Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Podívejte se, co právě dělají vaši přátelé

aktualizováno 
Nově vzniklá služba vám umožní spojit se s přáteli a sdílet s nimi zážitky či plánovat akce. Máte problémy s pamětí? Tak ji procvičte. A pokud s internetem teprve začínáte, zkuste načerpat potřebné informace na jednom webu.
lidé, dav

lidé, dav | foto: Profimedia.cz

Co právě dělají vaši přátelé?
Známtě.cz – www.znamte.cz

Pokud znáte komunitní službu Facebook.com (více zde), pak by vám nedávno vzniklý český projekt Známtě.cz mohl být velmi blízký. Podobně jako Ukažse.cz (více zde) či Spolužáci.cz nabízí pokec, ne však s bývalými či současnými spolužáky, ale s vašimi přáteli.

Známtě.cz totiž poskytuje jedinečnou možnost, jak si založit virtuální svět vašich známých. Tato společenská stránka si klade za cíl vytvořit kontaktní síť, jejíž součástí se můžete stát i vy. Pokud se přidáte, máte možnost být ve spojení se svými starými známými a taky si najít spoustu nových. Dělit se můžete o své zážitky, ukázat kamarádům své super fotky, nebo jim jen sdělit, jak se máte. Začít musíte tím, že si ze serveru pošlete pozvánku ke vstupu a poté vyplníte své údaje. Ty uvidí pouze osoby, které označíte jako své známé. Vámi nahrané fotografie jsou převedeny do 3 různých formátů – díky tomu se nemusíte zabývat jejich nastavováním. K fotografiím a ne jen vašim lze přidávat i komentáře. U cizích však jen tehdy, pokud vám to povolil majitel fotografie, který může komentáře dle svého uvážení i smazat. Pomocí funkce „Koho můžu znát“ lze vyhledávat známé svých známých. Jednoduchým způsobem tak můžeš najít nové známé.

Známtě.cz


Podobné stránky

Spolužáci.cz – vaše virtuální třída a spolužáci
Ukažse.cz - komunitní server


Jak potrénovat paměť
Zpaměti.cz – www.zpameti.cz

Že jste měli něco udělat či někde být, ale že nevíte co a kde? V tom případě pro vás máme špatnou zprávu. Trpíte zapomínáním či dokonce poruchou paměti. Tento neduh trápí s rostoucím věkem lidi na celém světě. Problémy s pamětí zná snad většina z nás. Co dělat proto, aby k tomu nedocházelo, anebo alespoň v co nejmenší míře? Odborníci radí paměť procvičovat a trénovat. Doporučují různé křížovky, hlavolamy, atd.
 
Zkusit můžete i další rady. Stránky věnující se paměti naleznete na Zpaměti.cz a díky nim můžete získat perfektní paměť, lépe se koncentrovat a zvýšit svou duševní výkonnost. Informovat se můžete i o tom, jak krok za krokem dovést svou paměť k vyššímu výkonu. Studium a učení je nedílnou součástí života každého z nás. Již od narození se postupně začínáme učit novým poznatkům a znalostem. Pokračujeme v předškolním věku a ve školním věku se z výuky stává činnost mnohdy nenáviděná, někdy naopak velmi uspokojující a zajímavá. Hlavně je to období, kdy si každý člověk učení uvědomuje pravděpodobně nejvíce za celý život. Po dokončení studií je třeba nabyté znalosti začít uplatňovat v praxi. Studium se stává spíš samozřejmou částí pracovního procesu a již tak okatě nevykukuje. Se základním přehledem o teorii mozku a paměti se ponořte do teorie učení. Větší část stránek tvoří tipy popisující způsoby, jak učení dále zlepšovat. A pokud nemáte tolik volného času, tak alespoň zavítejte do části – 30 tipů pro lepší IQ a paměť.

Zpaměti.cz

Podobné stránky

Trénink paměti – otestujte si vaši paměť
Zapomínáte.cz – informace o zapomínání


Pro začínající uživatele internetu
Připojtese.cz – www.pripojtese.cz

Je tomu již více jak rok, co odstartoval projekt Připojtese.cz. Ten uživatelům nabízí informace o cenách i šíři nabídky poskytovatelů internetového připojení, zpravodajství, návody, atd. Portál je určen a zaměřen více na začátečníky v oblasti internetu, ale nabízí i další odborné informace pro pokročilejší uživatele. 

V několika sekcích se tak uživatelé začínající s internetem mohou dozvědět vše potřebné o internetu a o tom, co všechno lze díky němu získat. Nechybí ani rady, jak se k internetu co nejsnáze a nejvýhodněji připojit. Tito uživatelé zde najdou popsané příklady využití internetu jako zdroje informací (zpravodajství, jízdní řády, telefonní seznam, stránky institucí a firem), komunikačního prostředku (e-mail, instant messaging, VoIP, video konference), zábavy (on-line hry, internetová rádia, televize) či nákupního kanálu (internetové obchody, elektronické bankovnictví). K dispozici je i infolinka (848 100 808), kde mohou uživatelé bez internetového připojení zjistit možnost připojení a využít tak portálu nepřímo prostřednictvím call centra.

Připojtese.cz

Podobné stránky

Internet pro všechny – dostupnost internetu v ČR


Uwwwízlo v síti

Možná se také čas od času setkáte s dotazem známých, jakou máte IP adresu počítače, či si chcete zjistit, zda jiná je funkční apod. Ve Windows existuje několik nástrojů, díky kterým to lze vypátrat. Nejsou však uživatelsky přívětivé, a proto můžete vyzkoušet alternativní. Na stránkách Nmonitoring.com je k dispozici celkem 9 on-line služeb pro vaše využití – Moje IP adresa, Ping online, Lokace IP adresy, DNS MX záznamy, IP->doménové jm., Služba->port TCP/UDP, Port TCP/UDP->jméno, Seznam služeb a portů a Whois.
Jste-li školou povinní a nestačili jste se připravit na písemný test, potom možná řešíte problém, kam umístit tahák. Pokud vám došly nápady, zkuste nové načerpat na této stránce a nezapomeňte se podívat do diskuze pod příspěvkem.
Jestliže vám nevyhovuje vyhledávání na video serveru YouTube.com a navíc toužíte po jednoduchém stažení videa do počítače, pak právě vám je určena služba Jutube.cz. Jednoduchým způsobem totiž umožňuje vyhledávání a stahování videa z YouTube.com.

Jutube.czNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

Další z rubriky

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Najdete na iDNES.cz