Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Podívejte se, co právě dělají vaši přátelé

aktualizováno 
Nově vzniklá služba vám umožní spojit se s přáteli a sdílet s nimi zážitky či plánovat akce. Máte problémy s pamětí? Tak ji procvičte. A pokud s internetem teprve začínáte, zkuste načerpat potřebné informace na jednom webu.
lidé, dav

lidé, dav | foto: Profimedia.cz

Co právě dělají vaši přátelé?
Známtě.cz – www.znamte.cz

Pokud znáte komunitní službu Facebook.com (více zde), pak by vám nedávno vzniklý český projekt Známtě.cz mohl být velmi blízký. Podobně jako Ukažse.cz (více zde) či Spolužáci.cz nabízí pokec, ne však s bývalými či současnými spolužáky, ale s vašimi přáteli.

Známtě.cz totiž poskytuje jedinečnou možnost, jak si založit virtuální svět vašich známých. Tato společenská stránka si klade za cíl vytvořit kontaktní síť, jejíž součástí se můžete stát i vy. Pokud se přidáte, máte možnost být ve spojení se svými starými známými a taky si najít spoustu nových. Dělit se můžete o své zážitky, ukázat kamarádům své super fotky, nebo jim jen sdělit, jak se máte. Začít musíte tím, že si ze serveru pošlete pozvánku ke vstupu a poté vyplníte své údaje. Ty uvidí pouze osoby, které označíte jako své známé. Vámi nahrané fotografie jsou převedeny do 3 různých formátů – díky tomu se nemusíte zabývat jejich nastavováním. K fotografiím a ne jen vašim lze přidávat i komentáře. U cizích však jen tehdy, pokud vám to povolil majitel fotografie, který může komentáře dle svého uvážení i smazat. Pomocí funkce „Koho můžu znát“ lze vyhledávat známé svých známých. Jednoduchým způsobem tak můžeš najít nové známé.

Známtě.cz


Podobné stránky

Spolužáci.cz – vaše virtuální třída a spolužáci
Ukažse.cz - komunitní server


Jak potrénovat paměť
Zpaměti.cz – www.zpameti.cz

Že jste měli něco udělat či někde být, ale že nevíte co a kde? V tom případě pro vás máme špatnou zprávu. Trpíte zapomínáním či dokonce poruchou paměti. Tento neduh trápí s rostoucím věkem lidi na celém světě. Problémy s pamětí zná snad většina z nás. Co dělat proto, aby k tomu nedocházelo, anebo alespoň v co nejmenší míře? Odborníci radí paměť procvičovat a trénovat. Doporučují různé křížovky, hlavolamy, atd.
 
Zkusit můžete i další rady. Stránky věnující se paměti naleznete na Zpaměti.cz a díky nim můžete získat perfektní paměť, lépe se koncentrovat a zvýšit svou duševní výkonnost. Informovat se můžete i o tom, jak krok za krokem dovést svou paměť k vyššímu výkonu. Studium a učení je nedílnou součástí života každého z nás. Již od narození se postupně začínáme učit novým poznatkům a znalostem. Pokračujeme v předškolním věku a ve školním věku se z výuky stává činnost mnohdy nenáviděná, někdy naopak velmi uspokojující a zajímavá. Hlavně je to období, kdy si každý člověk učení uvědomuje pravděpodobně nejvíce za celý život. Po dokončení studií je třeba nabyté znalosti začít uplatňovat v praxi. Studium se stává spíš samozřejmou částí pracovního procesu a již tak okatě nevykukuje. Se základním přehledem o teorii mozku a paměti se ponořte do teorie učení. Větší část stránek tvoří tipy popisující způsoby, jak učení dále zlepšovat. A pokud nemáte tolik volného času, tak alespoň zavítejte do části – 30 tipů pro lepší IQ a paměť.

Zpaměti.cz

Podobné stránky

Trénink paměti – otestujte si vaši paměť
Zapomínáte.cz – informace o zapomínání


Pro začínající uživatele internetu
Připojtese.cz – www.pripojtese.cz

Je tomu již více jak rok, co odstartoval projekt Připojtese.cz. Ten uživatelům nabízí informace o cenách i šíři nabídky poskytovatelů internetového připojení, zpravodajství, návody, atd. Portál je určen a zaměřen více na začátečníky v oblasti internetu, ale nabízí i další odborné informace pro pokročilejší uživatele. 

V několika sekcích se tak uživatelé začínající s internetem mohou dozvědět vše potřebné o internetu a o tom, co všechno lze díky němu získat. Nechybí ani rady, jak se k internetu co nejsnáze a nejvýhodněji připojit. Tito uživatelé zde najdou popsané příklady využití internetu jako zdroje informací (zpravodajství, jízdní řády, telefonní seznam, stránky institucí a firem), komunikačního prostředku (e-mail, instant messaging, VoIP, video konference), zábavy (on-line hry, internetová rádia, televize) či nákupního kanálu (internetové obchody, elektronické bankovnictví). K dispozici je i infolinka (848 100 808), kde mohou uživatelé bez internetového připojení zjistit možnost připojení a využít tak portálu nepřímo prostřednictvím call centra.

Připojtese.cz

Podobné stránky

Internet pro všechny – dostupnost internetu v ČR


Uwwwízlo v síti

Možná se také čas od času setkáte s dotazem známých, jakou máte IP adresu počítače, či si chcete zjistit, zda jiná je funkční apod. Ve Windows existuje několik nástrojů, díky kterým to lze vypátrat. Nejsou však uživatelsky přívětivé, a proto můžete vyzkoušet alternativní. Na stránkách Nmonitoring.com je k dispozici celkem 9 on-line služeb pro vaše využití – Moje IP adresa, Ping online, Lokace IP adresy, DNS MX záznamy, IP->doménové jm., Služba->port TCP/UDP, Port TCP/UDP->jméno, Seznam služeb a portů a Whois.
Jste-li školou povinní a nestačili jste se připravit na písemný test, potom možná řešíte problém, kam umístit tahák. Pokud vám došly nápady, zkuste nové načerpat na této stránce a nezapomeňte se podívat do diskuze pod příspěvkem.
Jestliže vám nevyhovuje vyhledávání na video serveru YouTube.com a navíc toužíte po jednoduchém stažení videa do počítače, pak právě vám je určena služba Jutube.cz. Jednoduchým způsobem totiž umožňuje vyhledávání a stahování videa z YouTube.com.

Jutube.cz
Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Zuckerberg přiznal chybu, která škodila i v Česku. Slíbil nápravu

Mark Zuckerberg na Facebook Communities Summitu v Chicagu 2017

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg přiznal, že jeho firma zklamala své uživatele a chybovala, když...

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Ruská obdoba WhatsAppu musí podle soudu spolupracovat s tajnou službou FSB

Messenger Telegram

Ruský nejvyšší soud v úterý rozhodl, že komunikační síť Telegram, která je obdobou oblíbené aplikace WhatsApp, musí...

Najdete na iDNES.cz