Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Tipy na zajímavé weby: Stáhněte si starší verze stovek aplikací

  • 22
Ne každá nová verze programu uspokojí uživatele těch starších. Kdo se chce vrátit ke své oblíbené, může využít speciální web. Ten historické verze populárních programům schraňuje. Podívat se můžete i na události mezi roky 1945 a 1991 v ČR a NDR. Nebo si nechte on-line převést multimediální soubory.

Kde najít starší verze programů
Oldapps.com – www.oldapps.com
Programátoři ve snaze vylepšit a dát uživatelům nové funkce vyvíjí nové verze svých aplikací. Ne vždy ale poskočení na vyšší verzi vyhovuje všem uživatelům či pracuje korektně na většině PC, nebo operačních systémech. Chcete-li se vrátit k nějaké vyzkoušené verzi, podívejte se po ní na speciálním webu.

Pokud jste si tak třeba oblíbili Total Commander verze 7.0a a nevyhovuje vám nejnovější verze, zde ji máte možnost stáhnout. V archívu můžete vybírat téměř z 200 starých populárních programů. Celkem na vás čeká přes 2 800 jejich různých verzí. Nechybí ICQ, Miranda, BitSpirit, DC++, Firefox, Chrome, Opera, JetAudio, K-Lite Mega Codec, Total Commander a mnoho dalších. Na kartě programu najdete nejen informace o něm, ale také pro jaké verze operačního systému Windows je určen, licenci a pak následují odkazy jednotlivých verzí. Majitelé systémů s Mac OS X také nepřijdou zkrátka. Existuje zde speciální část určena právě starším programům pro platformu Apple.

Oldapps.com

Podobné stránky
Oldversion.com – užijte si aplikace ve starších verzích


Znovunabytá svoboda
Cestakesvobode.eu – www.cestakesvobode.eu

Muzeum Karlovy Vary s Muzeem hudby a zimních sportů v Klingenthalu připravilo internetové stránky Cesta ke svobodě. Ty srovnávají poválečnou historii Československa a východního Německa.

Pomocí časové osy tak máte jedinečnou možnost vidět a nechat si vypsat podrobnosti o jednotlivých událostech daného roku a konkrétního měsíce. Porovnáte si, jak jsme na tom byli proti našim západním sousedům. Stránky vás provedou událostmi od roku 1945 a posledním datem je červen 1991, kdy z Československa odešli poslední sovětští vojáci. Na obsahu se můžete však podílet i vy. Stačí když si kliknete na odkaz přidat článek a můžete napsat, co jste v daných letech zažili vy a nebo můžete něco sdělit dalším návštěvníkům.

Cestakesvobode.eu

Podobné stránky
Projekt-spad.cz – simulátor post apokalyptického deliria


Konvertování formátů
Youconvertit.com – www.youconvertit.com
Že zrovna nemáte po ruce konvertor z MP3 do OGG, z PDF do HTML, z JPG, do BMP, z RAR do ZIP? Nevadí, stačí znát stránky služby Youconvertit.com.

Z formátu do formátu máte možnost převádět soubory pouhým nahráním na server a zadáním své e-mailové adresy. Pak služba detekuje a automaticky nabídne možné převodní formáty. Vy si zvolíte, do jakého z nich chcete soubor převést a kliknete na tlačítko Convert it. Během chvilky vám přijde e-mail s přílohou, což je zkonvertovaný soubor. Dobrou funkcí je i to, že lze převádět dávkově a tak nemusíte celý proces opakovat vždy znovu. V dalších záložkách naleznete i možnost konvertovat videa, poslat soubor na vámi zadanou e-mailovou adresu nebo převádět fyzikální jednotky.

Youconvertit.com

Podobné stránky
Zamzar.com – vzájemná konverze desítek souborů
Movavi.com – on-line konverze nejen videí


Uwwwízlo v síti

Cukrovka trápí řadu Čechů. I přestože nemáte žádné potíže, může vám tato nemoc poškozovat cévy, což vám může zkrátit život i o deset let. Na rizika a prevenci cukrovky upozorňují webové stránky Rok1.cz s názornou hrou, která sleduje život pěti lidí s cukrovkou.

Pokud vám již tuzemská rádia – ať už pozemní či ryze internetová – nestačí, podívejte se po jiných třeba v zahraničí. Na webu Iheard.com jich najdete desítky seřazených podle různých žánrů. U rádia najdete informaci, z jaké země vysílá a v jakém jazyce.

Jestliže nastal čas vyměnit vaši přezdívku, nebo si snad nějakou konečně zvolit a přitom byste chtěli, aby byla originální a pokud možno volná, tedy nikým nepoužívaná, zkuste si to nechat zjistit. Služba Usernamecheck.com totiž slouží jako tester nickname, chcete-li přezdívek, na celé řadě internetových služeb (Flick, Facebook, Twitter, Ebay, Lastfm apod.). Do řádku zadejte přezdívku a klikněte na Check. Během chvilky zjistíte, v jakých službách je či není používána (Available = není používána).

Usernamecheck.com