Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Vytiskněte si věčný kalendář

aktualizováno 
Tvorba vlastního kalendáře není vůbec těžká, stačí využít speciální on-line aplikaci. Publikujte svůj příběh a staňte se spisovatelem. Načerpejte informace pro vaše zahraniční toulky po vlastních chodidlech.

Čas, kalendář | foto: Profimedia.cz

Vlastní kalendář
Kalendář.beda.cz – http://kalendar.beda.cz

Kalendář je systém pro měření a označování času v periodách dnů a delších. Kalendář je také fyzické ztvárnění tohoto systému – například nástěnný nebo stolní kalendář. Tolik definice z Wikipedie. Chcete-li i vy si vytvořit vlastní kalendář, tak použijte následující službu.

Kalendář.beda.cz umožňuje uživatelům zdarma vytvářet kalendář na internetu. Máte tak jednoduchou možnost vytvořit si přehledný kalendář na libovolný měsíc (rok, týden, den) pro roky 2001 až 2020. Zobrazují se dny v týdnu, jmeniny, svátky, velikonoce, začátek a konec letního času. Navíc si můžete nechat zobrazit východ a západ Slunce i Měsíce v jednotlivých dnech. K dispozici máte několik předpřipravených šablon – pracovní, vázankový, obrázkový, roční, roční obrázkový, plánovací, čtvrtletní, čtrnáctidenní, týdenní, denní ale také věčný. A jak vytvořit vlastní kalendář během několika minut? Jednoduše. Vyberte si typ kalendáře, pak žádaný měsíc a rok, případně zaškrtněte různé volby a stiskněte tlačítko Vytvořit kalendář. V prohlížeči se objeví přehledný kalendář, který je upravený zvláště pro tisk. My doporučujeme zvolit obrázkový kalendář, do kterého si můžete vložit oblíbenou fotku. Proč tedy nezkusit vytvořit kalendář pro někoho blízkého s vaší fotografií?

Kalendář.beda.cz

Podobné stránky

Kalendář.info – vše o kalendáři
Kalendář.wz.cz – český a slovenský kalendář


Staňte se spisovatelem
Pište-povídky.cz – www.piste-povidky.cz

Chcete-li se stát novodobou Boženou Němcovou, Josefem Ladou, anebo Michalem Vieweghem, máme pro vás tip. Zavítejte na stránky, kde se nachází Web 2.0 služba. Ta vám pomůže zveřejnit básně, fejetony, povídky, romány atd.

Projekt Pište-Povídky.cz vznikl na konci letošních prázdnin. Snaží se dát šanci novým a perspektivním spisovatelům. Pomocí webové aplikace www.piste-povidky.cz mohou začínající spisovatelé vydat svou první knihu. Po jednoduché registraci vložíte své vlastní dílo, vzápětí je toto dílo komentováno a hodnoceno ostatními uživateli. Pro tyto účely spolupracují s mnoha školními instituty, nakladateli a reklamními agenturami. V případě, že by se jednalo o zcela unikátní a kvalitní dílo, provozovatelé autora zkontaktují pomocí e-mailu uvedeného při registraci. Samozřejmě největší roli při výběru talentů hraje originálnost, ztvárnění a dynamika. Ostatním nabízejí alespoň částečnou pomoc a to při úhradě výdajů na tisk či reklamní kampani informující o nově vydané knize či výtisku.

Pište-povídky.cz

Podobné stránky

Spisovatelé.cz – životopisy spisovatelů
Knihi.cz – založte si čtenářský deník


Něco pro cestovatele
Našeboty.cz – http://naseboty.cz
Ne, nebojte se. Nebudeme psát o serveru, který se zabývá prodejem bot. Věnovat se budeme těm z vás, kteří rádi cestují po svých a potřebují informace. Chcete-li se seznámit s lidmi vašeho typu, doplnit členy expedice, sehnat vybavení z druhé ruky, nechat si poradit, nebo si jen tak počíst o zemích vzdálených a snít, pak jste na tom správném místě.

Na začátku byly dva páry bot. Boty mívají své nositele. Ti byli na začátku rovněž dva. Hezkých pár let si to šlapali světem společně. Dokonce zanechali stopu i na tomto serveru. Na svých cestách si autoři uvědomili, že dobré boty nejsou všechno, a že někdy se spíše hodí dobrá rada. Čekají na vás rady tipu – jak cestovat zadarmo taxíkem v Itálii, Mexikem na vlastní kůži, či Nepálem apod. Samozřejmě nechybí diskusní fórum, zde zastoupené v podobě poradny.

Našeboty.cz

Podobné stránky

Ecesty.cz – nezávislé cestování
Svět cest – cestovatelský outdoor e-magazín


Uwwwízlo v síti

Služba Conota.cz patří mezi tzv. záložkovací systémy. Díky ní si tak můžete uložit řadu informací, které jsou přes internet poté přístupné z jakéhokoliv PC. Proč ji tedy nevyužít pro ukládání odkazů na vaše oblíbené zprávy, blogy, hudbu, hry a další stránky?
Jste již internetem nasyceni a hledáte změnu, moment překvapení či únik z nudy? Zamiřte na Jinam.cz. Všechny výstupy z této aplikace jsou totiž náhodné. Stačí kliknout na tlačítko zcela náhodné spojení a budete přesměrováni na náhodnou stránku. Využít však můžete i přesměrování pouze na české weby, či s koncovkou com, náhodné spojení přes první pozici v Google a tak podobně.
Časopis ABC tento rok slaví své padesáté výročí. Pokud jste byli, či stále jste příznivci tohoto časopisu a oblíbili jste si především komiksy, tak si některé z nich můžete nyní v klidu prohlédnout na stránkách časopisu. Celkem jich tu naleznete 27.

ABC komiksi
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz