Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Najděte si oblíbenou písničku zdarma

aktualizováno 
Je libo vyhledávač hudby? Jak účinný je váš antispamový filtr? Opravdu dokáže zachytit většinu nevyžádané pošty? Chcete podpořit Ježíška? Máme pro vás nejen to.
mp3 hudba pc

mp3 hudba pc | foto: Profimedia.cz

Poslouchejte oblíbenou hudbu teď
Songza.com – www.songza.com

Chcete-li si pustit hudbu, stačí na klasickém rádiu naladit nějakou stanici, či si něco pustit z přehrávače, případně zabrouzdat na stránky s internetovými rádii. Avšak máte-li náladu poslouchat konkrétní skupinu, zpěváka či zpěvačku, potom by byla velká náhoda, kdyby v rádiu hráli právě vaši touženou písničku. Pokud ji máte v digitální podobě (MP3, OGG atd.), není nic lehčího než si ji pustit, ale co když ne? Pak tu je Songza.com.

Co je Songoza.com? Jde o novu službu dostupnou na internetu, která umožňuje zdarma vyhledávat a poslouchat hudbu. Ve své podstatě jde o vyhledávač, který prochází stránky YouTube.com a hledá na nich podle klíčových slov skladby. Ty potom spustí, avšak bez videa. V praxi to tedy vypadá následovně. Stačí zadat hledaný název songu a dotaz odeslat. Za několik sekund se zobrazí výsledek. Vy kliknete na odkaz, který vám vyhovuje nejvíce a objeví se průhledné okno se čtyřmi možnostmi. Hudbu si lze ihned spustit, ohodnotit ji (palcem), poslat odkaz známému či ji přidat do vašeho playlistu. Ano, zde si můžete vytvářet i vlastní playlisty, takže jde vlastně o takové vaše soukromé rádio. Vše je založeno na Web 2.0 aplikaci. Chcete-li tedy poslouchat vybranou hudbu zdarma, pak zde tuto možnost máte.

Songza.com

Podobné stránky

Last.fm – jakou hudbu posloucháte?
Play.cz – nalaďte si přes 2 700 rádií


Test antispamového filtru
Spamy.cz – www.spamy.cz

Trápí vás spam? Víte, kolik vás stojí peněz? Chcete jeho výskyt ve vaší elektronické stránce omezit na minimum? Pak navštivte server Spamy.cz. Ten poskytuje řadu informací při boji proti nevyžádané poště (spamu), nabízí antispamový filtr a dokonce možnost otestovat si účinnost toho vašeho.

Na serveru dále vycházejí zajímavé články, které nejen radí, jak se spamem bojovat, ale také poukazují na jejich nové typy, kde se ho tvoří nejvíce, kdo vyhrál nad spamerem a jaké firmy patří mezi spamery. Jestliže chcete znát, kolik vás nevyžádaná pošta stojí, vyzkoušejte spamovou kalkulačku. Ve třech jednoduchých krocích vám nástroj přibližně vypočítá, o kolik cenného času svých zaměstnanců přicházíte. Pokud si myslíte, že váš antispamový filtr je efektivní, tak si ho otestujte. Zastaví skutečně většinu nevyžádané pošty? Stačí vyplnit ve formuláři e-mailovou adresu, na kterou Vám bude zaslána testovací dávka spamů. Dobře fungující antispam by neměl propustit žádný z deseti testovacích spamů.

Spamy.cz

Podobné stránky

Spam filtry – programy bojující proti spamu
Bezpečnější internet – dodržujte pravidla práce na internetu


Podporujte České Vánoce
Anti-Santa.cz – www.anti-santa.cz

A protože již za týden tu je Štědrý den, hodí se vyzdvihnout i projekt Anti-Santa.cz. Na těchto stránkách můžete podpořit lidi, kteří se snaží, aby našim dětem nosil dárky Ježíšek. Stejně jako nám, když jsme byli malí. Cílem je odstěhovat Santu Clause zpátky tam, kam patří - do Spojených států, Anglie a dalších států s anglosaskou tradicí. Nenechali jsme si vnutit dědu Mráze, tak proč by se teď na nás měl z každé druhé výlohy i z reklam v televizi šklebit nějaký Santa? Máme vlastní a krásné tradice.

Své názory můžete vyjádřit v diskuzi. Doporučujeme navštívit i Fujgalerii, kde lze shlédnout, kde u nás používají pro Vánoční výzdobu Santu. I vy můžete přispět a podpořit České Vánoce. Stačí poslat fotku s popiskem, kde se výzdoba nachází a provozovatelé stránek pošlou vedení upozornění na tyto stránky. V rubrice Chcete se přidat, naleznete tipy, jak boj za Ježíška můžete podpořit i vy.

Anti-Santa.cz

Podobné stránky

Zpravy.idnes.cz –Ježíšek drtí Santu Clause
ČeskýJežíšek.cz – Česko vypráví a zpívá o Ježíškovi


Uwwwízlo v síti

Zajímá vás, kdo má největší zásoby ropy na světě? Stačí nahlédnout do speciální mapy a můžete to vědět i vy.
Napsali jste nějaký článek, o který byste se chtěli podělit s ostatními uživateli internetu? Pokud ano, pak můžete využít server Volnéčlánky.cz. Na něm naleznete nejen českou databázi volných článků, ale můžete do ní i sami přispívat. Články jsou pro přehlednost roztříděny do 21 rubrik.
Netradiční přání můžete poslat díky Kofole. Stačí zabrouzdat na Kofola.cz/postcard a po vyplnění jednoduchého formuláře, lze dotyčného nadzvednout ze židle tím, že mu sdělíte, na co si stěžuje, co je jeho skutečným problémem a jak ho má řešit. Přání potom sdělí anděl svým hlasem.

Kofola.cz/postcardNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Najdete na iDNES.cz