Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Top 20 nejstahovanějších programů za letošní rok

aktualizováno 
Máme pro vás přehled dvaceti nejstahovanějších programů za první čtvrtletí roku 2007. Máte už nainstalovaný Skype, DAEMON Tools nebo QIP 2005?

20 nejstahovanějších programů

Následující žebříček vznikl ve spolupráci se serverem Stahuj.cz a reflektuje počet stáhnutí na tomto serveru od ledna 2007 do současnosti. Podívejte se sami, jaké programy jsou v Česku nejstahovanější.

ICQ

Velice populární komunikační program ICQ ("I seek you") vám umožní bavit se se svými kamarády či kolegy v reálném čase, posílat soubory, hledat si přátele a mnoho dalšího. Program vás zároveň upozorňuje na narozeniny Vašich ICQ přátel nebo prostě na cokoliv, na co nechcete zapomenout. Podporuje také hlasovou komunikaci včetně funkce Push2Talk.

Již od verze 4 obsahuje funkci s názvem ICQ Xtraz. Pod tímto označením se skrývá systém plug-inů, který umožní výrazně upravit celý program a nahrávat si nové a nové funkce. Xtraz tak přináší například zcela nové hry, které lze hrát přímo z ICQ nebo možnost zobrazovat vlastní obrázek při komunikaci s kamarády.

ICQ se dlouhodobě drží na špici žebříčku stahovaných programů na Stahuj.cz. Za první čtvrtletí 2007 bylo nejstahovanější preview poslední verze, v současnosti je již k dispozici plná nová verze s označením ICQ6. Pro její používání ale musíte být zaregistrováni na ICQ.com nebo být pozváni od známého, který je již registrován.

 • ICQ stahujte ze Stahuj.cz zde

  ICQ

  Internet Download Manager

  Jako většina podobných programů dokáže Internet Download Manager (IDM) stahovat více souborů současně, navázat na přerušené stahování, automaticky přebírat stahované soubory z MS Internet Exploreru nebo Netscape Communicatoru a dalších programů. Průběh každého procesu můžete sledovat zvlášť v procentuálním a grafickém znázornění.

  Položka Volby (Options) umožní nastavit připojení (včetně firewall a proxy), aktivovat integraci v prohlížeči, typy souborů, které se mají stahovat přes IDM nebo sledování schránky.

 • Internet Download Manager stahujte ze Stahuj.cz zde

  IDManager

  Microsoft Windows Media Player

  Nová verze s pořadovým číslem 11 je od ledna k dispozici v češtině. Jedná se o poměrně přelomovou verzi, a proto její česká lokalizace posunula Windows Media Player v žebříčku stahovanosti oproti minulému čtvrtletí výrazně nahoru.

  Integrovaný jukebox nyní obsahuje funkce pro přehrávání, nahrávání, knihovnu médií a plnohodnotné playlisty. V neposlední řadě také podporu snadného transferu souborů do přenosných zařízení. Nyní můžete snadno spravovat vaše oblíbené soubory na jednom místě a pomocí integrovaného průvodce snadno nalézt a přehrát to, co právě chcete.

  Další užitečnou vlastností tohoto programu je např. funkce kopírování CD na PC. CD můžete v průběhu přenosu dokonce poslouchat, zatímco se vám nahrává na disk. Získáte tak CD kvalitu formátu Windows Media a soubory s poloviční velikostí mp3. Mezi další zajímavé vlastnosti patří vypalování CD či rádio s komfortní funkcí pro vyhledávání internetových stanic.

  Program podporuje formáty Real Audio, Real Video, MPEG 1, MPEG 2, MPEG 3 (MP3), WAV, AVI, MIDI, MOV, VOD, AU a Quicktime.

 • Microsoft Windows Media Player stahujte ze Stahuj.cz zde

  WMPlayer

  Skype

  Skype umožňuje bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý jen za pomoci solidního připojení k internetu, mikrofonu a reproduktorů. Naprosto bez problémů funguje také konferenční hovor, který pracuje stejně svižně jako běžný hovor.

  Většina jeho konkurentů vyžaduje mnoho složitého nastavování a nakonec stejně neprojde přes váš firewall či NAT. Skype stačí jen nainstalovat, vybrat si přezdívku a telefonovat. Navíc je Skype posunut více do pozice Instant Messengerů a můžete tak vyhledávat v seznamu registrovaných uživatelů, vytvářet si seznam přátel a navíc přímo z programu i klasicky textově chatovat s uživateli bez mikrofonu.

  Pokud máte strach o kvalitu zvuku ... nemějte. Je prakticky dokonalý a záleží jen na kvalitě vašich reproduktorů a mikrofonu.

 • Skype stahujte ze Stahuj.cz zde

  Skype

  NOD32

  Uživatelsky velmi příjemný antivir, který obstál v uznávaném testu 100% Virus Bulletin již několikrát po sobě. Ten zkoumá, zda antivirus dokáže odstranit všechny viry, které jsou na seznamu aktivních virů.

  Obsahuje všechny běžné typy ochrany od rezidentního štítu přes heuristickou analýzu až po kontrolu elektronické pošty. Poslední verze 2.7 mimo jiných vylepšení disponuje především anti-stealth nástrojem pro vyhledávání rootkitů v již napadených počítačích. Jedná se o významné vylepšení technologie ThreatSense, která tvoří jádro všech produktů ESET NOD32. Verze 2.7 také podporuje systém Windows Vista.

  Nejnovější verzí NOD32 jsou chráněny také veškeré soubory, které jsou nabízeny ke stažení na Stahuj.cz

 • NOD32 stahujte ze Stahuj.cz zde

  NOD32

  Codec Pack All in 1

  Codec pack, neboli balík kodeků, je jednoduché řešení, jak přehrát různé audio a video soubory na Vašem počítači.

  Tento balík patří k velmi oblíbeným a stačí na přehrání většiny audio a video souborů. S Codec Pack All In 1 bez problému přehrajete video soubory DivX, XviD, MPEG a další. Samozřejmostí je podpora různých formátů titulků. Obsahuje nástroje pro přehrávání zvuku ve formátu AC3. Základním prvkem balíku je dekódovací filtr FFDShow pro dekompresi videa ve formátu DivX a XviD.

  Pokud máte v počítači nainstalovaný softwarový přehrávač DVD, neinstalujte si MPEG2 filtr v codecpacku, mohl by způsobit problémy s přehráváním.

 • Codec Pack All in 1 stahujte ze Stahuj.cz zde

  CodecPack

  BSPlayer

  BSPlayer je jistě jedničkou mezi freeware přehrávači videa. Podporuje velké množství speciálních funkcí, jako umístění titulků na obrazovce, jejich vyhlazení, plně nastavitelné klávesové zkratky, skiny, equalizer atd. V nastavení audia například naleznete také podporu 3D zvuku nebo Dolby Surround.

  Navíc podporuje nejnovější verze DivX formátu, který představuje špičku mezi video kodeky. Od verze 2.0 podporuje i přehrávání DVD a internetová rádia a televize.

 • BSPlayer stahujte ze Stahuj.cz zde

  bsPlayer

  WinRAR

  Pakovací program WinRAR zvládá formáty RAR a ZIP,  umí číst a rozbalovat mnoho dalších formátů, má např. interní podporu (pouze pro extrakci) pro formáty TAR, GZ, ACE a UUE. WinRAR je schopen ukládat do archivu i datové proudy NTFS. Toto je zvláště důležité pod Windows 2000, které tyto datové proudy používají k uchovávání některých informací souvisejících se souborem, například jeho popis.

  Poslední verze s sebou přinesla jiný vzhled i uspořádání tlačítek. Práce se jmény souborů byla doplněna o Unicode, což může zabránit mnohým problémům s národními znaky ve jménech archivovaných souborů. Úplně lze výhod Unicode využít ve WIN NT/2000, částečně i ve WIN 9x/ME.

 • WinRAR stahujte ze Stahuj.cz zde

  WinRAR

  Nero

  Nero je velmi populární software pro vypalování CD a DVD. Z počátku byl program určen spíše ostřílenějším uživatelům, protože nabízel velmi pokročilé funkce trochu na úkor přehlednosti. Díky součásti Nero Express a Nero StartSmart ovšem nyní zvládne vypalování téměř každý.

  Navíc už obsahuje kompletní sadu nástrojů, které budete potřebovat i při těch nejsložitějších situacích - návrh obalů na CD/DVD, zálohování, mapování image souborů, atd. Nero není tedy jen samostatný program, ale kompletní balík programů, které byste v takové kvalitě jen těžko hledali někde jinde.

 • Nero stahujte ze Stahuj.cz zde

  NERO

  QIP 2005

  Velice populární a oblíbený ICQ klient, který dlouhodobě dotírá na vedoucí pozici konkurenčního originálního ICQ. Nabízí všechny funkce, na které jste u Instant messengerů zvyklí, doplněné o řadu zajímavých vlastností a funkcí, které usnadňují práci s programem.

  Za zmínku stojí například členění chatovacího okna do záložek, více smajlíků, funkční přenosy souborů, možnost zašifrování zpráv, více invisible (neviditelných) režimů, menší nároky na počítač a absence reklam.

 • QIP 2005 stahujte ze Stahuj.cz zde

  QIP

   Dvacítka nejstahovanějších programů podle pořadí
  1. ICQ - Nejpoužívanější aplikace pro komunikaci na Internetu
  2. Internet Download Manager - Další z dlouhé řady stahovacích nástrojů
  3. Microsoft Windows Media Player - Klasický, vše v jednom, přehrávač multimedií od Microsoftu
  4. Skype - Telefonování po internetu, které funguje
  5. NOD32 - Profesionální antivirový program v češtině
  6. Codec Pack All in 1 - Vše potřebné pro přehrávání filmů v jednom balíku
  7. BSPlayer - Přehrávač videa s podporou DivX a titulků
  8. WinRAR - Populární archivační program
  9. Nero - Velmi kvalitní a oblíbený vypalovací software
  10. QIP 2005 - Kvalitní náhrada za ICQ
  11. Firefox - Oblíbený a kvalitní internetový prohlížeč
  12. DAEMON Tools - Program pro emulování virtuálních CD a DVD mechanik
  13. Adobe Reader - Pro čtení Adobe PDF souborů nejen z webu
  14. Winamp - Jeden z nejoblíbenějších přehrávačů mp3
  15. StrongDC++ - Český klient pro Direct Connect sítě
  16. Total Commander - Nejpoužívanější souborový manažer
  17. Ad-aware - Oblíbený a účinný antispyware
  18. avast! - Populární český antivirový program - pro domácí použití zdarma
  19. uTorrent - Populární torrent klient
  20. PhotoFiltre - Výborný nástroj pro vaše fotografie

 • Autor:  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Najdete na iDNES.cz