Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: vyberte si sami, co chcete na webu tisknout

aktualizováno 
Komfortní vámi řízená cenzura při tištění webových stránek. Tak to nabízí služba, se kterou nebudete mít problém tisknout vybrané části internetových stránek. S matematickými výpočty by vám mohl pomoci i web, který je rozlouskne za vás a nechybí ani něco pro milovníky biopotravin a pamětníky operačních systémů.

PrintWhatYouLike | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tisknu, co přesně chci
Printwhatyoulike.com – www.printwhatyoulike.com

Tisk některých internetových stránek může kdejakého uživatele potrápit. Chcete-li vytisknout nějakou informaci a tiskárna vám podává stránky jen s částí z ní či ve zdeformované podobě (zvětšené, nebo naopak zmenšené)? Pak zkuste službu Printwhatyoulike.com.

I přestože dnes již celá řada serverů nabízí svým návštěvníkům tlačítko pro tisk informací, některé je stále nemají. Díky němu přitom dojde automaticky k nastavení stránky tak, aby byla korektně vytištěna na tiskárně se všemi zobrazenými údaji. Jestliže narazíte na nějakou, která tlačítko nemá, zadejte ji do řádku služby Printwhatyoulike.com – v ní si ji budete moci doslova sami zeditovat.

Během chvilky se zobrazí požadovaná stránka. Na levé straně najdete editační panel sloužící k nastavení požadovaných vlastností k tisku. Na pravé straně pomocí myši označíte, co chcete tisknout. Vybraná část(i) se zažlutí a tlačítkem Print ji vytisknete. Stránky touto službou můžete také pohodlně uložit do PDF či HTML dokumentu. Nainstalovat si lze i nástrojovou lištu, pro ještě pohodlnější tisknutí. Po registraci si upravené stránky k tisku lze archivovat a k dispozici je i statistika upravených stánek – zjistíte, kolik stránek jste při tisku ušetřili.

Printwhatyoulike.com

Podobné stránky
Aardvark – doplněk pro Firefox pro lepší tisk


Matematické výpočty v malíčku
Mathway.com – www.mathway.com
Pro on-line výpočet matematických úloh slouží web Mathway.com. Poradí si i s řešením rovnic, grafickými úlohami, logaritmy či limity.

Do boxu zadáte příklad ve správném tvaru a stisknete tlačítko pro výpočet. Po zkontrolování zápisu v matematickém tvaru pak necháte službou výpočet provést. Zobrazí se výsledek. Vy máte možnost nechat si odkrýt i postupné kroky, jak k výpočtu došlo (k dispozici po registraci, která je zdarma). Některé funkce lze vkládat jednoduše – jsou předdefinované v horní části. I přesto je služba užitečná, mohla by být přehlednější a uživateli pomáhat se zápisem příkladů.

Mathway.com

Podobné stránky
Motionnet.com – kalkulačka on-line
Tým.cz – výpočty on-line


Biopotraviny a ekologické zemědělství
Měsícbiopotravin.cz – www.mesicbiopotravin.cz
Nejen pro ty z vás, kteří vyhledávají Biopotraviny či se snad zajímají o ekologické zemědělství, spustilo Ministerstvo zemědělství nové internetové stránky.

Web má za úkol ukázat, že ekologické zemědělství se vyznačuje rozmanitostí, ať už v samotném pěstování a chovu zvířat, výrobě biopotravin, ale i v možnosti zapojit se do vzniku produktů například dobrovolnickou prací.

Kromě článků o ekologickém zemědělství, receptů z biopotravin, informací o aktuálním tématu roku a mnoho dalšího, obsahují stránky i formulář, který umožní zemědělcům, výrobcům i dalším organizátorům propagovat jejich akci mezi spotřebiteli. Dále zde najdete informace o tom, kde biopotraviny nakupovat či jak se některé bio výrobky vlastně vyrábějí.

Měsícbiopotravin.cz

Podobné stránky
Biospotřebitel.cz – informace pro spotřebitele bio
Pro-bio.cz – žijte bio


Uwwwízlo v síti
Jestli vás poskytovatel internetového připojení neomezuje například ve stahování dat z výměnných sítí si můžete lehce ověřit. Stačí zabrousit na tuto stránku a spustit test. Otestovat můžete "průchodnost dat" pro několik uvedených P2P sítí, ale i pro protokoly POP3 či IMAP, HTPP apod.

Velkou galerii omalovánek nejen pro nejmenší najdete na webu Thecolor.com. Nejenže si je můžete tisknout, ale děti je pomocí myši mohou vymalovávat on-line.

Zavzpomínat na operační systémy nejen od společnosti Microsoft si lze na stránce Toastytech.com. K dispozici je zde seznam výrobců operačních systémů s grafickým prostředím pro počítače. U nich je uveden popis systémů a také screenshoty z nich. Podívejte se na systémy Xeroxu, Amigy či dalších výrobců.

Toastytech.comNejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Najdete na iDNES.cz