Tipy pro Windows 7: jak přidat položky do kontextového menu

aktualizováno 
Kromě tipu s přidáním položky do kontextového menu poradíme, jak "zapnout" rozhraní Aero i v edicích Starter a Home Basic. Dále prozradíme, jak opravit problém s miniaplikacemi či jak zálohovat wi-fi nastavení.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

585. – Jak přidat položky do kontextového menu

Položky do kontextového menu (objeví se kliknutím pravého tlačítka myši na prázdné místo pracovní plochy) je možné přidávat několika způsoby.

Jednou z možností je program Windows 7 Context Menu Customizer. Stačí vyplnit formulář: najít aplikaci a zadat její další parametry. Takto lze vložit i odkazy na internetové stránky.

Tipy a triky pro Windows 7

586. – Jak změnit index uživatelských zkušeností

Windows vyhodnocuje výkonové možnosti konfigurace hardwaru a softwaru počítače indexem uživatelských zkušeností a vyjadřuje hodnocení číslem. Existuje i možnost, jak ho nastavit podle svých představ. Některé hry vyžadují určité skóre, a pokud jen o kousek není splněno, pak se nespustí.

Nástrojem Windows 7 Rating changer to můžeme obejít. Po spuštění (nejprve je nutné deaktivovat UAC) lze u každé z položek nastavit skóre v rozsahu od 1.0 do 7.9.

Tipy a triky pro Windows 7

587. – Jak "zapnout" Aero i ve Starter a Home Basic

Grafické rozhraní Windows Aero není k dispozici v edicích Starter a Home Basic. Zejména druhá jmenovaná bývá většinou instalována na většině notebooků.

Způsob, který povede ke zprůhlednění oken, tu ale je. Stačí stáhnout a spustit program Aero Enabler.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

588. – Jak opravit problém s miniaplikacemi

Čas od času nám některý čtenář napíše, že má problémy se zobrazením miniaplikací na pracovní ploše. Po spuštění se nezobrazí korektně, ale jsou v divných barvách či vypadají neúplně.

Na vině je problém v registraci knihoven (může k tomu dojít při instalaci a odinstalaci). Řešením je stažení a spuštění opravného balíčku.

Tipy a triky pro Windows 7

589. – Jak zálohovat wi-fi nastavení

Pokud používáme připojení k síti pomocí technologie wi-fi, lze si nastavení připojení uložit. Nemusíme ho pak na jiném počítači znovu zadávat.

Klikneme myší hlavním panelu na wi-fi připojení a vybereme Centrum síťových připojení a sdílení. V novém okně vlevo nahoře klikneme na Spravovat bezdrátové sítě. Vybereme konkrétní připojení a klikneme na něj pravým tlačítkem myši a zvolíme možnost Vlastnosti. V okně dole klikneme na Kopírovat tento profil sítě na jednotku USB Flash. Projdeme průvodce. Na jiném PC potom poklikáme na SetupNSK.exe a importujeme nastavení.

Tipy a triky pro Windows 7

590. – Jak deaktivovat a aktivovat UAC příkazem

Řízení uživatelských účtů (User Account Control – UAC) lze ve Windows 7 zapnout a vypnut také příkazem. To se může hodit třeba v kombinaci s nějakým skriptem.

Stačí znát příkaz C:\Windows\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f pro vypnutí a tento pro zapnutí C:\Windows\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 1 /f.

Tipy a triky pro Windows 7

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: kde v systému najdete novinky či jak na rohy

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft přímo ve Windows ukazuje, jaká nová vylepšení v systému provedl. Ukážeme vám i jak deaktivovat aktivní rohy,...

Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

Tipy pro Windows 10: připojení k neviditelné wi-fi nebo rychlejší start

Tipy a triky pro Windows 10

Vyzkoušejte novou funkci pro rychlé sdílení fotografií a videí. Ukážeme také, jak se připojit k neviditelné wi-fi síti,...

Najdete na iDNES.cz