Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Poznejte krásy Česka

aktualizováno 
V tomto speciálním vydání zajímavých internetových adres jsme se zaměřili na stránky, které přinášejí informace o výletech, turistických cílech či tipech, kam se vydat s rodinou do přírody.

Výlety | foto: Nakladatelství XYZ

Veďte si databázi výletů
Turistický web – www.turistickyweb.cz

Řadíte-li se mezi turisty a je vám líto, že se o vaše krásné výlety nepodělíte se svým okolím, tak využijte možnost, kterou naleznete na stránkách Turistický web. Nejenže si zde lze založit vlastní databázi výletů, ale můžete se inspirovat výlety jiných uživatelů.

Turistický web neklade na návštěvníky ani uživatele mnoho nároků. Pokud vám stačí pouze číst a nemáte potřebu komentovat, ani jinak přispívat do obsahu stránek, není třeba dělat nic. Registrace do systému pro vás není nutná. Budete mít možnost procházet internetovou databázi zaznamenaných turistických výletů, přečíst si pozvánky na turistické akce a jak napoví titulek webu, tak i něco navíc. V případě, že máte zájem komentovat a vkládat vlastní obsah, musíte se zaregistrovat. Stačí vyplnit několik údajů a poté bude automaticky vytvořen uživatelský účet. Vaše zápisy si zde mimo jiné můžete vzájemně hodnotit, vést o nich diskuze či je obohatit o pořízené snímky. Stránky umožňují také měnit vzhled dle nálady – k dispozici je jarní, letní, podzimní a zimní styl. Pokud jste se někde dobře najedli, nezapomeňte o tom dát vědět v části Hodnocení podniků.

Turistický web

 Podobné
Trasovník.cz – turistický průvodce po ČR
Cestovatelé – pro ty, co rádi cestují

Informace o Beskydech
Těšínské Beskydy – www.tesinske-beskydy.cz

Zrodil se nový portál o Beskydech. Je vytvořen z dotace Evropské unie a díky tomu má vícejazyčné rozhraní. Uživatelé si tak mohou vybrat, zda mají být stránky zobrazovány v češtině, polštině, anebo angličtině.

Cizojazyčné stránky podpoří návštěvu v regionu a především cestovní ruch, protože  návštěvníci ze zahraničí zde vyhledávají místo pro svoji dovolenou. Internetové stránky www.tesinske-beskydy.cz se soustředí především na komplexní turistickou nabídku Těšínských Beskyd od výběru nejatraktivnějších lokalit až po informace o možnostech cykloturistiky, koupání nebo ubytování. Díky tomu získávají potencionální návštěvníci regionu informace na jednom místě. Stačí kliknout na rubriku a hned se například dozvíte, jaké ski areály čekají na lyžaře, kde se nacházejí muzea a galerie a dokonce nechybí ani informace o pořádaných akcích.

Těšínské Beskydy

 Podobné

Beskydy.cz – krása Beskyd
Čeladná – vesnička v Beskydech

Turistické cíle
Pampeliška.cz - www.pampeliska.cz/turistika

Třetím a dnes již posledním tipem především pro turisty jsou stránky na serveru Pampeliška.cz. Tento komerční počin totiž mimo jiné nabízí všem návštěvníkům katalog turistických cílů a zajímavostí.

Navštívíte-li tuto část, budete mít k dispozici přehlednou možnost, jak nalézt vhodného cíle (hrad, zámek, muzeum, rozhledna, zoologická zahrada, botanická zahrada, církevní památka, galerie, hvězdárna, jeskyně, naučná stezka, podzemí, poutní míst, skanzen, židovská památka, vojenská památka, zřícenina) kdekoliv v České republice. Nejprve je nutné vybrat politický kraj a následně turistický region. Poté se již zobrazí všechna místa (obce a města) v daném turistickém regionu s vybranými turistickými cíli. Kliknutím na vybrané místo se zobrazí všechny nabídky zajímavostí. Pokud v dané obci žádný turistický cíl není k dispozici, v přehledné tabulce se nabídnou alternativní zajímavosti v okrese, kraji či regionu. Druhou možnost nabízí mapka. Stačí kliknout na místo v mapce s regiony a krok výběru kraje je vynechán.

Pampeliška.cz

 Podobné
Do přírody – tipy na pěkné výlety
Tipy na výlet – inspirace pro poznávání ČR

Uwwwízlo v síti
Jste-li sportovním fandou, tak jistě zamiřte na nový web Infosport.cz. Naleznete na něm sportovní zpravodajství, katalog aktivit a sportů, kam vyrazit v týdnu za sportem, možnosti sázet atd. Nechybí ani informace o výsledcích.
Zájemci o vtipná videa by měli zamířit na nedávno vzniklý server Jukni. Zde se totiž objevují vtipná videa a vy je dokonce můžete sami přidávat.
Chcete vyrazit na houby a nevíte, zda rostou? Tak se podívejte na mapu výskytu hub. Aktuální MykoMapu naleznete na těchto stránkách. Ti z vás, kteří chtějí diskutovat, mohou využít diskusní fórum. Možná zde naleznete inspiraci, kam se za houbami vydat či naleznete tip, kde zaručeně rostou.

MykoMapa
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz