveru Weather.com. Po kliknutí na ikonu se zobrazí další informace jako předpověď na pět dnů, vlhkost a stav větru.

Mapy.google.cz

Mapy.google.cz

Podobné
Počasí.idnes.cz - předpověď a vývoj počasí
Wunderground.com - předpověď počasí pro celý svět

Uwwwízlo v síti

O příznivých vlivech vína na lidský organismus zájemce informují stránky Vínoprozdraví.cz. Ty jsou určeny konzumentům vína, kteří se z nich mohou od českých lékařských odborníků dozvědět o jeho vlivu na náš organismus.

Jaké bude počasí v dalších dnech, prozradí Počasí.idnes.cz. Najdeme zde nejen aktuální situaci v ČR, ale také předpověď na osm dní a především nejrůznější podrobné mapy: teplotní, srážkovou, oblačnosti blesků atd.

Životopis jinak? Ano, pokud obětujeme necelých 20 amerických dolarů a deset minut času, pak můžeme využít služby webu Resumesimo.com. Ten po zadání údajů o naší osobě a nahrání fotografie totiž vygeneruje netradiční životopis (stačí si vybrat jednu z připravených šablon), který by přece jen případného nového zaměstnavatele mohl zaujmout a nemusel by mezi ostatními životopisy zapadnout.

Resumesimo.com

Nejčtenější

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Další z rubriky

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Nevěřte e-mailům ani z parlamentu: jak snadné je podvrhnout adresu?

Zfalšovat e-mail je překvapivě snadné

Okamurův e-mail byl podvržený, potvrdil mluvčí parlamentu. Vytvořen byl nástrojem na rozesílání falešných mailů....

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Najdete na iDNES.cz