Tipy pro Windows 7: zakažte Flash Playeru ukládat dočasné soubory

  11:30aktualizováno  11:30
Ukážeme i jak otevírat Editor místních zásad skupiny a uspat PC zástupcem, jak vytvořit startovací disk, jak zakázat odesílání informací z PC a jak zakázat Flash Playeru odeslání informací. A také jak vytvořit panoramatické snímky hned dvěma nástroji od Microsoftu.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

561. – Jak vytvářet panoramatické snímky

Přestože ve Windows 7 najdeme několik integrovaných aplikací, řada jich chybí. Marně bychom například hledali nástroj pro tvorbu panoramatických snímků. Chceme-li je vytvářet nástrojem od Microsoftu, můžeme použít Image Composite Editor.

Skládá je jak horizontálně, tak vertikálně. Automaticky pospojuje fotografie a vytvoří tak velkoformátový snímek. Hotovou panoramatickou fotku lze uložit v několika různých formátech (JPG, TIFF, PNG, HD View a další). Panoramatické snímky lze vytvářet i dalším programem od Microsoftu a to sice Windows Live Fotogalerie.

Tipy a triky pro Windows 7

562. – Jak otevírat Editor místních zásad skupiny

Zásady skupin lze otevřít několika způsoby, většinou "proklikáním" se menu. Co ho však otevírat třeba zástupcem z pracovní plochy, anebo klávesovou zkratkou? V tom případě klikneme pravým tlačítkem myši na prázdné místo na pracovní ploše a vybereme volbu Nový -> Zástupce.

Do řádku Zadejte umístění položky vložíme C:\Windows\system32\gpedit.msc. V dalším kroku pojmenujeme zástupce třeba Editor místních zásad skupiny. Dokončíme proces a klikneme na zástupce pravým tlačítkem myši. Vybereme Vlastnosti a na kartě Zástupce v části Klávesová zkratka zadáme klávesovou zkratku. Třeba Ctrl + Alt + Z.

Tipy a triky pro Windows 7

563. – Jak uspat PC zástupcem

Přepnout PC do režimu spánku máme možnost i zástupcem. Klikneme pravým tlačítkem myši na prázdné místo na pracovní ploše a vybereme volbu Nový -> Zástupce. Do řádku Zadejte umístění položky vložíme C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll, SetSuspendState 0,1,0.

V dalším kroku pojmenujeme zástupce třeba Uspat PC. Dokončíme proces a klikneme na zástupce pravým tlačítkem myši. Vybereme Vlastnosti a na kartě Zástupce v části Klávesová zkratka zadáme klávesovou zkratku. Třeba Ctrl + Alt + S.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

564. – Jak vytvořit startovací disk

V případě problémů s Windows 7 máme možnost vytvořit tzv. startovací optický disk. To pak použijeme v případě, že PC nechceme nabootovat či kompletně nastartovat.

Klikneme na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadáme příkaz vytvořit disk. Otevře se průvodce Vytvořit disk pro opravu systému. Vložíme prázdné DVD do mechaniky a klikneme na Vytvořit disk.

Tipy a triky pro Windows 7

565. – Jak smazat a nedovolit ukládat dočasné soubory ve Flash Playeru

Pokud mažeme cookies a dočasné soubory, pak bychom neměli zapomenout také smazat ty v Adobe Flash Playeru. I tyto součásti mohou ukládat jedinečné identifikátory, které udržují informace o stránkách, které jsme navštívili.

Smazat je lze tak, že klikneme pravým tlačítkem myši na flash prvek (anebo Start -> Ovládací panely -> Flash Player) a vybereme volbu Globální nastavení. Na záložce Úložiště klikneme na Odstranit vše. Nechceme-li dovolit, aby weby cokoliv ukládaly, pak vybereme Blokovat všechny weby, aby nemohly ukládat informace o tomto.

Tipy a triky pro Windows 7

566. – Jak deaktivovat odesílání o chybách

Pokud dojde k chybě ve Windows či v systému instalovaném programu, pak dojde k vytvoření a následnému odeslání reportu na servery Microsoftu pro následnou analýzu.

Nechceme-li aby se tak dělo, pak klikneme na Start -> Ovládací panely -> Centrum akcí. Klikneme na Změnit nastavení Centra akcí a dole v části Související nastavení klikneme na Nastavení hlášení o problémech. Následně vybereme Nikdy nevyhledávat řešení (nedoporučeno) a dole klikneme na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

Tipy pro Windows 10: reaktivujte náhled plochy nebo zapněte průhlednost

Tipy a triky pro Windows 10

Podíváme se na to, jak změnit heslo pro přístup do Windows, jak se nenechat přesměrovat na podvodnou stránku či jak...

Tipy pro Windows 10: připojení k neviditelné wi-fi nebo rychlejší start

Tipy a triky pro Windows 10

Vyzkoušejte novou funkci pro rychlé sdílení fotografií a videí. Ukážeme také, jak se připojit k neviditelné wi-fi síti,...

Najdete na iDNES.cz