Toshiba S35 DVD v testu

aktualizováno 
V redakci se nám objevilo celkem zajímavé "želízko". Velice pěkný, značně výkonný, lehoučký a tenký téměř jako papír. Posuďte sami.

Toshiba S35DVDPo dlouhé době se mi dostal do rukou na testování notebook. Ne snad, žebychom jich měli málo, ale naopak, protože jich bylo příliš, a tak jsme seo ně podělili s kolegou Bohoušem Hyánkem. Musím přiznat, že ačkoliv jsemz toho zprvu nebyl příliš nadšený, zařízení, které se mi dostalo doruky, mě nejen že potěšilo, ale měl jsem z něj přímo radost. Věřím,že už jste v tuto chvíli napnutí, co Vám představíme.

První pohled aneb pokoukáníčko jedna radost

Drobka od Toshiby jsem dostal, dalo by se říct, v rouše Adamově. Líbivépouzdro v módním stříbrném provedení se mi už od pohledu líbilo. A tojsem jej ještě nedržel v ruce. Na většinu míst s sebou nosím svéhoCompaqa Armadu a kdo ví, jaký je to notebook, bude mi určitě věřit, že mámsilné ruce, protože Armada 1700 doopravdy nepatří k nejlehčím (spíšenaopak, a budu se k ní v této recenzi ještě vracet - přesněji řečeno,budu s ní srovnávat). O to větší bylo mé překvapení, když jsem uchopilToshibu - Satellite S35DVD. Lehká jako pírko - tak bych ji charakterizoval.Pravda, má měřítka (viz Armada 1700) jsou trošku posunutá, ale hmotnostnecelé 2kg, je na to, co se v krabičce skrývá opravdu nízká.

Na víku displeje (které je vyrobeno z magneziové slitiny) je decentním způsobemvyražené logo firmy Toshiba, které ladí s celkovým designem tohotonotebooku. Ten je - řekl bych - velice decentní. Za tento notebook se nebudetemuset stydět na žádné poradě, na žádné konferenci ani před žádnou návštěvou.S jeho rozměry (270 x 248 x 31mm) jej poté kdykoliv strčíte do příruční"diplomatky" a důstojně odejdete.

Jediným, možná subjektivně, trošku negativním dojmem působí baterie,která jakoby z notebooku vyčuhuje. Notebook tak nekončí přesně v kloubudispleje, ale za ním je vidět ještě cca 1,3cm široký "batůžek",který se táhne téměř podél celé zadní stěny, kde obvykle bývají všechnyporty a přípojky. V tomto případě jsou tyto umístěny na levém bokunotebooku.

Druhý pohled aneb stále ještě bez proudu

Toshiba S35DVDDržím "satelit", pomalu jej otevírám, jsem zvědavý.

I interiér tohoto stroje je laděn v podobně decentním duchu jako jehozevnějšek. Odklopná část je téměř celá (až na relativně tenkéokraje) vyplněna barevným TFT displejem o rozměrech 12,1palce - ještě se oněm zmíním. Pod displejem jsou po obou stranách nápisu Toshiba vidět dvareproduktory. Vnitřní strana displeje je vyrobena z umělé hmoty.

Pochvalu si zaslouží kontrolky a tlačítka pod displejem. Vezmu to postupnězleva. Perfektně přístupné tlačítko On/Off, přesněji řečeno Standby,protože pokud notebook nevypnete přímo tlačítkem ve Windows ale tímto, vždyse notebook přepne do Sleep módu, což umožňuje velice rychlý start. Následujíčtyři kontrolky: "zásuvka" (svítí, pokud je notebook připojen dozásuvky), kontrolka aktivity pevného disku, dále pak aktivita DVD-ROMmechaniky, která je vestavěná (popř. 3,5" disketové mechaniky, kteroulze připojit dodatečně - buď do slotu SelectBay místo DVD mechaniky nebopomocí dodávaného kabelu) a nakonec taková libůstka - kontrolka nově došlépošty (svítí, je-li nová pošta) Což bych řekl, že je velice užitečné,protože tak má člověk přehled o stavu pošty i např. v situaci, kdy běžíšetřič obrazovky.
Toshiba S35DVDPřesně uprostřed jsou čtyři tlačítka. Dvě z nich lze naprogramovat podlesvých představ tak, že se po jejich stisku spustí nějaká aplikace (je tojednoduché a rychlé). Zbývajícími dvěma se spouští poštovní klient ainternetový prohlížeč.
Napravo od těchto tlačítek jsou ještě další čtyři kontrolky: zapnutýnumerický blok kláves, caps lock, scroll lock a poslední tzv. ukazatel, kterýsignalizuje, že jsou klávesy písmen v režimu vkládání ukazatele.

Nyní pár slov ke klávesnici. Vzhledem k celé velikosti notebooku je slušněveliká. Bohužel jsem ze své Armady zvyklý na větší, a proto mi zpočátkudělalo docela problém, na ní něco rychle napsat. Je to ale pouze otázkazvyku. Po půl hodině práce s notebookem si na něj zvyknete a nebude Vámpsaní dělat sebemenší problémy. Zdvih kláves je příjemný a jejich rozloženíje naprosto standardní. Vše je na svém místě tak, jak jste na to určitězvyklí z jiných notebooků.

Jedničku s hvězdičkou si zaslouží velký touchpad. Můj notebook jezhruba dvakrát větší, ale s plochou touchpadu je přesně naopak (tedy ne,že by snad byl o tolik menší, ale Toshiba má rozhodně k dokonalosti blíže).Levé - častěji používané - tlačítko je větší, takže jej ani při méněkontrolovaném pohybu neminete. Pravda je ale ta, že stejně většina z Váspoužívá k notebooku externí myš, takže je touchpad spíše nouzovým řešením.

Dokončení recenze najdete na našisch stránkách zítra.


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

Nový Yoga Book C930

Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz