Tipy na zajímavé weby: Vtipné a zajímavé záběry z Google Street View

aktualizováno 
Není to tak dlouho, co Google fotografoval Prahu, již nyní si však můžete prohlédnout zajímavé okamžiky z celého světa, které pořídil a uživatelé na ně upozornili. V čem otevřít neznámý soubor si nechte poradit speciální službou. A stejně lehce můžete namluvit a poslat audio či video zprávu.

Oficiální foto Google Street View Car | foto: Google

Zajímavé Google Street View momentky
Streetviewfun.com – www.streetviewfun.com
Podívejte se na zajímavé okamžiky, tak jak je zachytily panoramatické kamery Google a služby Street View. Fanoušci této služby hledají neobvyklé, zajímavé nebo kontroverzní situace a své objevy publikují na internetu.

Že jsme prakticky denně pod dohledem kamer asi netřeba zdůrazňovat. Na internetu lze najít nejen živé kamery, ale také snímky z nich. Snímkuje nás i Google, který tyto fotografie pak propojuje se svými mapami. Někdy se mu podaří zachytit opravdu zajímavé okamžiky, a tak vznikla speciální stránka, která na ty nejlepší z nich upozorňuje. Jmenuje se Streetviewfun.com. Kromě prakticky denně objevených nových a nových zajímavých momentek zde naleznete i žebříček TOP 100. Filtrovat tak máte možnost nejlépe hodnocené objevené snímky či nejvíce navštěvované. Žebříčky existují však i pro některé konkrétní oblasti, respektive státy.

Streetviewfun.com

Podobné stránky
Sawse.com – správný okamžik
Sawse.com – správný úhel

The File Extension Source
FILExt.com – www.filext.com

Firmy, které se zabývají výrobou software, používají pro své aplikace celou řadu formátů. V praxi to potom znamená, že pro obrázky, videa, dokumenty, hudbu atd. je zapotřebí vždy jiný formát. Kdo si má však pamatovat, v čem který soubor otevřít.

S tímto problémem vám pomůže internetová služba FILExt.com. Jde o jakousi databázi koncovek souborů a díky vyhledávacímu rozhraní stačí zadat požadovanou koncovku (poslední písmena za tečkou) a odeslat. Během chvilky se zobrazí výsledek. V něm si přečtete nejen drobnosti o tomto formátu/koncovce, ale také jakým programem se vytváří, otevírá a kdo je jeho výrobce. Navíc nechybí odkaz na stránky daného programu, se kterým ho otevřete, takže máte možnost si ho i rovnou stáhnout.

FILExt.com

Podobné stránky
Akonapc.sk – přípony souborů
PNDesign.cz – databáze přípon a jejich popis


Audio a video zprávy
Hlasovka.cz – www.hlasovka.cz
Nahrát, napsat text a poslat. Tak to je stručný popis nové služby Hlasovka.cz. Chcete-li i vy posílat audio či video zprávy svým známým, přátelům či rodině, máte možnost, a to dokonce bezplatně.

Internet umožňuje komunikovat s lidmi na dálku. Buď tak můžete činit on-line, či off-line. Není tedy problém posílat e-maily či hovořit pomocí speciálních sítí on-line anebo dokonce vést rozhovor přes webovou kameru. Chcete-li však s někým komunikovat, i když je právě off-line, pak je tu služba Hlasovka.cz. Umožňuje z mikrofonu nahrát zvuk a z webové kamery dokonce i video. Pak již vyplníte, komu ho chcete poslat s předmětem a textem zprávy a to je vše. Pošlete kamarádům osobní videovzkaz jako originální pozvánku na vaše narozeniny nebo namluvte audio zprávu pro vašeho kolegu, když se vám zrovna nechce psát dlouhý e-mail. Vše jednoduše, rychle a zadarmo. Stačí mít pouze mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem, případně webovou kameru (IP kameru) či jiné podobné zařízení, a to je vše. Vyzvednutí zprávy také není nic složitého. Adresát dostane e-mail a v něm je uveden URL odkaz, na který klikne a zprávu si vyzvedne bez dalšího programového vybavení.

Hlasovka.cz

Podobné stránky
Telfa.cz – internetová telefonní ústředna

Uwwwízlo v síti
Potřebujete-li znát prakticky hned bonitu nějakého subjektu, pak je dobré naučit se používat Centrální registr dlužníků (CERD). Na stránce Cerd.cz se nachází systém, který umožňuje vyhledávat nesplacené závazky ekonomických subjektů registrovaných v ČR s napojením na registry v EU, USA a dalších zemích prostřednictvím mezinárodního Centrálního registru dlužníků. Přístup je podmíněn registrací.

Digitální fotorámečky přímo vybízejí k připojení na internet. Pak je totiž možné stahovat a prohlížet si obrázky z obrazových galerií. Služba Framechannel.com sdružuje výrobce těchto zařízení jako D-Link, Samsung, Philips, iGala, Apple apod., a prostřednictvím nich umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet obrázky pohodlně bez PC přímo k těmto účelům uzpůsobeným zařízením.

Chcete-li opravit titulky k filmu či seriálu, lze to velmi jednoduše a to rovnou on-line. Umožňuje to služba Subedit.xz.cz. Pracuje se soubory typu SUB, SRT, TXT. Dokáže nejen editovat texty v titulcích, ale také měnit jejich časování a automaticky v nich hledat chyby (nezobrazující se, špatné časování apod.). Služba není funkční v prohlížeči Internet Explorer.

Subedit.xz.cz

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Reddit měl být dnes pro Evropany nedostupný. Ale nevydrželo to

Oznámení, které na stránce Reddit mohli 20. listopadu spatřit uživatelé z...

Diskusní server Reddit si na něm v úterý dopoledne 20. listopadu nemohli zadiskutovat. Oblíbená platforma omezila...

Tipy na zajímavé weby: srovnávač autoškol a kreativní nápady

Ilustrační snímek

S pomocí Autostudy.cz vyberete podle dat, referencí a fotografií nejlepší autoškolu. Díky Prolupen.cz můžete na...

Češi naučili robota, co sami neumí: povídat si s Američany o fotbale

Český tým si z Las Vegas odváží druhé místo a šek na 100 tisíc dolarů (2018)

V celosvětové soutěži Amazon Alexa Prize uspěl už podruhé v řadě český tým programátorů. Jejich konverzační robot...

Najdete na iDNES.cz