Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TOP 20 - žebříček nejstahovanějších programů

aktualizováno 
Chcete vědět, který program je na internetu nejvíce žádán a kolik lidí si ho již stáhlo? Dokážete si tipnout pořadí na prvních deseti místech? Připravili jsme pro vás žebříček nejstahovanějších programů jak na českém internetu, tak i zahraničním.

Statistika nuda je. A nebo není? Opět jsme se po nějaké době podívali na statistiku nejžádanějších a uživateli nejoblíbenějších programů. Tentokrát se zaměříme na žebříček dvou významných serverů. Zjistíme tak, jaké aplikace jsou nejžádanější v naší zemi a které zase v zahraničí. Jako zdroj informací pro první případ nám poslouží data ze serveru Slunečnice.cz a ve druhém případě Download.com.

V žebříčku nejstahovanějšího softwaru v databázi Slunečnice.cz se na popředí zájmu stále drží český softwarový balíček obsahující snad všechny audio a video kodeky pro vaše PC - Codec Pack All in 1. Tento produkt si prostřednictvím stránek Slunečnice.cz stáhlo více jak 290 tisíc lidí. V mírném závěsu se na druhé místo propracovala aplikace na ničení spyware a bronzová příčka potom patří aplikaci zajišťující okamžitou online komunikaci - ICQ.

Ze žebříčku Download.com je zřejmé, že zde je největší zájem především o ICQ. To má na svém kontě totiž již 254 miliónů stažení a druhý v pořadí je pakovací program WinZip s „pouze“ 143 milióny stažení. Zajímavostí je však to, že v první desítce figurují hned tři aplikace (P2P klienti) na sílení dat.

Poznámka: Žebříčky jsme postavili jak z jednoho z nejpopulárnějších zahraničních download serverů, tak i českého. Jsou v nich zahrnuty nejstahovanější programy za celou jejich historii provozu počítadla. Ještě musíme upozornit, že provozovatelé těchto služeb nenulují tzv. čítače. Příkladem může být program Codec Pack All in 1 6.0.2.6, který je v této verzi k dispozici jen krátko, ale i přesto figuruje na prvním místě žebříčku. Započteny jsou tedy všechny jeho dosud vydané verze.

TOP 10 v České republice

1. Codec Pack All in 1 6.0.2.6 - freeware
Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání filmů. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVDripů a přehrávaní titulků. Codec Pack All in 1 si dokáže pohlídat případné nové verze této utility z internetu. Navíc pochází z českých dílen a je zcela zdarma.

 • Stahujte na této adrese (7 MB).

 • 2. Ad-Aware SE Personal Edition 1.05 – freeware
  Nová verze software slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací prostřednictvím internetu. Tyto špióni shromažďují o informace o vaší aktivitě na Internetu (na co klikáte, jaké stránky si prohlížíte atd.). Program čistí výměnné i pevné disky, registr a paměť.

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).

 • 3. ICQ 2001 - freeware
  Slavný kecálek se spoustou možností, obsahuje snad všechny funkce, které byste u komunikačního programu potřebovali, např. chat, přenos souborů, posílání e-mailu atd.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

 • 4. IrfanView 3.97 - freeware
  IrfanView je již dlouhou dobu stálicí mezi editory a prohlížeči obrázků. Většina uživatelů ho používá pouze jako prohlížeč grafických souborů. To však není vše, co tento freewarový nástroj může svému uživateli nabídnout. Obstojně si totiž poradí i s úpravou snímků, tvorbou fotoalb a prezentací, umí využít filtry používané Adobe Photoshopem, umožňuje hromadnou konverzi, přehrává video i zvuk, umí extrahovat ikony ze souboru a je toho ještě mnohem a mnohem více, co dokáže.

 • Stahujte na této adrese (874 kB).

 • 5. Connection Meter 6.0.1 – freeware/shareware
  Známý program sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu, a to nejen na českém, ale i slovenském webu. Sleduje každé telefonické připojení sítě, umožňuje správu účtu telefonického připojení. Umožňuje tarifikaci i dvoukanálového ISDN. S pomocí cenových limitů informuje, případně odpojí připojení při neúměrně vysoké ceně za připojení za den nebo měsíc.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

 • 6. DVD Shrink 3.2.0.15 – freeware
  Jeden z nejznámějších a v současné době nejpoužívanějších softwarů především pro zálohování DVD disků. Poradí si i s vypalováním video souborů uložených na pevném disku (ve spolupráci s externím programem). Filmy dokáže po analýze perfektně komprimovat. Pracuje v několika režimech: obsah DVD Video na jedno DVD, vynechává bonusy apod., video komprimuje dle nastavených hodnot. Odstraňuje omezení DVD regionů.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

 • 7. Nero Burning ROM 6.6.0.13 - shareware
  Velmi oblíbený vypalovací software Nero Burning ROM. Šestková verze s sebou přináší pokračování nejen slavného vypalovacího software, ale nově i kompletní balík, obsahující mnoho aplikací navíc Zahrnuje skoro 20 programů, které jsou nepostradatelnými pomocníky pro kompilaci nejednoho CD či DVD disku.

 • Stahujte na této adrese (32.2 MB).

 • 8. Avast! Home 4.6.652 – freeware
  Aplikace avast! 4.6 je čerstvá novinka komplexního antivirového produktu české společnosti Alwil Software. Umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. V aktuální verzi došlo k opravě objevených slabších míst, ale také k přidání celé řady vylepšení.

 • Stahujte na této adrese (8.6 MB).

 • 9. Adobe Reader 7.0 - freeware
  Nejnovější prohlížeč formátu PDF (Portable Document Format) od společnosti Adobe. Využijete jej při prohlížení různých nápověd, manuálů, návodů prostě dokumentů a souboru v PDF.

 • Stahujte na této adrese (20 MB).

 • 10. WinSMScz Lite - freeware
  Stále se vyvíjející prográmek na rozesílání smsek na operátory Oskar a Eurotel přes Internet - zdarma. Program umožní uložit si jména do seznamu, odeslat všechny sms zároveň a další.

 • Stahujte na této adrese (387 kB).

 • TOP 10 v zahraničí

  1. ICQ Pro 2003b build 3916 – freeware
  Snad nejoblíbenější verze populárního on-line komunikačního programu. Tato verze se vyznačuje především integrací s klientem Outlook. V něm lze kupříkladu jedním kliknutím přeposlat e-mail někomu z Contact Listu či zaslat URL stránku, kterou jste prohlíželi jako poslední. U každého e-mailového adresáta, který je rovněž obsažen v ICQ seznamu je vidět, zda je dotyčný zrovna on-line či nikoliv. Komunikujte v reálném čase s kýmkoliv na světě.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).

 • 2. WinZip 9.0 – shareware
  Poslední finální verze známého archivátoru s řadou užitečných vylepšení oproti svému předchůdci. Vylepšená práce s Explorerem. Pracuje s mnoha druhy archívů (ZIP, ARJ, ARJ32, ARC, CAB, TAR, LZH, GZIP, Unix compress, UUencode, XXencode, BinHex a MIME), má velmi jednoduché ovládání. V deváté verzi přibyla podpora AES šifrování s 128 a 256 bitovým klíčem. Vylepšení řady funkcí pro usnadnění šifrování, například možnost šifrovat i soubory, které již byly vloženy do ZIP archívu.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

 • 3. Morpheus w/NEOnet Beta 4.9 - freeware
  Aplikace Morpheus prošla od svého vzniku bouřlivým vývojem. Nejprve se v první verzi stala průkopníkem P2P protokolu FastTrack. Když se nad ním začala stahovat mračna soudních sporů, přestěhoval se klient ve své druhé inkarnaci k síti Gnutella. Nyní pracuje na DHT technologii a podporuje tyto sítě Kazaa, iMesh, eDonkey, LimeWire, Gnutella, Grokster a G2. Pro ty, kteří program neznají – jde o program pro sdílení a stahování dat od jiných uživatelů.

 • Stahujte na této adrese (96 kB).

 • 4. Ad-Aware SE Personal Edition 1.05 – freeware
  Nová verze software slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací prostřednictvím internetu. Tyto špióni shromažďují o informace o vaší aktivitě na Internetu (na co klikáte, jaké stránky si prohlížíte atd.). Program čistí výměnné i pevné disky, registr a paměť.

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).

 • 5. iMesh 5 - freeware
  Oblíbený klient sítě FastTrack, jehož prostřednictvím lze s ostatními uživateli sdílet prakticky jakékoliv typy souborů - od dokumentů, přes hudbu, obrázky a video, až po software. Program disponuje detailním vyhledáváním, obsahuje prohlížeč multimédií, manažer playlistů, filtr nebezpečných souborů, správu datového toku a jeho vzhled lze měnit skiny. Nyní by měl být produkt zbaven spyware, vyskakovacích oken a trojských koní.

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).

 • 6. ICQ 5.04 – freeware
  Programátorská divize AOL vydala nedávno již pátou generaci známého kecálka ICQ. Mezi novinky se řadí: Odesílání zprávy stiskem klávesy Enter (možno konfigurovat), Push2Talk, ICQ Voice Chat  – služba pro hlasovou komunikaci prostřednictvím internetu, integrace služby vyhledávání Google Search, Status manager Xtra – umožní vytvořit vlastní stav vedle již přítomných Available, DND atd., možnost skrýt ikony stavu kontaktů, Buzz It! Xta – hromadné rozesílání zprávy, nový systém pro automatické aktualizování, podpora zobrazení po celé obrazovce(full screen) a Podpora zobrazení dvou oken (dual screen).

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

 • 7. Spybot - Search & Destroy 1.3 - freeware
  Velmi užitečný a zároveň jeden z nejlepších prográmků na světě věnující se detekci a odstranění spyware a adware, které se nacházejí na vašem PC. Zajišťuje odstranění agentů, kteří rozesílají vaše data do světa pomocí internetu.

 • Stahujte na této adrese (4.2 MB).

 • 8. LimeWire 4.5.1 - freeware
  Populární klient sítě Gnutella, umožňující sdílení všech typů souborů. Přichází se zajímavým komunikačním nástrojem, s jehož pomocí můžete kontaktovat uživatele s podobnými zájmy - například o stejný hudební žánr, filmy apod.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).

 • 9. Download Accelerator Plus 7.4 – freeware
  Jeden z nejlepších download manažerů, které kdy spatřily světlo světa. Najednou stahuje až čtyři části souboru, které po dokončení zkompletuje. Další užitečností, kterou program nabízí, je načasování stahování, jeho přerušení ve stanovenou dobu, nebo ukládání dat do tématických složek.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).

 • 10. ZoneAlarm 5.5.094 - freeware
  ZoneAlarm je osobní firewall. Obsahuje kompletní ochranu, která by neměla chybět na žádném počítači, připojeném do celosvětové sítě. ZoneAlarm dokáže ochránit počítač před útoky zvenčí a také kontrolovat nebo blokovat přenos dat z počítače. Nová verze slibuje detailnější informace o napadení vašeho počítače a více způsobů ochrany před útoky, včetně detekce spyware, adware a trojských koní.

 • Stahujte na této adrese (6.7 MB).

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Diskové úložiště
  Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

  Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

  První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
  Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

  Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.