Topolánek s Paroubkem tančí tradiční havajský tanec Hula

aktualizováno 
Podařilo se nám zachytit dva přední politiky, jak spolu nacvičili havajský tanec Hula. Jedinečné video, které jen tak nikde jinde neuvidíte. Chtěli byste vidět, jak by si vedl Klaus se Švejnarem?

Havajský tradiční Hula tanec v podání Topolánka s Paroubkem. | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Internet obsahuje mnoho lákavého obsahu. Prakticky denně vznikají nové stránky, tu se zajímavým obsahem, tam zase s užitečným či zábavným. Dnes bychom vás chtěli seznámit se službou, díky které můžete někoho obdarovat vtipnou animací, legračně mu popřát, zesměšnit ho či mu dokázat, že třeba umí tančit.

Možná, že i vy jste již někdy viděli animaci, která ukazovala osobu při nějaké činnosti, ale na postavě bylo něco divného. Ano, ta hlava vám tam jaksi neseděla. Patřila k jinému tělu. V tom případě mohlo jít o podařený kousek z dílen JibJab.

JibJab se představuje
Že jste doposud o JibJab neslyšeli? Pak tedy vězte, že jde o společnost, kterou založili dva bratři, Gregg a Evan Spiridellisovi. Ti jednou viděli na internetu taneční šou a tento zážitek jim změnil život. V internetovém prohlížeči totiž uviděli neuvěřitelně zábavné taneční legrácky, ale také příležitosti pro nové kreace v průkopnickém světě zábavy. Od té doby vytvářeli krátké zábavné filmy. V roce 1999 v brooklynské garáži založili JibJab. Shromáždili celý tým malířů, fotografů, animátorů, ilustrátorů a o rok později vytvořili první animované interaktivní video o deklaraci nezávislosti Spojených států amerických. Pak vše nabralo rychlý spád a úspěchy zaznamenali především s animací o prezidentských volbách při souboji Bushe s Karrym. Od té doby na svých stránkách nabízejí ke zhlédnutí desítky vtipných animací. Některé z nich však mají jednu velkou výhodu. Můžete v nich účinkovat třeba vy. Postavičky nemají obličeje, ale pouze obrysy a otazníky. Na tato místa lze libovolně umístit vybraný obličej.

JibJab animace

Máte zájem vidět zábavnou koulovačku vašich dětí? Chcete si představit, jak byste našlapovali do rytmu La Cucaracha? A lidé z kanceláří se mohu podívat například na vlastní kancelářskou párty. Bohužel každá legrace něco stojí, stejně jako její vývoj. A tak za srandovní videa s vámi vybranými tvářemi je zapotřebí zaplatit. Ještě však než tak učiníte, máte jedinečnou možnost si vyzkoušet jednu animaci, která je naprosto zdarma. Jde o povedenou koulovačku.

JibJab animace

Jak na první animaci
Přejděte na stránky JibJab a v části Staring You klikněte na odkaz Snowball Fight (můžete využít i tento odkaz). Počkejte chvilku, než se animace načte. Prohlédněte si ji. Poté klikněte na tlačítko Get Started. Dojde k načtení editoru, přes který budete vkládat obličeje k jednotlivým trollům.

JibJab animace

Na levé straně si pomocí čísel či šipek vyberte trolla. Na pravé straně přes tlačítko Upload Photo vyberte na pevném disku vašeho počítače fotografii. Nejvhodnější jsou ty s přímým záběrem na obličej osoby – můžete si je i předem připravit v nějakém grafickém programu. Fotografie musí být ve formátu JPG anebo PNG a nesmí být větší než 2 MB. Jestliže nemáte vhodný program na úpravu fotografie, pak využijte integrovaný v JibJabu. Po nahrání fotografie klikněte na tlačítko Prepare Head. Zaměřte obličej osoby na fotografii (můžete i použít otáčení snímků, přibližování) a přes bílé puntíky definujte tu část, kterou chcete použít. Kliknutím na Step 2 upřesněte polohu úst. Ty se totiž v animaci budou dle potřeb otevírat. V předposledním kroku máte možnost si prohlédnout, jak fotografie bude v animaci na postavě vypadat. Po stisknutí Finalize doplňte jméno, pohlaví a další údaje a kliknutím na Done dokončete. Tímto máte připraven první obličej.

JibJab animace

Nahrajte požadovaný počet obličejů opakováním tohoto procesu. Následně si vyberte trolly a přidělte jim obličeje. U posledního se zobrazí tlačítko Finish. Klikněte na něj a animace se spustí. Následně ji můžete upravit, případně, jste-li spokojeni, tak zvolte Add Message. Přidejte text, který se zobrazí na závěr videa.

JibJab animace

Abyste se mohli o svoji animaci podělit s přáteli, tak využijte tlačítko Send to Friends. Ve formuláři vyplňte políčka od koho, pro koho (zadejte e-mailové adresy), případně zprávu pro příjemce a klikněte na Send. Příjemci přijde e-mail s odkazem na animaci a může si ji ihned spustit. V boxu Post It naleznete HTML kód, který můžete využít. Stačí ho vložit do HTML stránky (například pokud máte svoji osobní stránku či blog) a díky tomu se zobrazí tam, kde budete chtít.

JibJab animace

Závěrem
Líbí se vám tento způsob zábavy? Chcete využít další, již placené šablony? Tak proveďte registraci. Pokud tak totiž učiníte, získáte 50 kreditů zdarma. Některé ze šablon stojí pouhých 30, ty draží potom 50 kreditů, takže máte vlastně dle vašeho výběru jednu zdarma. K dispozici je celkem na 18 šablon s různou tématikou. Pokud kredity budete chtít nabít, můžete posláním 10, 13 či 19 dolarů získat 100, 150 anebo 250 kreditů. Platit však musíte pouze kreditní kartou. Nezbývá tedy než popřát hodně zábavy a dobrou ruku při výběru šablon a tváří…

A nyní již slibovaný Hula tanec v podání našich dvou politiků

Don't send a lame eCard. Try JibJab Sendables!Tančící krasavce P a T naleznete také na této stránce.Témata: tanec, Interaktivní

Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Google odstoupil ze soutěže pro Pentagon, jak si přáli zaměstnanci

Sídlo společnosti Google v Mountain View v Kalifornii (ilustrační snímek)

Google se odhlásil ze soutěže o poskytování cloudových služeb pro americkou armádu. Vyhověl tak přání zaměstnanců,...

Google je tu 20 let: Nejmocnější web začal jako drzý studentský projekt

Google slaví 20 let

Firma Google se za dvacet let probojovala z nenápadné kalifornské garáže do počítačů a mobilů miliard lidí na celém...Najdete na iDNES.cz