Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: stránky o událostech, které nechcete zažít

aktualizováno 
Neštěstí, nehody a katastrofy nejen z Česka, ale i z celého světa. Hledáte-li na internetu právě takovéto smutné události, máme pro vás tip.

Garuda, indonéská letecká společnost - Letadlo Boeing se vzňalo 7. března 2007 na letišti v Yogyakartě na ostrově Jáva. | foto: Profimedia.cz

Události, které nechcete prožít
Katastrofy.com – www.katastrofy.com

Katastrofy. Byly, jsou a budou. Bohužel je to tak. Patří neodmyslitelně k našemu životu. Jde o označení pro zlou událost. V naší republice byla asi jedna z největších katastrof v poslední době zaznamenána koncem ledna, a to když řádil orkán Kyrill. Existují však i mnohem menší katastrofy, které bychom měli označovat spíše za neštěstí, nehody a další špatné události. Chcete-li se o nich pravidelně dozvídat, máte šanci.

Na internetu totiž existuje už nějaký rok web Katastrofy.com. Denně přináší nejnovější informace o neštěstích jak z Česka, tak i z celého světa. Zprávy, aktuality a další články jsou tříděny do několika rubrik – dopravní nehody, požáry, výbuchy, záplavy, ekologie atd. Nechybní ani příspěvky o záchranných složkách v ČR a humanitárních organizacích. Každý den se tu objeví desítky zpráv, které se jinde třeba ani nedozvíte.

Katastrofy.com

Podobné stránky

Plane crash info – přehled o leteckých katastrofách
Záchranáři – svaz záchranných brigád
Černá kronika - denní přehled katastrof, nehod, vražd, atd..


Informace o Praze na jednom místě
Pražská informační služba – www.pis.cz

Praha bezpochyby patří mezi jedno z nejhezčích měst na celém světě. Aby se o ní vědělo ve světě více, je zapotřebí ji propagovat, psát o ní a informovat. A to nejen v zahraničí, ale i mezi našimi spoluobčany. Chystáte-li se do hlavního města naší republiky, potom zavítejte na web Pražské informační služby.

Jde o organizaci hl. m. Prahy, jejímž hlavním úkolem je propagovat město, seznamovat domácí i zahraniční zájemce s jeho památkami, s pražskou kulturou i historií, shromažďovat a poskytovat zájemcům kvalitní a objektivní informace a mj. zajišťovat služby pro návštěvníky našeho hlavního města. Na stránkách se tak dozvíte nejen základní informace (víte, jak vzniklo jméno Praha?), ale také si můžete prohlédnout seznam nejvýznamnějších památek (s virtuální prohlídkou některých z nich), vyhledat kulturní akce, zajistit si on-line ubytování, zjistit informace o dopravě, prohlédnout adresář a fotogalerii. Požadujete-li o Praze informace na jednom místě, potom je zde opravdu naleznete.

Pražská informační služba

Podobné stránky

Praha – neoficiální web o Praze
Praha město – informační server pražské radnice
Aktuální dění v Metropoli - podrobné zpravodajství z Prahy


Poznejte úchvatné stavby
Stavby světa – www.quido.cz/stavby

Věděli jste, že ropná plošina Statfjord B je jedním z největších a nejtěžších objektů, kterým dokázal člověk kdy pohnout? Nebo že na Suezském průplavu pracovalo na 25 000 dělníků? A víte, které metro přepraví nejvíce cestujících?

Ve všech encyklopediích se dozvíme, že existuje Sedm divů světa – Egyptské pyramidy, Visuté zahrady Semiramidiny, Artemidin chrám v Efesu, Feidiův Zeus v Olympii, Mauzoleum v Halikarnassu, Rhodský kolos a Maják na ostrově Faru. Tyto stavby jsou z technického hlediska jistě pozoruhodné a jejich stavitelé zaslouží náš obdiv. Avšak moderní člověk hledá v každém výsledku lidské činnosti jeho smysl, zajímá ho jeho společenská užitečnost. Tak tento úvodník vás přivítá na stránkách stavby světa. A hned pod ním naleznete více jak 4 desítky úžasných staveb, o kterých stojí si přečíst. Autoři webu si vzali pod lupu díla, která jsou pozoruhodná z technického hlediska a která byla zároveň vybudována ku prospěchu všech a přinášejí užitek celé společnosti. Podívejte se na některé z nich, jež naleznete ve světě.

Stavby světa

Podobné stránky

Sedm divů světa – divy světa ve zkratce
Sedm divů Česka - 7 divů podle čtenářů iDNES


Uwwwízlo v síti

Chcete si pořídit novou pračku, ledničku či TV? A rádi byste za tyto spotřebiče ušetřili? A znáte službu Seznamzboží.cz? Pokud ne, tak vězte, že jde o internetový portál na vyhledávání zboží a služeb. Najdete na něm přehledně srovnané nabídky zboží zařazených prodejců. Vy si najdete to, co hledáte, porovnáte s jiným zbožím, a můžete si dle nabídek vybrat, za kolik ho pořídíte.
Chcete-li se nechat bavit, zavítejte na Sranda web. Naleznete zde Murpyho zákony, obrázky, videa, vtipy, zábavné povídky a ještě mnohem více.
Chcete si vyrobit vlastní mozaiku? A navíc ze svých fotografií? Žádný problém. Stačí navštívit službu Image Mosaic Generator, vybrat fotografii a nahrát ji. Pak si ji jen už vyzvednete a můžete ohromit své okolí.

Image Mosaic GeneratorNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Najdete na iDNES.cz