Tipy na zajímavé weby: Převeďte složitý internetový odkaz na jednoduchý

aktualizováno 
Speciální služba vám přemění složité odkazy na jednoduché, podívejte se, co se učí na vysokých školách a jací na nich působí profesoři, a vyhledejte si, poslechněte a třeba i stáhněte oblíbenou písničku přes internetový prohlížeč.

Mobilní internet | foto: Profimedia.cz

Zkraťte internetový odkaz
Jdem.cz – www.jdem.cz
Jistě to znáte i vy. Vyhledáte si například v mapách nějaké místo a rádi byste ho ústně či pomocí SMS předali kamarádovi či kolegovi. Avšak například právě v případě mapových podkladů bývá internetová adresa nejen strašně dlouhá, ale především obsahuje prapodivné znaky, které jste nikdy neviděli, natož abyste je používali. Máme pro vás však řešení.

To spočívá v tom, že začnete využívat službu Jdem.cz. Ta totiž vychází vstříc všem, koho již otravuje kopírování neskutečně dlouhých adres stránek do e-mailů nebo do diskusních fór. Adresa je potom rozlámaná přes několik řádků, a když se na ni chce někdo podívat, tak si ji musí zase poskládat zpátky. Dlouhou adresu přitom stačí vložit do políčka na této stránce a kliknout na tlačítko Zkrátit. Během chvilky z této adresy systém vygeneruje krátkou, která se zaručeně na víc řádků nerozdělí. A jak to funguje? Jednoduše. Systém si pod touto novou adresou (složenou z adresy serveru/vygenerovaného kódu) stránku zapamatuje, a jakmile ji vyvoláte zkráceninou, tak se ve vašem prohlížeči objeví ta původní, tedy nezkrácená.


Jdem.cz

Podobné stránky

Domovská.cz – vaše domovská stránka
Přidej.cz – server pro přidávání sdílených odkazů


Pro vysokoškoláky
Primát.cz – www.primat.cz

Možná že i vy pomalu dokončujete střední školu a pomalu se již nyní zabýváte otázkou, kam po ní. A právě pro vás tu jsou nové stránky s výstižným názvem Primát.cz. Tento server nabízí informace všem studentům vysokých škol.

Své místo zde mají univerzity. Zatím jich je sice aktivních pouze několik, ale na rozšíření se usilovně pracuje. Jestliže si vyberete univerzitu, můžete se o ní dozvědět více. Stačí na odkaz kliknout a čeká na vás nabídka předmětů, učitelů a diskusní fórum.
První obsahuje referáty, výpisky z přednášek, seminární práce, ukázková zadání k testům, informace ke zkouškám a informace o předmětech. Druhá přináší informace o učitelích a díky třetí si můžete pohovořit se studenty školy, případně zájemci. Ten, kdo dojíždí do školy z větší dálky, by měl zavítat do rubriky spolujízda. V ní se totiž nacházejí inzeráty, kde uživatelé poptávají či nabízejí přepravu ve více lidech, díky čemuž můžete ušetřit nějakou tu korunu, za kterou si lze pořídit např. studijní materiály. Spolubydlícího si potom lze vybrat v rubrice spolubydlení. Ztráty a nálezy slouží pro zapomnětlivé a samozřejmě nechybí rady a tipy – pro zlepšení všeho kolem nás.

Primát.cz

Podobné stránky

Vysokéškoly.com – adresář vysokých škol v ČR
Vejška.cz – vysoká škola efektivněji


Vyhledávač hudby
Tunese.com – www.tunese.com

Internet již dlouhá léta slouží jako obrovská zásobárna fotografií, videí a hudebního obsahu. Chcete-li si tak pustit hudbu, nemusíte sahat po rádiu, ale stačí si pustit rádio z internetu či si vybranou písničku rovnou stáhnout. Stránek, které hudbu legálně i nelegálně nabízejí, existuje velké množství, tak proč toho nevyužít, že?

Nedávno se objevila další služba, která nejenže umožňuje zdarma stahovat písničky, ale rovnou je i poslouchat. Sama žádný obsah nemá. Jde totiž o zajímavý internetový vyhledávač hudebních souborů. Stačí zadat jméno písničky či interpreta a počkat na výsledky. Co by se vám mohlo líbit, je to, že písničku si můžete přehrát ještě před stáhnutím a zjistit, jestli je to vážně ta, kterou hledáte. Následně ji stačí již pouze stáhnout.

Tunese.com

Podobné stránky

Songza.com – další vyhledávač hudby
Last.fm – jakou hudbu posloucháte?


Uwwwízlo v síti
Jestliže vaše babička stále odmítá mobil, počítače se bojí, a přesto byste jí chtěli popřát k narozeninám, avšak bydlíte od ní daleko a jste líní chodit na poštu, zkuste využít tuto možnost. Napište jí dopis, připravte si fotografii a vše pošlete z počítače anebo mobilního telefonu. Stačí navštívit stránky Línápošta.cz. Zde naleznete formulář a o ostatní bude postaráno. Text vašeho dopisu bude vytištěn a společně s fotografií zaslán na uvedenou adresu. Tato služba vás přijde na 25 Kč.
Na adrese http://live-tv.tym.sk naleznete slovenské, české, hudební, sportovní a další TV, které se dle svého zaměření nacházejí právě v těchto kategoriích. Na své si přijdou i ti, kteří se dívají na filmy pro dospělé.
Ve čtvrtek se slaví svatý Valentýn a vy pro svého milého či milou ještě stále nemáte nějaký zamilovaný dáreček? Nemáte představu o tom, co byste drahé polovičce darovali? Či naopak máte, ale chcete jí ještě popřát i přes PC. V tom případě pošlete zamilované valentýnské přáníčko. Naleznete ho na Fidorka.cz.

ValentýnNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Google nemusí platit za data uživatelů iPhonu, rozhodli v Británii

Stránky sdružení Google You Owe Us, které podalo žalobu na Google

Britský Nejvyšší soud zablokoval žalobu na společnost Google za údajně nezákonné shromáždění údajů o milionech...

Tipy na weby: identifikujte neznámého volajícího, nebo se učte anglicky

Ilustrační foto - smartphone

Na telefonu se objeví cizí číslo a vy nevíte, jestli nejde o podvodníka, telemarketingovou či výzkumnou společnost....

Rodinné předplatné není pro kamarády. Spotify testuje kontrolu přes GPS

Aplikace Spotify.

Zvýhodněné rodinné předplatné on-line služeb je velmi populární, protože lze ušetřit i velkou část nákladů. Někteří...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR 3D MODELŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 34 000 KčNajdete na iDNES.cz