Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Namíchejte si podle chuti knihovnu i müsli

aktualizováno 
BookFan je česká sociální síť určená pro milovníky knih. Stránka Mixit cílí na milovníky zdravé výživy. První uživatelům pomáhá objevit nové zajímavé knížky, druhá vám doveze až domů müsli na míru.

Foto: SXC.hu | foto: SXC.hu

Vlastní směs cereálií až domů

Mixit.cz – www.mixit.cz

Mixit.cz není pouze e-shop, ale nabízí funkci, kde si každý návštěvník může namíchat svou vlastní směs müsli.

Projekt spustili dva kamarádi z vysoké školy Tomáš Huber a Martin Wallner v červnu 2010. Hledali díru na trhu a individualizované potraviny byly něco, co tu chybělo.

Jak směs namixovat? Nejprve vybereme cereální základ, pak můžeme přidat sušené ovoce a ořechy. V posledním kroku třeba i něco navíc, jako skořici, lentilky, kávová zrna apod.

Po celou dobu mixování přitom máme možnost kontrolovat nejen obsah našeho mixu ve virtuálním mixeru vpravo, ale především dostáváme informace o nutričních hodnotách a podílu přísad. Celý proces míchání je hlídán, a tak pokud bychom třeba do mixeru vložili dva stejné základy, budeme na to upozorněni. Na závěr máme možnost si směs pojmenovat, sdílet na Facebooku a samozřejmě zakoupit.

Namíchanou cereální směs lze vyzvednout buď na Praze 2, případně si ji necháme zaslat poštou domů. A pokud bychom si nevěděli rady se správným namícháním, součástí nabídky jsou i předpřipravené směsi vytvořené výživovými specialisty.

Mixit.cz

Mixit.cz

Podobné
Míchanénápoje.cz – recepty na míchané nápoje

Místo, kde se scházejí milovníci knih

BookFan.cz – www.bookfan.eu

Zorientovat se v záplavě stávajících, ale především nových knih pomáhá projekt BookFan: sociální síť, která fandí knihám.

Projekt propojuje české a slovenské čtenáře knih a e-knih a přináší jim knižní doporučení na základě osobních preferencí, sleduje literární dění jak doma, tak ve světě. Máme možnost vytvořit si vlastní virtuální knihovnu. Lze označit knihy, které jsme četli, které právě čteme, nebo které se chystáme číst. Je zde i jejich hodnocení. Systém na základě toho co čteme doporučuje uživatele, kteří čtou podobné knihy.

BookFan.cz

BookFan.cz

Podobné
Databázeknih.cz – knižní svět
CBDB.cz – česká bibliografická databáze

Poradci pro naše finance

Vašiporadci.cz – www.vasiporadci.cz

Finanční poradenství není pouze pro osoby s vysokými příjmy. Lidé, kteří službu nabízejí, se snaží poradit s hypotékami, pojištěním či investováním.

Ať už chceme bydlet ve vlastním, koupit si nové auto, finančně zabezpečit sebe a rodinu či někam investovat, stačí zdarma vložit poptávku na portálu a čekat. Zadáním poptávky nás provede průvodce. Vybereme typ produktu a lokalitu, kde bydlíme. Stručně uvedeme své požadavky a potřeby, případně přiložíme přílohu a vyplníme kontaktní údaje (zobrazí se až poradci, kterého si sami vybereme).

Poptávku odešleme a čekáme na odpovědi od poradců (maximálně jich přijde 15). Pak si můžeme, ale nemusíme některou vybrat. Jestliže si vybereme, poradce nás bude kontaktovat a domluvíme se s ním na konkrétním postupu řešení. Poradce lze na stránkách vybrat rovnou prostřednictvím jejich databáze a v nabídce jsou i specializované firmy, zabývající se komplexními službami. Služba je pro poptávající zdarma. Pokud by se chtěl připojit nějaký finanční poradce, tak pro něj je služba zpoplatněna.

Vašiporadci.cz

Vašiporadci.cz

Podobné
Finance.idnes.cz – finanční rádce
Úspory.cz – snaží se ušetřit peníze a čas

Uwwwízlo v síti

Web Bustaname.com pomůže najít název domény pro internetové stránky. Stačí zadat klíčová slova a on nejenže je zkombinuje, ale také zjistí, zda je název volný v doméně prvního řádku (com, net, org, info a biz).

Úschovna.cz není jediným serverem, pro zasílání souborů na českém internetu. Dobře fungující je i Depo.bluetone.cz od Českých radiokomunikací. Poslat lze soubor až do velikosti 100 MB.

Web Giveawayoftheday.com přináší každý den jednu placenou aplikaci zdarma. Na serveru se ke stažení a užívání zdarma (pro nekomerční užití) objeví vždy pouze na 24 hodin. Kromě méně známých aplikací lze občas narazit na opravdu užitečné.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz