Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: stránky o událostech, které nechcete zažít

aktualizováno 
Neštěstí, nehody a katastrofy nejen z Česka, ale i z celého světa. Hledáte-li na internetu právě takovéto smutné události, máme pro vás tip.

Garuda, indonéská letecká společnost - Letadlo Boeing se vzňalo 7. března 2007 na letišti v Yogyakartě na ostrově Jáva. | foto: Profimedia.cz

Události, které nechcete prožít
Katastrofy.com – www.katastrofy.com

Katastrofy. Byly, jsou a budou. Bohužel je to tak. Patří neodmyslitelně k našemu životu. Jde o označení pro zlou událost. V naší republice byla asi jedna z největších katastrof v poslední době zaznamenána koncem ledna, a to když řádil orkán Kyrill. Existují však i mnohem menší katastrofy, které bychom měli označovat spíše za neštěstí, nehody a další špatné události. Chcete-li se o nich pravidelně dozvídat, máte šanci.

Na internetu totiž existuje už nějaký rok web Katastrofy.com. Denně přináší nejnovější informace o neštěstích jak z Česka, tak i z celého světa. Zprávy, aktuality a další články jsou tříděny do několika rubrik – dopravní nehody, požáry, výbuchy, záplavy, ekologie atd. Nechybní ani příspěvky o záchranných složkách v ČR a humanitárních organizacích. Každý den se tu objeví desítky zpráv, které se jinde třeba ani nedozvíte.

Katastrofy.com

Podobné stránky

Plane crash info – přehled o leteckých katastrofách
Záchranáři – svaz záchranných brigád
Černá kronika - denní přehled katastrof, nehod, vražd, atd..


Informace o Praze na jednom místě
Pražská informační služba – www.pis.cz

Praha bezpochyby patří mezi jedno z nejhezčích měst na celém světě. Aby se o ní vědělo ve světě více, je zapotřebí ji propagovat, psát o ní a informovat. A to nejen v zahraničí, ale i mezi našimi spoluobčany. Chystáte-li se do hlavního města naší republiky, potom zavítejte na web Pražské informační služby.

Jde o organizaci hl. m. Prahy, jejímž hlavním úkolem je propagovat město, seznamovat domácí i zahraniční zájemce s jeho památkami, s pražskou kulturou i historií, shromažďovat a poskytovat zájemcům kvalitní a objektivní informace a mj. zajišťovat služby pro návštěvníky našeho hlavního města. Na stránkách se tak dozvíte nejen základní informace (víte, jak vzniklo jméno Praha?), ale také si můžete prohlédnout seznam nejvýznamnějších památek (s virtuální prohlídkou některých z nich), vyhledat kulturní akce, zajistit si on-line ubytování, zjistit informace o dopravě, prohlédnout adresář a fotogalerii. Požadujete-li o Praze informace na jednom místě, potom je zde opravdu naleznete.

Pražská informační služba

Podobné stránky

Praha – neoficiální web o Praze
Praha město – informační server pražské radnice
Aktuální dění v Metropoli - podrobné zpravodajství z Prahy


Poznejte úchvatné stavby
Stavby světa – www.quido.cz/stavby

Věděli jste, že ropná plošina Statfjord B je jedním z největších a nejtěžších objektů, kterým dokázal člověk kdy pohnout? Nebo že na Suezském průplavu pracovalo na 25 000 dělníků? A víte, které metro přepraví nejvíce cestujících?

Ve všech encyklopediích se dozvíme, že existuje Sedm divů světa – Egyptské pyramidy, Visuté zahrady Semiramidiny, Artemidin chrám v Efesu, Feidiův Zeus v Olympii, Mauzoleum v Halikarnassu, Rhodský kolos a Maják na ostrově Faru. Tyto stavby jsou z technického hlediska jistě pozoruhodné a jejich stavitelé zaslouží náš obdiv. Avšak moderní člověk hledá v každém výsledku lidské činnosti jeho smysl, zajímá ho jeho společenská užitečnost. Tak tento úvodník vás přivítá na stránkách stavby světa. A hned pod ním naleznete více jak 4 desítky úžasných staveb, o kterých stojí si přečíst. Autoři webu si vzali pod lupu díla, která jsou pozoruhodná z technického hlediska a která byla zároveň vybudována ku prospěchu všech a přinášejí užitek celé společnosti. Podívejte se na některé z nich, jež naleznete ve světě.

Stavby světa

Podobné stránky

Sedm divů světa – divy světa ve zkratce
Sedm divů Česka - 7 divů podle čtenářů iDNES


Uwwwízlo v síti

Chcete si pořídit novou pračku, ledničku či TV? A rádi byste za tyto spotřebiče ušetřili? A znáte službu Seznamzboží.cz? Pokud ne, tak vězte, že jde o internetový portál na vyhledávání zboží a služeb. Najdete na něm přehledně srovnané nabídky zboží zařazených prodejců. Vy si najdete to, co hledáte, porovnáte s jiným zbožím, a můžete si dle nabídek vybrat, za kolik ho pořídíte.
Chcete-li se nechat bavit, zavítejte na Sranda web. Naleznete zde Murpyho zákony, obrázky, videa, vtipy, zábavné povídky a ještě mnohem více.
Chcete si vyrobit vlastní mozaiku? A navíc ze svých fotografií? Žádný problém. Stačí navštívit službu Image Mosaic Generator, vybrat fotografii a nahrát ji. Pak si ji jen už vyzvednete a můžete ohromit své okolí.

Image Mosaic Generator
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

S blockchainem proti nucené práci. Nový projekt má pomoci milionům lidí

Takových sekáčů třtiny jako Generoso už na Kubě mnoho není.

Celosvětově pracuje dle odhadů v podmínkách nucené práce až 25 milionů lidí. Právě těm by mohl pomoci nový projekt,...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz