Tipy na zajímavé weby: Vystavování faktur a tvorba playlistů on-line

aktualizováno 
Pro okamžité vystavení faktury stačí být kdekoliv on-line. Namíchat si on-line můžete i set písniček. Podělit se o ně můžete s přáteli, aniž by je museli stahovat. Speciální stránka dokáže monitorovat váš web a v případě výpadku vás bude informovat.

Mixtape.me | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

On-line nástroj pro práci s fakturami
BillApp.cz – www.billapp.cz

Ať už potřebujete rychle vytvořit fakturu, mít on-line přehled o těch již vydaných, vést si výdaje a mít po ruce kontakty kdekoliv, pak využijte službu BillApp.cz. Určena je především pro podnikatele a živnostníky, kteří nechtějí používat účetní systémy.

Pro využívání se musíte zaregistrovat, což je zdarma. Musíte si zvolit tarif. K dispozici je jeden zdarma, který umožňuje jednou za měsíc vydat 3 faktury, vést 3 výdaje, mít 1 účet, spravovat 5 kontaktů a zapsat si 5 položek. Dále jsou k dispozici tři zpoplatněné tarify. Jak je vidět, pokud byste službu chtěli využívat pravidelně, pak se bez placeného tarifu neobejdete a ten zdarma dostupný je spíše pro vyzkoušení.

Potěšitelné je však jistě to, že všechny tarify lze využívat na zkoušku po dobu 30 dnů zcela zdarma. Komunikace mezi vámi a serverem probíhá v šifrované formě (SSL zabezpečení). Každý uživatel získá subdoménu ve tvaru neco.billapp.cz. Po přihlášení máte k dispozici šest záložek – přehled, faktury, výdaje, účty, kontakty a položky. Své faktury můžete opatřit logem a vytvořenou rovnou vytisknout či uložit jako PDF soubor. Se službou se pracuje rychle a je intuitivní.

BillApp.cz

Podobné stránky
Mádatidal.cz – peníze pod kontrolou
eÚčty.cz – osobní finance


Tvorba hudebního playlistu
Mixtape.me – www.mixtape.me

Poslouchat oblíbenou hudbu z internetu a dělit se o ní s přáteli umožňuje web Mixtape.me. Ten totiž dokáže vyhledat hudbu a vytvořit z ní playlist, který můžete sdílet s kýmkoliv.

Po registraci, která je zdarma, pomocí vyhledávacího formuláře zadejte název písničky a odešlete. Uprostřed okna se objeví výsledky a vy přetažením vybrané písničky do levé části Quick Playlist tvoříte vlastní playlist. Po jeho dokončení ho uložte. Vpravo potom máte možnost vytvořit si z něj EMBED kód pro umístění třeba na své stránky, anebo ho poslat známému e-mailem, sdílet na Twitteru či jako URL odkaz. Nemusíte se tak starat o stahování hudby a ani skládání playlistu v nějaké aplikaci. Mixtape.me vám to samé umožní on-line. Navíc umí zobrazovat i texty k písním a dokonce pouštět videoklipy.

Mixtape.me

Podobné stránky
Last.fm – rádio on-line


Návštěvnost webových stránek
Pingdom.com – www.pingdom.com
Pro monitorování svého webu můžete využívat celou řadu zajímavých služeb. Prozradí vám mnohé o návštěvnících, co hledají a odkud přicházejí. Jsou tu však i další služby, které jistě správci webů uvítají.

Například služba Pingdom.com nabízí řadu pomůcek, které nejsou u jiných služeb standardem. Lze si nastavit kontrolu vybraného webu po minutách a v případě, že váš web nefunguje, jste na to upozorněni. V základní verzi lze využít služby Pingdomu zcela zdarma (k dispozici jsou ještě dvě placené), stačí se zaregistrovat.

Takto si můžete zavést monitoring pro jeden web s omezeným upozorňováním prostřednictvím SMS (k vyzkoušení celkem 20), e-mailem na Twitter či iPhone. Jistě by vás mohla zajímat i služba pro testování rychlosti načítání stránky (v grafu uvidíte co se jak dlouho načítá) anebo ping a tracerout.

Pingdom.com

Podobné stránky
Uptimerobot.com – monitorování webu každých pět minut
Mon.itor.us – monitorujte weby, služby a návštěvníky


Uwwwízlo v síti

Jakétoje.cz nabízí uživatelům možnost psát recenze a dělit se o zkušenosti s výrobky a službami. Každý si tak může najít co ho zajímá a přečíst si zkušenosti ostatních nebo napsat vlastní.

Potřebujete-li novou přezdívku (nickname), pak zkuste využít jednoduchý generátor. Najdete ho na Myusernamegenerator.com a umožňuje generovat krátké, středně dlouhé a dlouhé nickname. A pokud byste měli zájem můžete si nechat vytvořit japonské, čínské či dokonce fantazy přezdívky.

Paříž panoramatická a ve vysoké kvalitě. Jedno z největších evropských měst je možné navštívit pomocí 26gigapixelového panoramatického snímku. Pokud si doinstalujete speciální doplněk, pak obraz bude opravdu ve vysokém rozlišení a budete moci dokonce zjistit, jaké oblečení mají na sobě návštěvníci Eiffelovy věže.

Paris-26-gigapixels.com

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Neuvěřitelný článek? Skandál? Možná jste naletěli na satiru. Jako my

Na satirický článek může nalétnout kdokoli...

Co je pro jednoho očividný vtip a povedená satira, může být pro druhého věrohodný článek. Stačí, když zapadá do...

Majitelé domén s koncovkou prvního řádu .cz si od ledna připlatí

CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC, které se stará o doménu prvního řádu .cz, oznámilo zvýšení velkoobchodní ceny.

Najdete na iDNES.cz