Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Najděte si oblíbenou písničku zdarma

aktualizováno 
Je libo vyhledávač hudby? Jak účinný je váš antispamový filtr? Opravdu dokáže zachytit většinu nevyžádané pošty? Chcete podpořit Ježíška? Máme pro vás nejen to.
mp3 hudba pc

mp3 hudba pc | foto: Profimedia.cz

Poslouchejte oblíbenou hudbu teď
Songza.com – www.songza.com

Chcete-li si pustit hudbu, stačí na klasickém rádiu naladit nějakou stanici, či si něco pustit z přehrávače, případně zabrouzdat na stránky s internetovými rádii. Avšak máte-li náladu poslouchat konkrétní skupinu, zpěváka či zpěvačku, potom by byla velká náhoda, kdyby v rádiu hráli právě vaši touženou písničku. Pokud ji máte v digitální podobě (MP3, OGG atd.), není nic lehčího než si ji pustit, ale co když ne? Pak tu je Songza.com.

Co je Songoza.com? Jde o novu službu dostupnou na internetu, která umožňuje zdarma vyhledávat a poslouchat hudbu. Ve své podstatě jde o vyhledávač, který prochází stránky YouTube.com a hledá na nich podle klíčových slov skladby. Ty potom spustí, avšak bez videa. V praxi to tedy vypadá následovně. Stačí zadat hledaný název songu a dotaz odeslat. Za několik sekund se zobrazí výsledek. Vy kliknete na odkaz, který vám vyhovuje nejvíce a objeví se průhledné okno se čtyřmi možnostmi. Hudbu si lze ihned spustit, ohodnotit ji (palcem), poslat odkaz známému či ji přidat do vašeho playlistu. Ano, zde si můžete vytvářet i vlastní playlisty, takže jde vlastně o takové vaše soukromé rádio. Vše je založeno na Web 2.0 aplikaci. Chcete-li tedy poslouchat vybranou hudbu zdarma, pak zde tuto možnost máte.

Songza.com

Podobné stránky

Last.fm – jakou hudbu posloucháte?
Play.cz – nalaďte si přes 2 700 rádií


Test antispamového filtru
Spamy.cz – www.spamy.cz

Trápí vás spam? Víte, kolik vás stojí peněz? Chcete jeho výskyt ve vaší elektronické stránce omezit na minimum? Pak navštivte server Spamy.cz. Ten poskytuje řadu informací při boji proti nevyžádané poště (spamu), nabízí antispamový filtr a dokonce možnost otestovat si účinnost toho vašeho.

Na serveru dále vycházejí zajímavé články, které nejen radí, jak se spamem bojovat, ale také poukazují na jejich nové typy, kde se ho tvoří nejvíce, kdo vyhrál nad spamerem a jaké firmy patří mezi spamery. Jestliže chcete znát, kolik vás nevyžádaná pošta stojí, vyzkoušejte spamovou kalkulačku. Ve třech jednoduchých krocích vám nástroj přibližně vypočítá, o kolik cenného času svých zaměstnanců přicházíte. Pokud si myslíte, že váš antispamový filtr je efektivní, tak si ho otestujte. Zastaví skutečně většinu nevyžádané pošty? Stačí vyplnit ve formuláři e-mailovou adresu, na kterou Vám bude zaslána testovací dávka spamů. Dobře fungující antispam by neměl propustit žádný z deseti testovacích spamů.

Spamy.cz

Podobné stránky

Spam filtry – programy bojující proti spamu
Bezpečnější internet – dodržujte pravidla práce na internetu


Podporujte České Vánoce
Anti-Santa.cz – www.anti-santa.cz

A protože již za týden tu je Štědrý den, hodí se vyzdvihnout i projekt Anti-Santa.cz. Na těchto stránkách můžete podpořit lidi, kteří se snaží, aby našim dětem nosil dárky Ježíšek. Stejně jako nám, když jsme byli malí. Cílem je odstěhovat Santu Clause zpátky tam, kam patří - do Spojených států, Anglie a dalších států s anglosaskou tradicí. Nenechali jsme si vnutit dědu Mráze, tak proč by se teď na nás měl z každé druhé výlohy i z reklam v televizi šklebit nějaký Santa? Máme vlastní a krásné tradice.

Své názory můžete vyjádřit v diskuzi. Doporučujeme navštívit i Fujgalerii, kde lze shlédnout, kde u nás používají pro Vánoční výzdobu Santu. I vy můžete přispět a podpořit České Vánoce. Stačí poslat fotku s popiskem, kde se výzdoba nachází a provozovatelé stránek pošlou vedení upozornění na tyto stránky. V rubrice Chcete se přidat, naleznete tipy, jak boj za Ježíška můžete podpořit i vy.

Anti-Santa.cz

Podobné stránky

Zpravy.idnes.cz –Ježíšek drtí Santu Clause
ČeskýJežíšek.cz – Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi


Uwwwízlo v síti

Zajímá vás, kdo má největší zásoby ropy na světě? Stačí nahlédnout do speciální mapy a můžete to vědět i vy.
Napsali jste nějaký článek, o který byste se chtěli podělit s ostatními uživateli internetu? Pokud ano, pak můžete využít server Volnéčlánky.cz. Na něm naleznete nejen českou databázi volných článků, ale můžete do ní i sami přispívat. Články jsou pro přehlednost roztříděny do 21 rubrik.
Netradiční přání můžete poslat díky Kofole. Stačí zabrouzdat na Kofola.cz/postcard a po vyplnění jednoduchého formuláře, lze dotyčného nadzvednout ze židle tím, že mu sdělíte, na co si stěžuje, co je jeho skutečným problémem a jak ho má řešit. Přání potom sdělí anděl svým hlasem.

Kofola.cz/postcard
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Chcete mít možnost požádat nezletilou o nahé fotky, ptal se Facebook mužů

Logo Facebooku

Společnost Facebook čelí kritice za průzkum, ve kterém se mužů ptala na to, zda je podle nich vhodné, aby bylo na...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Najdete na iDNES.cz