Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: vytvořte si vlastní písmo pro PC

aktualizováno 
Psát na počítači vlastnoručně vytvořeným fontem není vtip. Navrhněte si a vytvořte své písmo použitelné ve Windows, Linuxu či MAC OS X. Mohli byste zabrousit i na stránky s neuvěřitelnými podobami či si vybrat novou internetovou startovní stránku.

Zdroj: SXC.hu | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Generátor písma
Yourfonts.com – www.yourfonts.com

Co takhle mít vlastní písmo? Je-li to pro vás lákavá nabídka, ale přitom nechcete utrácet velké peníze za návrh a realizaci, zkuste zajímavý internetový projekt.

Yourfonts.com umožňuje vytvořit si pomocí rukopisu vlastní písmo do počítače, které můžete používat v operačních systémech Windows, Linux a Mac OS X. Stačí, když si vytisknete formulář (uložený na stránkách v PDF formátu), vepíšete do něj rukou svým stylem písmena a oskenovaný ho nahrajete zpět na server (musí být ve formátu GIF, JPG, JPEG, PNG, PDF nebo TIF). To je ve zkratce celý proces tvorby fontu. Celkem na vás čeká sedm kroků, které zvládnete za 15 minut. Poté budete mít k dispozici více než 200 znaků písma.

Yourfonts.com

Podobné stránky
Myfonts.com – vyberte si svůj font
Mytools.com – font manager


Neuvěřitelné podoby
TotallyLooksLike.com – www.totallylookslike.com
Znáte to, zahlédnete nějakého člověka a připadá vám, jako kdyby vypadl z oka vašemu známému. Nebo na stěně objevíte flek podobný světadílu či panně Marii. A určitě jste zahlédli i nějaký kus zeleniny ve tvaru zvířete. Svět nabízí řadu úžasných podivností. Ty obrazové můžete zkoumat na tomto webu.

Když se kolem sebe začnete lépe dívat, můžete pozorovat zajímavé věci. Někteří lidé si je nechtějí nechávat pro sebe a dělí se o ně s ostatními. Na server TotallyLooksLike.com nahrávají a porovnávají dvě stejné fotografie, na kterých je možné pozorovat podobnost, kterou jste si možná nikdy neuvědomili (třeba i populární osobnosti se mohou podobat jiným populárním). Fotografie lze hodnotit, komentovat, sdílet či odeslat jako odkaz známým na e-mail.

TotallyLooksLike.com

Podobné stránky
Optické klamy – otestujte svůj zrak
Myheritage.cz – nepodobáte se známé osobnosti?


Vlastní startovní stránka
Pageflakes.com – www.pageflakes.com
Výchozí, či chcete-li startovní nebo domovská stránka slouží k rychlému přechodu na vámi oblíbené weby nebo k zobrazení užitečných informací – počasí, kurz měny, vývoj akcií, elektronické pošty atd.

Existuje řada takových služeb, které vám toto umožní. Jistě znáte iGoogle, Netvibes, Domovská.cz nebo Bookmarky.cz. A znáte Pageflakes.com? Ta již od roku 2006 umožňuje uživatelům podobně jako konkurence vytvořit si vlastní stránku s velkým množstvím vámi vybraných doplňků. Vybírat je můžete z galerie a na stránce je přesouvat do vybraných boxů. Kromě hlavní stránky máte k dispozici i záložky a na ně můžete umístit tématicky zaměřené odkazy a doplňky (obecná, zprávy, hry apod.). Nevyhovuje-li vám tedy vaše startovní stránka, pak vyzkoušejte Pageflakes.com.

Pageflakes.com

Podobné stránky
Netvibes.com – vlastní stránka v češtině
iGoogle.com – domovská stránka od Google


Uwwwízlo v síti

Pro kreslení různých schémat a digramů využijte web Lovelycharts.com. Během několika minut si přímo z počítače můžete vytvořit podle svých představ jednoduché, ale i složité schéma pro kolegy či své přátele.

Že je web mimo provoz, se dozvíte při jeho návštěvě, ale že se vrátil zpět do života, tedy jeho administrátor ho opět uvedl do provozu, se dozvíte jen tehdy, pokud ho znovu navštívíte. Nechcete-li tak činit co pár minut, pak využijte službu Dingitsup.com. Po zadání URL webu a vašeho e-mailu, vám po jeho zprovoznění přijde e-mail, který vám to sdělí.

Co píšou dnešní papírové noviny? Na jejich přední strany se můžete podívat díky projektu Newseum.org. Pomocí mapy světa si vyberete konkrétní zemi a pak už kliknutím na tečku zobrazíte hlavní stranu novin. Nechybí ani listy z ČR včetně MF DNES.

Newseum.orgNejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz