Tipy pro Windows 7: Jak zprůhlednit hlavní panel

aktualizováno 
Zprůhlednit hlavní panel ve Windows 7 lze programem, co se nemusí ani instalovat. Dále poradíme, jak změnit heslo pro přístup k domácí skupině, jak deaktivovat Windows, jak zakázat spustit funkci záznam zvuku, jak zakázat tvorbu miniatur či jak nastavit maximální velikost Koše.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

621. – Jak zprůhlednit hlavní panel

Díky prostředí Windows Aero získal operační systém Windows 7 možnost zprůhledňovat okna. Programátoři však již tak trochu nemysleli na to, že i hlavní panel by se někomu mohl hodit jako průhledný. To lze napravit. Stačí, pokud si stáhnete nástroj FadeTaskbar a spustíte ho.

Ihned dojde ke zprůhlednění panelu, a jakmile na něj najedete myší, pak tento efekt zmizí. V informační části hlavního panelu máte možnost pomocí ikony měnit intenzitu průhlednosti.

Tipy a triky pro Windows 7

622. – Jak změnit heslo pro přístup k domácí skupině

Jsou-li počítače v domácí skupině a chcete-li si lépe pamatovat heslo pro jejich připojení, pak to lze změnit. Při tvorbě této skupiny Windows vygeneruje jen těžko pamatovatelné heslo.

Proto klikněte na Start a zadejte příkaz domácí skupina, který odešlete Entrem. Otevře se okno a vy klikněte na odkaz Změnit heslo. Znovu klikněte na Změnit heslo a zadejte nové. Uložte ho kliknutím na Další.

Tipy a triky pro Windows 7

623. – Jak deaktivovat Windows Defender

Integrovaný nástroj Windows Defender slouží k ochraně a odstranění spyware, malware a dalších škodlivých programových kódů. Pokud však používáte některé z konkurenčních řešení (Spybot, Ad-Aware apod.), pak ho zakažte. Zbytečně tak nebude ubírat na výkonu PC – standardně je totiž tento nástroj stále spuštěn.

Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Windows Defender. V okně programu klikněte na Nástroje. Vlevo vyberte Správce a zrušte zatržení volby Používat tento program. Změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

624. – Jak zakázat spustit funkci záznam zvuku

Chcete-li zakázat možnost nahrávat zvuk pomocí funkce záznam zvuku, pak otevřete Editor místních zásad skupiny (klikněte na Start a do řádku zadejte příkaz gpedit.msc).

Přejděte na Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Záznam zvuku a na pravé straně poklikejte na Nepovolit spouštění Záznamu zvuku. Zvolte Povoleno a změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

625. – Jak zakázat tvorbu miniatur

U starších a méně výkonných počítačů se hodí každé procento výkonu. Proto je dobré omezit takové úkony operačního systému, které nejsou zapotřebí. Náročná může být i pouhá tvorba miniatur ve složkách s obrázky. Otevřete Editor místních zásad skupiny (klikněte na Start a do řádku zadejte příkaz gpedit.msc).

Přejděte na Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Průzkumník Windows a na pravé straně poklikejte na Vypnout mezipaměť miniatur. Zvolte Povoleno a změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

626. – Jak nastavit maximální velikost Koše

Aby nebyl Koš obrovským „dočasným“ odkladištěm, lze nastavit jeho maximální velikost. Otevřete Editor místních zásad skupiny (klikněte na Start a do řádku zadejte příkaz gpedit.msc).

Přejděte na Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Průzkumník Windows a na pravé straně poklikejte na Maximální povolená velikost Koše. Zvolte Povoleno a dole nastavte maximální velikost v procentech disku, kterého lze použít. Změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

IBM koupí firmu Red Hat. V cloudu zaútočí i na Microsoft a Amazon

Red Hat teď patří pod IBM

Americká firma IBM se dohodla na koupi softwarové společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů (770,4 miliardy korun) v...

Google vám vyčistí v Androidu úložiště a nabídne diář ovládaný gesty

Tablet pro práci i zábavu

Google aktualizoval hned několik aplikací ze své dílny. Files Go zvládne praktickou analýzu složek i fungovat jako...

Aplikace: bezpečné připojení k internetu i šikovná správa souborů

Tablet pro práci i zábavu

Hned dvě aplikace pro tablety z dnešního přehledu se zaměřují na ochranu internetového připojení přes domácí i veřejné...

Najdete na iDNES.cz