Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy pro Windows 7 poradí, jak zakázat otravné popisky v průzkumníku

aktualizováno 
S trochou snahy lze ve Windows 7 nadefinovat zobrazení podrobností o souborech, omezit počet automatických přihlášení k počítači, zakázat popisky u položek v průzkumníku a rychle spustit prezentaci obrázků.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

309. – Jak aktivovat podrobnosti o vašich souborech a složkách
Při prohlížení souborů a složek v Průzkumníku Windows (Windows + E) máte v režimu zobrazení podrobností možnost vidět sloupce Název položky, Datum změny, Typ a Velikost. Zobrazit lze ovšem i další atributy, které vám mohou pomoci při orientaci v souborech.

V Průzkumníku stiskněte klávesu F10. Objeví se hlavní panel a vy klikněte na volbu Zobrazit -> Zvolit Podrobnosti. Otevře se okno a vy si vyberte položky, které chcete zobrazovat. Následně klikněte na OK a položky se zobrazí.

Tipy a triky pro Windows 7

310. – Jak zjistit, zda hardware funguje správně
Po instalaci operačního systému Windows 7 byste měli prověřit, zda všechen hardware funguje tak jak má. Vaše první kroky by pak měly vést do nabídky Správce zařízení. Použijte klávesovou zkratku Windows + Pause Break.

Otevře se okno Systému, klikněte vlevo nahoře na volbu Správce zařízení. Otevře se okno s výpisem jednotlivých komponent počítače. Pokud se bude u některé položky nacházet žlutý otazník, pak není správně nainstalován. Pro opravu musíte nainstalovat správný ovladač k zařízení.

Tipy a triky pro Windows 7

311. – Jak na rychlou prezentaci obrázků
Prezentovat fotografie ve "slideshow" umí Windows i bez dalšího software. Otevřete složku s obrázky, klikněte na jeden z nich a v liště vyberte volbu Prezentace. Jestliže při prezentaci kliknete pravým tlačítkem myši, můžete si vybrat, jak rychle se mají snímky měnit a také zda v náhodném pořadí či ve smyčce.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé

312. – Jak nastavit počet automatických přihlášení k PC
Máte-li systém nastaven tak, že se automaticky spouští logovací procedura a není tak nutné zadávat heslo k uživatelskému účtu, máte možnost, aby se to takto stalo například jen 5x. Po překročení nastaveného počtu automatických přihlášení dojde k deaktivaci této funkce a zobrazí se klasická přihlašovací obrazovka. Je to bezpečnější.

A kde toho lze docílit? Klikněte na Prohledat programy a soubory a zadejte příkaz regedit. Příkaz odešlete a objeví se okno editoru registru. Vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon. Vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD s názvem AutoLogonCount. Nyní na ni klikněte a přidělte jí číslo např. 5 pro pět automatických přihlášení.

Tipy a triky pro Windows 7

313. – Jak zakázat popisky u položek
Ve výchozím nastavení systému Windows 7 se po umístění kurzoru myši na jakýkoliv objekt na pracovní ploše objeví jeho popisek. V některých situacích je tento popisek nejen na obtíž, ale dokonce uživatele otravuje.

Spusťte editor registru a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Na pravé straně vyhledejte položku ShowInfoTip. Klikněte na ni a změňte hodnotu 1 na 0. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro Windows 7

314. – Jak zobrazit jméno přihlášeného a počítače na ikoně Počítač
Tímto fíglem si můžete nechat zobrazit jméno uživatele a jméno počítače na ikoně Počítač. Díky tomu je možné jednoduše rozpoznat, který počítač je přihlášen a jaké uživatelské jméno se používá. Otevřete systémový registr a vyhledejte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. Klikněte na tuto větev pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Oprávnění -> Upřesnit.

V novém okně se přepněte na kartu Vlastník. Zde v seznamu označte vás jako vlastníka účtu a klikněte na OK a pak ještě jednou. Znovu klikněte pravým tlačítkem myši na tuto větev a zvolte Oprávnění. Vyberte svůj účet a dole mu zvolte Úplné řízení. Změny uložte kliknutím na OK. Nyní na pravé straně poklikejte na záznam LocalizedString a nastavte hodnotu na %USERNAME% on %COMPUTERNAME%. Změny se projeví ihned (např. otevřete Průzkumníka Windows a budou aplikovány).

Tipy a triky pro Windows 7Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Najdete na iDNES.cz