Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Top 20 nejstahovanějších programů za letošní rok

aktualizováno 
Máme pro vás přehled dvaceti nejstahovanějších programů za první čtvrtletí roku 2007. Máte už nainstalovaný Skype, DAEMON Tools nebo QIP 2005?

20 nejstahovanějších programů

Následující žebříček vznikl ve spolupráci se serverem Stahuj.cz a reflektuje počet stáhnutí na tomto serveru od ledna 2007 do současnosti. Podívejte se sami, jaké programy jsou v Česku nejstahovanější.

ICQ

Velice populární komunikační program ICQ ("I seek you") vám umožní bavit se se svými kamarády či kolegy v reálném čase, posílat soubory, hledat si přátele a mnoho dalšího. Program vás zároveň upozorňuje na narozeniny Vašich ICQ přátel nebo prostě na cokoliv, na co nechcete zapomenout. Podporuje také hlasovou komunikaci včetně funkce Push2Talk.

Již od verze 4 obsahuje funkci s názvem ICQ Xtraz. Pod tímto označením se skrývá systém plug-inů, který umožní výrazně upravit celý program a nahrávat si nové a nové funkce. Xtraz tak přináší například zcela nové hry, které lze hrát přímo z ICQ nebo možnost zobrazovat vlastní obrázek při komunikaci s kamarády.

ICQ se dlouhodobě drží na špici žebříčku stahovaných programů na Stahuj.cz. Za první čtvrtletí 2007 bylo nejstahovanější preview poslední verze, v současnosti je již k dispozici plná nová verze s označením ICQ6. Pro její používání ale musíte být zaregistrováni na ICQ.com nebo být pozváni od známého, který je již registrován.

 • ICQ stahujte ze Stahuj.cz zde

  ICQ

  Internet Download Manager

  Jako většina podobných programů dokáže Internet Download Manager (IDM) stahovat více souborů současně, navázat na přerušené stahování, automaticky přebírat stahované soubory z MS Internet Exploreru nebo Netscape Communicatoru a dalších programů. Průběh každého procesu můžete sledovat zvlášť v procentuálním a grafickém znázornění.

  Položka Volby (Options) umožní nastavit připojení (včetně firewall a proxy), aktivovat integraci v prohlížeči, typy souborů, které se mají stahovat přes IDM nebo sledování schránky.

 • Internet Download Manager stahujte ze Stahuj.cz zde

  IDManager

  Microsoft Windows Media Player

  Nová verze s pořadovým číslem 11 je od ledna k dispozici v češtině. Jedná se o poměrně přelomovou verzi, a proto její česká lokalizace posunula Windows Media Player v žebříčku stahovanosti oproti minulému čtvrtletí výrazně nahoru.

  Integrovaný jukebox nyní obsahuje funkce pro přehrávání, nahrávání, knihovnu médií a plnohodnotné playlisty. V neposlední řadě také podporu snadného transferu souborů do přenosných zařízení. Nyní můžete snadno spravovat vaše oblíbené soubory na jednom místě a pomocí integrovaného průvodce snadno nalézt a přehrát to, co právě chcete.

  Další užitečnou vlastností tohoto programu je např. funkce kopírování CD na PC. CD můžete v průběhu přenosu dokonce poslouchat, zatímco se vám nahrává na disk. Získáte tak CD kvalitu formátu Windows Media a soubory s poloviční velikostí mp3. Mezi další zajímavé vlastnosti patří vypalování CD či rádio s komfortní funkcí pro vyhledávání internetových stanic.

  Program podporuje formáty Real Audio, Real Video, MPEG 1, MPEG 2, MPEG 3 (MP3), WAV, AVI, MIDI, MOV, VOD, AU a Quicktime.

 • Microsoft Windows Media Player stahujte ze Stahuj.cz zde

  WMPlayer

  Skype

  Skype umožňuje bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý jen za pomoci solidního připojení k internetu, mikrofonu a reproduktorů. Naprosto bez problémů funguje také konferenční hovor, který pracuje stejně svižně jako běžný hovor.

  Většina jeho konkurentů vyžaduje mnoho složitého nastavování a nakonec stejně neprojde přes váš firewall či NAT. Skype stačí jen nainstalovat, vybrat si přezdívku a telefonovat. Navíc je Skype posunut více do pozice Instant Messengerů a můžete tak vyhledávat v seznamu registrovaných uživatelů, vytvářet si seznam přátel a navíc přímo z programu i klasicky textově chatovat s uživateli bez mikrofonu.

  Pokud máte strach o kvalitu zvuku ... nemějte. Je prakticky dokonalý a záleží jen na kvalitě vašich reproduktorů a mikrofonu.

 • Skype stahujte ze Stahuj.cz zde

  Skype

  NOD32

  Uživatelsky velmi příjemný antivir, který obstál v uznávaném testu 100% Virus Bulletin již několikrát po sobě. Ten zkoumá, zda antivirus dokáže odstranit všechny viry, které jsou na seznamu aktivních virů.

  Obsahuje všechny běžné typy ochrany od rezidentního štítu přes heuristickou analýzu až po kontrolu elektronické pošty. Poslední verze 2.7 mimo jiných vylepšení disponuje především anti-stealth nástrojem pro vyhledávání rootkitů v již napadených počítačích. Jedná se o významné vylepšení technologie ThreatSense, která tvoří jádro všech produktů ESET NOD32. Verze 2.7 také podporuje systém Windows Vista.

  Nejnovější verzí NOD32 jsou chráněny také veškeré soubory, které jsou nabízeny ke stažení na Stahuj.cz

 • NOD32 stahujte ze Stahuj.cz zde

  NOD32

  Codec Pack All in 1

  Codec pack, neboli balík kodeků, je jednoduché řešení, jak přehrát různé audio a video soubory na Vašem počítači.

  Tento balík patří k velmi oblíbeným a stačí na přehrání většiny audio a video souborů. S Codec Pack All In 1 bez problému přehrajete video soubory DivX, XviD, MPEG a další. Samozřejmostí je podpora různých formátů titulků. Obsahuje nástroje pro přehrávání zvuku ve formátu AC3. Základním prvkem balíku je dekódovací filtr FFDShow pro dekompresi videa ve formátu DivX a XviD.

  Pokud máte v počítači nainstalovaný softwarový přehrávač DVD, neinstalujte si MPEG2 filtr v codecpacku, mohl by způsobit problémy s přehráváním.

 • Codec Pack All in 1 stahujte ze Stahuj.cz zde

  CodecPack

  BSPlayer

  BSPlayer je jistě jedničkou mezi freeware přehrávači videa. Podporuje velké množství speciálních funkcí, jako umístění titulků na obrazovce, jejich vyhlazení, plně nastavitelné klávesové zkratky, skiny, equalizer atd. V nastavení audia například naleznete také podporu 3D zvuku nebo Dolby Surround.

  Navíc podporuje nejnovější verze DivX formátu, který představuje špičku mezi video kodeky. Od verze 2.0 podporuje i přehrávání DVD a internetová rádia a televize.

 • BSPlayer stahujte ze Stahuj.cz zde

  bsPlayer

  WinRAR

  Pakovací program WinRAR zvládá formáty RAR a ZIP,  umí číst a rozbalovat mnoho dalších formátů, má např. interní podporu (pouze pro extrakci) pro formáty TAR, GZ, ACE a UUE. WinRAR je schopen ukládat do archivu i datové proudy NTFS. Toto je zvláště důležité pod Windows 2000, které tyto datové proudy používají k uchovávání některých informací souvisejících se souborem, například jeho popis.

  Poslední verze s sebou přinesla jiný vzhled i uspořádání tlačítek. Práce se jmény souborů byla doplněna o Unicode, což může zabránit mnohým problémům s národními znaky ve jménech archivovaných souborů. Úplně lze výhod Unicode využít ve WIN NT/2000, částečně i ve WIN 9x/ME.

 • WinRAR stahujte ze Stahuj.cz zde

  WinRAR

  Nero

  Nero je velmi populární software pro vypalování CD a DVD. Z počátku byl program určen spíše ostřílenějším uživatelům, protože nabízel velmi pokročilé funkce trochu na úkor přehlednosti. Díky součásti Nero Express a Nero StartSmart ovšem nyní zvládne vypalování téměř každý.

  Navíc už obsahuje kompletní sadu nástrojů, které budete potřebovat i při těch nejsložitějších situacích - návrh obalů na CD/DVD, zálohování, mapování image souborů, atd. Nero není tedy jen samostatný program, ale kompletní balík programů, které byste v takové kvalitě jen těžko hledali někde jinde.

 • Nero stahujte ze Stahuj.cz zde

  NERO

  QIP 2005

  Velice populární a oblíbený ICQ klient, který dlouhodobě dotírá na vedoucí pozici konkurenčního originálního ICQ. Nabízí všechny funkce, na které jste u Instant messengerů zvyklí, doplněné o řadu zajímavých vlastností a funkcí, které usnadňují práci s programem.

  Za zmínku stojí například členění chatovacího okna do záložek, více smajlíků, funkční přenosy souborů, možnost zašifrování zpráv, více invisible (neviditelných) režimů, menší nároky na počítač a absence reklam.

 • QIP 2005 stahujte ze Stahuj.cz zde

  QIP

   Dvacítka nejstahovanějších programů podle pořadí
  1. ICQ - Nejpoužívanější aplikace pro komunikaci na Internetu
  2. Internet Download Manager - Další z dlouhé řady stahovacích nástrojů
  3. Microsoft Windows Media Player - Klasický, vše v jednom, přehrávač multimedií od Microsoftu
  4. Skype - Telefonování po internetu, které funguje
  5. NOD32 - Profesionální antivirový program v češtině
  6. Codec Pack All in 1 - Vše potřebné pro přehrávání filmů v jednom balíku
  7. BSPlayer - Přehrávač videa s podporou DivX a titulků
  8. WinRAR - Populární archivační program
  9. Nero - Velmi kvalitní a oblíbený vypalovací software
  10. QIP 2005 - Kvalitní náhrada za ICQ
  11. Firefox - Oblíbený a kvalitní internetový prohlížeč
  12. DAEMON Tools - Program pro emulování virtuálních CD a DVD mechanik
  13. Adobe Reader - Pro čtení Adobe PDF souborů nejen z webu
  14. Winamp - Jeden z nejoblíbenějších přehrávačů mp3
  15. StrongDC++ - Český klient pro Direct Connect sítě
  16. Total Commander - Nejpoužívanější souborový manažer
  17. Ad-aware - Oblíbený a účinný antispyware
  18. avast! - Populární český antivirový program - pro domácí použití zdarma
  19. uTorrent - Populární torrent klient
  20. PhotoFiltre - Výborný nástroj pro vaše fotografie

 • Autor:


  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz