Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Poznejte krásy Česka

aktualizováno 
V tomto speciálním vydání zajímavých internetových adres jsme se zaměřili na stránky, které přinášejí informace o výletech, turistických cílech či tipech, kam se vydat s rodinou do přírody.

Výlety | foto: Nakladatelství XYZ

Veďte si databázi výletů
Turistický web – www.turistickyweb.cz

Řadíte-li se mezi turisty a je vám líto, že se o vaše krásné výlety nepodělíte se svým okolím, tak využijte možnost, kterou naleznete na stránkách Turistický web. Nejenže si zde lze založit vlastní databázi výletů, ale můžete se inspirovat výlety jiných uživatelů.

Turistický web neklade na návštěvníky ani uživatele mnoho nároků. Pokud vám stačí pouze číst a nemáte potřebu komentovat, ani jinak přispívat do obsahu stránek, není třeba dělat nic. Registrace do systému pro vás není nutná. Budete mít možnost procházet internetovou databázi zaznamenaných turistických výletů, přečíst si pozvánky na turistické akce a jak napoví titulek webu, tak i něco navíc. V případě, že máte zájem komentovat a vkládat vlastní obsah, musíte se zaregistrovat. Stačí vyplnit několik údajů a poté bude automaticky vytvořen uživatelský účet. Vaše zápisy si zde mimo jiné můžete vzájemně hodnotit, vést o nich diskuze či je obohatit o pořízené snímky. Stránky umožňují také měnit vzhled dle nálady – k dispozici je jarní, letní, podzimní a zimní styl. Pokud jste se někde dobře najedli, nezapomeňte o tom dát vědět v části Hodnocení podniků.

Turistický web

 Podobné
Trasovník.cz – turistický průvodce po ČR
Cestovatelé – pro ty, co rádi cestují

Informace o Beskydech
Těšínské Beskydy – www.tesinske-beskydy.cz

Zrodil se nový portál o Beskydech. Je vytvořen z dotace Evropské unie a díky tomu má vícejazyčné rozhraní. Uživatelé si tak mohou vybrat, zda mají být stránky zobrazovány v češtině, polštině, anebo angličtině.

Cizojazyčné stránky podpoří návštěvu v regionu a především cestovní ruch, protože  návštěvníci ze zahraničí zde vyhledávají místo pro svoji dovolenou. Internetové stránky www.tesinske-beskydy.cz se soustředí především na komplexní turistickou nabídku Těšínských Beskyd od výběru nejatraktivnějších lokalit až po informace o možnostech cykloturistiky, koupání nebo ubytování. Díky tomu získávají potencionální návštěvníci regionu informace na jednom místě. Stačí kliknout na rubriku a hned se například dozvíte, jaké ski areály čekají na lyžaře, kde se nacházejí muzea a galerie a dokonce nechybí ani informace o pořádaných akcích.

Těšínské Beskydy

 Podobné

Beskydy.cz – krása Beskyd
Čeladná – vesnička v Beskydech

Turistické cíle
Pampeliška.cz - www.pampeliska.cz/turistika

Třetím a dnes již posledním tipem především pro turisty jsou stránky na serveru Pampeliška.cz. Tento komerční počin totiž mimo jiné nabízí všem návštěvníkům katalog turistických cílů a zajímavostí.

Navštívíte-li tuto část, budete mít k dispozici přehlednou možnost, jak nalézt vhodného cíle (hrad, zámek, muzeum, rozhledna, zoologická zahrada, botanická zahrada, církevní památka, galerie, hvězdárna, jeskyně, naučná stezka, podzemí, poutní míst, skanzen, židovská památka, vojenská památka, zřícenina) kdekoliv v České republice. Nejprve je nutné vybrat politický kraj a následně turistický region. Poté se již zobrazí všechna místa (obce a města) v daném turistickém regionu s vybranými turistickými cíli. Kliknutím na vybrané místo se zobrazí všechny nabídky zajímavostí. Pokud v dané obci žádný turistický cíl není k dispozici, v přehledné tabulce se nabídnou alternativní zajímavosti v okrese, kraji či regionu. Druhou možnost nabízí mapka. Stačí kliknout na místo v mapce s regiony a krok výběru kraje je vynechán.

Pampeliška.cz

 Podobné
Do přírody – tipy na pěkné výlety
Tipy na výlet – inspirace pro poznávání ČR

Uwwwízlo v síti
Jste-li sportovním fandou, tak jistě zamiřte na nový web Infosport.cz. Naleznete na něm sportovní zpravodajství, katalog aktivit a sportů, kam vyrazit v týdnu za sportem, možnosti sázet atd. Nechybí ani informace o výsledcích.
Zájemci o vtipná videa by měli zamířit na nedávno vzniklý server Jukni. Zde se totiž objevují vtipná videa a vy je dokonce můžete sami přidávat.
Chcete vyrazit na houby a nevíte, zda rostou? Tak se podívejte na mapu výskytu hub. Aktuální MykoMapu naleznete na těchto stránkách. Ti z vás, kteří chtějí diskutovat, mohou využít diskusní fórum. Možná zde naleznete inspiraci, kam se za houbami vydat či naleznete tip, kde zaručeně rostou.

MykoMapaNejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz