Tipy na zajímavé weby: Nezávislé recenze a zkušenosti s výrobky a službami

aktualizováno 
Zkuste web, kde naleznete recenze produktů a služeb obyčejných lidí pro lidi, encyklopedii, která je přístupná i z mobilu, nový portál o soudních sporech či slovník internetové reklamštiny a ještě více.

Otestováno na lidech
Mr. Tester – www.mrtester.cz

Ať už si chcete koupit novou ledničku, pračku, televizor, satelitní přijímač či automobil, jistě nám dáte za pravdu, že se nejdříve podíváte na to, co na trhu můžete sehnat. Dále si vybíráte dle svých představ a kritérií. Jestliže už máte skoro jasno, co koupit, pak byste možná uvítali názory, rady a zkušenosti někoho, kdo již tento výrobek má. Obrátit se můžete na specializované noviny, časopisy a internetové servery, které vám mohu pomoci. V těchto médiích tak můžete nalézt řadu recenzí a srovnávacích testů. Ty jsou však dělány redakcí a ne vždy mohou být nezaujaté či v nich může pro vás podstatná informace scházet. Pak se zkuste obrátit na nezávislé testery.

Nalézt je můžete například na serveru Mr. Tester. Jak již jeho slogan napovídá – Otestováno na lidech – najdete na něm řadu informací od spotřebitelů, kteří si pořídili nějaký výrobek a nyní se o zkušenosti s jeho používáním chtějí podělit i s ostatními uživateli. Služba pomáhá v případech, že někdo má skvělé nebo naopak přímo děsivé zkušenosti s výrobkem či službou určité firmy nebo instituce. Informuje o nekvalitních autoservisech nebo o neseriozních cestovních agenturách. Dále zde lze nalézt zážitky s hotely, veterináři nebo stavebními firmami. Zkrátka jednoduše jde o místo, kde se uživatelé dělí o své zkušenosti a tak pomáhá všem návštěvníkům orientovat se v záplavě informací a při výběru výrobků či služeb. Lidé své hodnocení ukládají do 18 hlavních kategorií (např. audio, video, knihy, elektronika atd.) a ty dále obsahují podrubriky. Zapojte se a staňte se i vy recenzenty.

Mr. Tester

Podobné stránky

Recenze-autobazaru – recenze autobazarů
Hotely-recenze.cz – recenze hotelů z celého světa


Encyklopedie v pohybu
Vševěd.cz – www.vseved.cz

Narazíte-li na slovo, frázi či pojem, který neznáte, pak zřejmě sáhnete po některém z mnoha slovníků či encyklopedií. Těch papírových existuje celá řada. Mohou být jazykové, naučné, výkladové atd. Jestliže po ruce žádný nemáte, pak zkuste využít služeb internetu.

I zde se totiž nachází řada slovníků a encyklopedií, přičemž vyhledávání v nich je rychlé a přehledné. Jejich výhodou je také to, že jejich obsah lze kdykoliv aktualizovat, takže se vždy můžete setkat s novými pojmy či obrázky, přičemž lze využít provázanosti webových stránek. Navíc je jejich používání ve velké míře zdarma, někdy do nich dokonce můžeme přidávat nová hesla a podílet se tak na spoluvytváření některého z velkých projektů. Tak například encyklopedie Vševěd se může pochlubit tím, že je dostupná jak z internetového prohlížeče na PC, tak i z mobilu pomocí wapu, přičemž vyhledávání v ní je možné i pomocí SMS zpráv. Na stránkách encyklopedie máte dále možnost převádět jednotky, využít on-line slovníky nebo si zjistit informace o stupnici síly zemětřesení, větru nebo teplotě.

Vševěd.cz

Podobné stránky

Cojeco.cz – vaše encyklopedie
Coto.je – tři encyklopedie na internetu


Informace o soudech a řízeních
InfoSoud - http://infosoud.justice.cz

Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové došlo před několika dny ke spuštění nové služby InfoSoud. Ta umožňuje účastníkům řízení sledovat přes internet stav soudních jednání probíhajících u všech okresních a na některých krajských soudech v republice.

Lidem tak šetří čas při zjišťování těchto údajů a zároveň se sníží zatíženost kanceláří soudů, protože ubude například počet telefonických dotazů o postupu řízení. Služba InfoSoud je součástí portálu české justice, kde účastník soudního řízení získá po zadání příslušného jednacího čísla přehlednou informaci o stavu projednávání jeho případu. K dispozici jsou pouze takové informace, které účastníkům umožní sledovat postup ve vyřizování věci. Osobní údaje se nezveřejňují. V současné době Ministerstvo spravedlnosti provozuje několik služeb eJustice (elektronického soudnictví). Vedle infoSoudu v současnosti funguje například ePodatelna (elektronická komunikace se soudem) nebo insolvenční rejstřík (informace o probíhajících insolvenčních řízeních).

InfoSoud

Podobné stránky

Justice.cz – obchodní rejstřík
RZP.cz – živnostenský rejstřík


Uwwwízlo v síti

Zaslechli jste na internetu výrazy jako ajsíkjů, bener, fleš či hotlajna a nevíte, co znamená? Pak si zkuste zadat do browseru tuto adresu a načte se vám stránka s výkladovým slovníkem internetové reklamštiny.
Na adrese Hint.cz se nachází databáze knih, které stojí za přečtení. Pokud si tedy vybíráte knížku třeba na léto ke čtení u vody, zkuste se podívat, co by stálo za přečtení.
Milovníci destilovaných nápojů mohou navštívit web, který pojednává o kvalitním alkoholu.
Na adrese Destiláty.cz totiž naleznete recenze a zprávy o pivu, vínu, koktejlech, ale i tvrdém alkoholu.

Destiláty.czNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Google je tu 20 let: Nejmocnější web začal jako drzý studentský projekt

Google slaví 20 let

Firma Google se za dvacet let probojovala z nenápadné kalifornské garáže do počítačů a mobilů miliard lidí na celém...

Rodinné předplatné není pro kamarády. Spotify testuje kontrolu přes GPS

Aplikace Spotify.

Zvýhodněné rodinné předplatné on-line služeb je velmi populární, protože lze ušetřit i velkou část nákladů. Někteří...

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...Najdete na iDNES.cz