Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: vyberte si sami, co chcete na webu tisknout

aktualizováno 
Komfortní vámi řízená cenzura při tištění webových stránek. Tak to nabízí služba, se kterou nebudete mít problém tisknout vybrané části internetových stránek. S matematickými výpočty by vám mohl pomoci i web, který je rozlouskne za vás a nechybí ani něco pro milovníky biopotravin a pamětníky operačních systémů.

PrintWhatYouLike | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tisknu, co přesně chci
Printwhatyoulike.com – www.printwhatyoulike.com

Tisk některých internetových stránek může kdejakého uživatele potrápit. Chcete-li vytisknout nějakou informaci a tiskárna vám podává stránky jen s částí z ní či ve zdeformované podobě (zvětšené, nebo naopak zmenšené)? Pak zkuste službu Printwhatyoulike.com.

I přestože dnes již celá řada serverů nabízí svým návštěvníkům tlačítko pro tisk informací, některé je stále nemají. Díky němu přitom dojde automaticky k nastavení stránky tak, aby byla korektně vytištěna na tiskárně se všemi zobrazenými údaji. Jestliže narazíte na nějakou, která tlačítko nemá, zadejte ji do řádku služby Printwhatyoulike.com – v ní si ji budete moci doslova sami zeditovat.

Během chvilky se zobrazí požadovaná stránka. Na levé straně najdete editační panel sloužící k nastavení požadovaných vlastností k tisku. Na pravé straně pomocí myši označíte, co chcete tisknout. Vybraná část(i) se zažlutí a tlačítkem Print ji vytisknete. Stránky touto službou můžete také pohodlně uložit do PDF či HTML dokumentu. Nainstalovat si lze i nástrojovou lištu, pro ještě pohodlnější tisknutí. Po registraci si upravené stránky k tisku lze archivovat a k dispozici je i statistika upravených stánek – zjistíte, kolik stránek jste při tisku ušetřili.

Printwhatyoulike.com

Podobné stránky
Aardvark – doplněk pro Firefox pro lepší tisk


Matematické výpočty v malíčku
Mathway.com – www.mathway.com
Pro on-line výpočet matematických úloh slouží web Mathway.com. Poradí si i s řešením rovnic, grafickými úlohami, logaritmy či limity.

Do boxu zadáte příklad ve správném tvaru a stisknete tlačítko pro výpočet. Po zkontrolování zápisu v matematickém tvaru pak necháte službou výpočet provést. Zobrazí se výsledek. Vy máte možnost nechat si odkrýt i postupné kroky, jak k výpočtu došlo (k dispozici po registraci, která je zdarma). Některé funkce lze vkládat jednoduše – jsou předdefinované v horní části. I přesto je služba užitečná, mohla by být přehlednější a uživateli pomáhat se zápisem příkladů.

Mathway.com

Podobné stránky
Motionnet.com – kalkulačka on-line
Tým.cz – výpočty on-line


Biopotraviny a ekologické zemědělství
Měsícbiopotravin.cz – www.mesicbiopotravin.cz
Nejen pro ty z vás, kteří vyhledávají Biopotraviny či se snad zajímají o ekologické zemědělství, spustilo Ministerstvo zemědělství nové internetové stránky.

Web má za úkol ukázat, že ekologické zemědělství se vyznačuje rozmanitostí, ať už v samotném pěstování a chovu zvířat, výrobě biopotravin, ale i v možnosti zapojit se do vzniku produktů například dobrovolnickou prací.

Kromě článků o ekologickém zemědělství, receptů z biopotravin, informací o aktuálním tématu roku a mnoho dalšího, obsahují stránky i formulář, který umožní zemědělcům, výrobcům i dalším organizátorům propagovat jejich akci mezi spotřebiteli. Dále zde najdete informace o tom, kde biopotraviny nakupovat či jak se některé bio výrobky vlastně vyrábějí.

Měsícbiopotravin.cz

Podobné stránky
Biospotřebitel.cz – informace pro spotřebitele bio
Pro-bio.cz – žijte bio


Uwwwízlo v síti
Jestli vás poskytovatel internetového připojení neomezuje například ve stahování dat z výměnných sítí si můžete lehce ověřit. Stačí zabrousit na tuto stránku a spustit test. Otestovat můžete "průchodnost dat" pro několik uvedených P2P sítí, ale i pro protokoly POP3 či IMAP, HTPP apod.

Velkou galerii omalovánek nejen pro nejmenší najdete na webu Thecolor.com. Nejenže si je můžete tisknout, ale děti je pomocí myši mohou vymalovávat on-line.

Zavzpomínat na operační systémy nejen od společnosti Microsoft si lze na stránce Toastytech.com. K dispozici je zde seznam výrobců operačních systémů s grafickým prostředím pro počítače. U nich je uveden popis systémů a také screenshoty z nich. Podívejte se na systémy Xeroxu, Amigy či dalších výrobců.

Toastytech.com
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Najdete na iDNES.cz