Tipy na zajímavé weby: Už nikdy nezapomenete na dárky pro své blízké

aktualizováno 
Uvítali byste připomínač dárků, který by vám případně poradil s jejich výběrem? Zkuste web SeznamDárků.cz. Nahrávat a sdílet soubory s více lidmi je jen zlomek toho, co umí konkurence pro Dropbox. A nechybí ani trochu jiný humor v podání oblíbené party ze Čtyřlístku.

Foto: SXC.hu | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Nový systém výběru dárků

SeznamDárků.cz – www.seznamdarku.cz

Vzpomenout si na narozeniny svých blízkých je jen první krok na cestě k oslavám. Tím hlavním je výběr dárku a jeho pořízení. Tyto starosti se snaží řešit nová služba.

SeznamDárků.cz umožňuje vybírat a nakupovat narozeninové, vánoční, svatební a další dárky bez nutnosti hlídat diář nebo navštívit obchodní centrum. Inovace v obdarovávání blízkých spočívá v systémovém řešení. Web vás včas upozorní na blížící se datum oslav a může pomoci zvolit ten pravý dárek. Užitečnou funkcí je i možnost sestavit si vlastní dárkový seznam a zveřejnit jej – třeba co bychom chtěli dostat k Vánocům.

Dále umožňuje vést si seznam kontaktů na jednom místě (lze importovat z Facebooku). Kontakty přátel a příbuzných včetně dat narození či jiného výročí lze zadat ručně, pro každého zvlášť. Služba je propojena s e-shopem Dárky.cz, který vlastní stejná společnost. Dárek lze vybrat a zde rovnou objednat, anebo přidat jiný – stačí zadat URL odkaz a přidat další informace – a ten následně pořídit jinde.

SeznamDárků.cz
Podobné
Zoot.cz – nákupní inspirace na míru
Spolehnise.cz - zapomínáte? Nevadí

Sdílení a práce na datech v týmu

Capsa.cz – www.capsa.cz

Systém Capsa.cz umožňuje sdílení souborů, kalendářů a kontaktů pro více uživatelů. Na rozdíl od podobných služeb umí tato česká služba nejen nahrávat a sdílet soubory. Hodí se třeba i pro plánování úkolů. Nabízí sdílení složek a velkých souborů, včetně historie verzí a komentářů.

Užitečný je i kalendář s možností upomínek, adresář pro kontakty, nástroj pro komunikaci v týmu (e-maily, vzkazy, diskuse), nástroj pro úkolování a upomínání v týmu a také utilita pro připojení Capsy jako síťového disku. "Chystáme FTP přístup, který udělá z Capsy ideální zálohovací médium a streamování videa včetně přizpůsobení rychlosti připojení," řekl iDNES.cz Jan Raab, manažer Capsa.cz. Základní omezená verze služby je k dispozici zdarma, vyšší za poplatek.

Capsa.cz
Podobné
Docs.google.com – on-line dokumenty odkudkoliv 
Dropbox.com – služba pro ukládání a sdílení souborů

Knihy výhradně v elektronické podobě

Freetimepublishing.cz – www.freetimepublishing.cz

V ČR začalo fungovat první ryze elektronické vydavatelství Freetim(e)publishing. Zaměřuje se na vydávání zajímavých knih, které nikdy nespatřily papír – jsou vydávány exkluzivně v elektronické podobě. Autorům publikací vydavatelství dává 70 % z prodeje knihy a postará se i o korektury, propagaci atd.

Všechny tituly jsou distribuovány prostřednictvím portálu Palmknihy.cz ve formátech ePub, Mobi a PDF, které přečte 99 % čteček dostupných v ČR. Probíhají i vyjednávání se společností Apple, aby v portálu iBookstore (součást iTunes) byly k dispozici tituly tohoto vydavatelství. Představitelé vydavatelství mají elektronické knihy rádi. Chtějí maximálně podpořit český trh s nimi, proto je nabízí za cenu jednoho průměrného oběda (+ pivo či káva). Prvními tituly vydavatelství jsou Martin Němec - O ženách (a mužích) a Leoš Kyša - Válkotvůrci.

Freetimepublishing.cz

Uwwwízlo v síti

Na webu Vašedobrárada.cz najdete situace ze života rodiny Čechových. Úkolem návštěvníků webu je poradit Čechovým, jak se v dané situaci mají zachovat. Superhrdinka Dobrá rada jim následně sdělí, jak správná jejich rada byla. Web má pomoci naučit lidi správně rozhodovat v různých životních situacích.

Samoobslužnou oční optiku najdete na adrese www.bryle-domu.cz. Zákazník si vybere obroučky (nechybí její detailní rozměry), zadá parametry skel a hotové dioptrické brýle mu přijdou domů poštou za cenu až o desítky procent nižší než v kamenné oční optice.

Legendární parta ze Čtyřlístku se stala námětem pro web Čtyřlístky.cz. Na něm totiž v nepravidelných intervalech najdete zprávy humorně okomentované kamarády z tohoto komiksu.

Čtyřlístky.cz

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Tipy na weby: ke správné češtině zábavnou formou či informace o jídle

Ilustrační foto

Web Moječeština.cz je tu pro všechny, kteří se nejen chtějí mateřský jazyk nabiflovat, ale především ho pochopit....

Za dva měsíce Twitter smazal 10 000 účtů, které odrazovaly od voleb v USA

Twitter (ilustrační snímek)

Twitter pokračuje v boji proti podvodným účtům. Za poslední dva měsíce smazal další tisíce účtů.

Tipy na zajímavé weby: inspirace videovýlety nebo sdílený skicář

Ilustrační foto - výlety

Nemusíte nic hledat a plánovat, abyste zažili hezký výlet. Skoro dvě stovky výletů pro inspiraci najdete ve...

Najdete na iDNES.cz