Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy pro Windows 7 poradí, jak zakázat otravné popisky v průzkumníku

aktualizováno 
S trochou snahy lze ve Windows 7 nadefinovat zobrazení podrobností o souborech, omezit počet automatických přihlášení k počítači, zakázat popisky u položek v průzkumníku a rychle spustit prezentaci obrázků.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

309. – Jak aktivovat podrobnosti o vašich souborech a složkách
Při prohlížení souborů a složek v Průzkumníku Windows (Windows + E) máte v režimu zobrazení podrobností možnost vidět sloupce Název položky, Datum změny, Typ a Velikost. Zobrazit lze ovšem i další atributy, které vám mohou pomoci při orientaci v souborech.

V Průzkumníku stiskněte klávesu F10. Objeví se hlavní panel a vy klikněte na volbu Zobrazit -> Zvolit Podrobnosti. Otevře se okno a vy si vyberte položky, které chcete zobrazovat. Následně klikněte na OK a položky se zobrazí.

Tipy a triky pro Windows 7

310. – Jak zjistit, zda hardware funguje správně
Po instalaci operačního systému Windows 7 byste měli prověřit, zda všechen hardware funguje tak jak má. Vaše první kroky by pak měly vést do nabídky Správce zařízení. Použijte klávesovou zkratku Windows + Pause Break.

Otevře se okno Systému, klikněte vlevo nahoře na volbu Správce zařízení. Otevře se okno s výpisem jednotlivých komponent počítače. Pokud se bude u některé položky nacházet žlutý otazník, pak není správně nainstalován. Pro opravu musíte nainstalovat správný ovladač k zařízení.

Tipy a triky pro Windows 7

311. – Jak na rychlou prezentaci obrázků
Prezentovat fotografie ve "slideshow" umí Windows i bez dalšího software. Otevřete složku s obrázky, klikněte na jeden z nich a v liště vyberte volbu Prezentace. Jestliže při prezentaci kliknete pravým tlačítkem myši, můžete si vybrat, jak rychle se mají snímky měnit a také zda v náhodném pořadí či ve smyčce.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé

312. – Jak nastavit počet automatických přihlášení k PC
Máte-li systém nastaven tak, že se automaticky spouští logovací procedura a není tak nutné zadávat heslo k uživatelskému účtu, máte možnost, aby se to takto stalo například jen 5x. Po překročení nastaveného počtu automatických přihlášení dojde k deaktivaci této funkce a zobrazí se klasická přihlašovací obrazovka. Je to bezpečnější.

A kde toho lze docílit? Klikněte na Prohledat programy a soubory a zadejte příkaz regedit. Příkaz odešlete a objeví se okno editoru registru. Vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon. Vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD s názvem AutoLogonCount. Nyní na ni klikněte a přidělte jí číslo např. 5 pro pět automatických přihlášení.

Tipy a triky pro Windows 7

313. – Jak zakázat popisky u položek
Ve výchozím nastavení systému Windows 7 se po umístění kurzoru myši na jakýkoliv objekt na pracovní ploše objeví jeho popisek. V některých situacích je tento popisek nejen na obtíž, ale dokonce uživatele otravuje.

Spusťte editor registru a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Na pravé straně vyhledejte položku ShowInfoTip. Klikněte na ni a změňte hodnotu 1 na 0. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro Windows 7

314. – Jak zobrazit jméno přihlášeného a počítače na ikoně Počítač
Tímto fíglem si můžete nechat zobrazit jméno uživatele a jméno počítače na ikoně Počítač. Díky tomu je možné jednoduše rozpoznat, který počítač je přihlášen a jaké uživatelské jméno se používá. Otevřete systémový registr a vyhledejte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. Klikněte na tuto větev pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Oprávnění -> Upřesnit.

V novém okně se přepněte na kartu Vlastník. Zde v seznamu označte vás jako vlastníka účtu a klikněte na OK a pak ještě jednou. Znovu klikněte pravým tlačítkem myši na tuto větev a zvolte Oprávnění. Vyberte svůj účet a dole mu zvolte Úplné řízení. Změny uložte kliknutím na OK. Nyní na pravé straně poklikejte na záznam LocalizedString a nastavte hodnotu na %USERNAME% on %COMPUTERNAME%. Změny se projeví ihned (např. otevřete Průzkumníka Windows a budou aplikovány).

Tipy a triky pro Windows 7
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz