Tipy na zajímavé weby: nakupte v obchodě a získejte část peněz zpět

aktualizováno 
Za nákup část peněz zpět umožňují získat specializované servery. Podívat se můžete i na nový portál pro cykloturisty, školáky by měl zaujmout web nabízející pomoc při hledání vzdělání a následné kariéry a tip dáme i na obchod se šílenými dárky.
Peníze - ilustrační foto

Peníze - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Peníze zpět za nákupy

Vratnépeníze.cz – www.vratnepenize.cz

Chcete za své nákupy získat peníze zpět? Pokud ano, pak se obraťte na servery zabývající se tzv. cashbackem. Jde totiž o portály, které vrací svým návštěvníkům část peněz za jejich on-line nákupy - jde až o několik procent z utracené částky.

Jedním z nich je například Vratnépeníze.cz, který registrovaným návštěvníkům nabízí při nákupech možnost střádat si peníze na speciálním účtu a při dosažení 300 Kč je částka vyplacena na bankovní účet. Vše funguje na základě provize ze zprostředkování obchodu. To znamená, že pokud navštívíte obchod, který má tento server ve své databázi, budete automaticky identifikováni, že jste přišli z něj, a po provedení nákupu dotyčný obchod převede určitou část peněz zpět do tohoto serveru.

Ten si nechá svoji provizi a vám z ní vyplatí poměrnou částku. Dalo by se říci, že jde o obdobu affilate marketingu (provozního systému). A kolik můžete získat zpět? Například u obchodů Mall.cz a Kasa.cz se vrácená provize pohybuje od půl procenta do tří procent a u Parfums.cz provize činí tři až šest procent.

Vratnépeníze.cz
Podobné
Levnějšínákup.cz – vydělejte na svých útratách
Slevonaut.cz – nakupujte a vydělávejte

Cykloturistika v Česku

Českojede.cz – www.ceskojede.cz

Češi jsou národem cyklistů. Na kolo u nás za poslední půlrok usedlo téměř pět milionů lidí a aktivních cyklistů (za rok ujedou alespoň 500 Km) je více než milion. Na zvýšený zájem Čechů o cykloturistiku reagovalo Ministerstvo dopravy projektem Českojede.cz.

Jeho cílem je zejména poskytnout informace českým cyklistům o možnostech cyklistiky ve všech regionech ČR. Do budoucna by mělo dojít i k rozšíření o pěší a vodní turistiku, in-line bruslení, terénní cyklistiku, ale i běžeckou turistiku. Stránka, která je postupně plněná daty, by měla za rok až dva nabídnout ucelený přehled. I proto se v některých krajích data nacházejí mimo portál, a návštěvník je tak přesměrován.

Českojede.cz
Podobné
Cyklotoulky.cz – cestování na kole
Schweizmobil.ch – nejen na kole po Švýcarsku

Podpora po školáky a absolventy

Infoabsolvent.cz – www.infoabsolvent.cz

Pro všechny žáky škol a následně absolventy vznikl tento informační systém. Nabízí totiž pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty.

Najdete zde nejen nabídku škol a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a ukázky reálných pracovních prostředí. Žákům základních škol tak může pomoci vybrat školu a obor vzdělání, absolventům začlenit se do pracovního procesu či řešit problémy při studiu. Zajímavá jsou videa, která pomohou uvědomit si, co všechno je potřebné při volbě povolání zvažovat.

Infoabsolvent.cz
Podobné
Info.edu.cz – portál o školství a vzdělání
Jobs.cz – přehled vysokých škol

Uwwwízlo v síti

Tisíce obyčejných, ale i technických hraček za opravdu nízké ceny, najdete v elektronickém obchodě Dealextreme.com. Ať už hledáte laciné příslušenství pro produkty Apple a počítače, USB hračky, ale i kosmetiku, věci pro sport a další, pak jste na správném místě.

Další obchod na internetu, který se však tentokrát zaměřuje na podivné, šílené, vědecké a další předměty, se jmenuje Thisiswhyimbroke.com. Nacházejí se v něm šílenosti jako hrnek ve tvaru toalety, Gameboy dress, průhledná kanoe, kráječ na pizzu ve tvaru lodi Star Trek Enterprise, bambusová klávesnice a mnoho dalšího.

Online-convertor.com nabízí všem majitelům elektronických čteček on-line konvertování souborů do formátu podporující konkrétní typ čtečky. Vstupním souborem může být ten s příponou TXT, DOC, PDF, HTML atd. Jako výstupní jsou k dispozici PDF, ePub, HTML, LIT, LRF, MOB atd. Pak stačí kliknout, soubor se nahraje, zkonvertuje a následně máte možnost si ho stáhnout. Na této stránce najdete i další konvertory (videa, audia, obrázky...).

Online-convertor.com

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Stáhněte si zdarma: jak na synchronizaci Google kalendáře s Outlookem

Ilustrační foto - kalendář

Propojit mezi sebou kalendáře Google a Outlooku a synchronizovat umí Outlook Google Calendar Sync. Přenosný prohlížeč...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Najdete na iDNES.cz