Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Total Commander není jediným správcem souborů

aktualizováno 
Zdá se vám Průzkumník Windows pro práci s daty v operačním systému neohrabaný? Líbí se vám souborový manažer Total Commander, ale nechcete za něj platit? Tak neplaťte! Existuje totiž celá řada jiných aplikací.
Počítač, notebook - (c) profimedia.cz/corbis

Počítač, notebook - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Pevný disk dnešního průměrného PC obsahuje tisíce různých souborů. Programy nazývané správci souborů pak zabrání tomu, abyste se tomto hlubokém moři informací utopili. Chcete-li tedy odpovídajícího a efektivního souborového manažera, máme pro vás tipy na některé z nich.

Pro manipulaci s daty existuje ve Windows tzv. Průzkumník. Pomocí něho můžete kopírovat, přesouvat, mazat či jinak organizovat soubory a složky. Někomu však nemusí vyhovovat, proto může sáhnout po mnohem lepším řešení. Jedním takovým je bezesporu letitý Total Commander. Pokud vám však tento produkt nevyhovuje, zkuste jeho alternativu.

Panely v programech lze nastavit mnoha způsoby, můžete zvolit jedno nebo dvě okna, resp. poloviny okna, umístění adresářového stromu pro snadnější orientaci a další nástroje tak, abyste nalezli vlastní oblíbené pracovní prostředí. Nastavení programů lze ve většině případů ukládat, takže není žádný problém mezi jednotlivými módy přepínat. Programy navíc nabízí několik velice zajímavých doplňkových funkcí jako různé filtry, prohlížeče multimédií, tisk, třídění souborů a další.

Total Commander 6.55 – shareware
Produkt s označením Total Commander asi netřeba českým uživatelům sáhodlouze představovat. Jde o velmi známého a oblíbeného správce souborů. V současné době jde o jednoho z nejrozšířenějších souborových manažerů vůbec. Pro jeho volbu hovoří i kompletní lokalizace do češtiny. Oproti předchozím verzím je vybaven řadou novinek – např. nový panel Separate Tree, podpora funkce Autocomplete, velká řada inovací v současných nástrojích pro práci se soubory, nový grafický vzhled ikon atd. Program má i českou stránku, kde se o něm můžete dozvědět mnoho užitečných informací.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Servant Salamandr 2.5 - demo

  Výkonný správce souborů pochází z českých programátorských dílen a je určen pro všechny verze Windows. Je malý, rychlý, stabilní a uživatelsky příjemný. Je podobný oblíbeným MS-DOSovým správcům souborů - např. Norton Commanderu. Podporuje metody drag&drop, místní nabídky a operace se soubory přes schránku. Umožní vám práci na síťových discích bez nutnosti mapování (podporuje UNC cesty).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,5 MB).


  NGM 1.00 – freeware

  Aplikace NGM obsahuje klasické dva na sobě nezávislé panely pro zobrazení souborů. Jedná se o freeware a je určen pro uživatele, kteří chtějí jednoduše a rychle provádět jednoduché úkony jako mazání, přesouvání, kopírování nebo instalování programů a chtějí používat něco lepšího než Průzkumníka Windows. Oproti jiným souborovým manažerům sice neobsahuje množství profesionálních funkcí, ale ty většinou stejně málokdo využije a tudíž je zbytečné za ně platit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (792 KB).


  Piky Basket 2.0 – freeware

  Piky koš je šikovná pomůcka, která rozšíří kopírování či jakoukoliv manipulaci s daty ve Windows. Vybrané soubory a složky ukládá přes kontextové menu do speciálně nadefinované složky (virtuální koš) a pak je najednou můžete přesunout na určené místo.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (458 KB).


  FreeCommander 2006 – freeware

  Souborový správce s klasickými dvěma panely. Program umožňuje standardní operace se soubory jako je tomu u jiných správců. Oproti konkurenci však nabízí prohlížeč souborů s podporou hex, binary, text nebo obrazového zobrazení. Umí vytvářet screenshoty, vyhledávat v archívech, atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Commander 1.29 - freeware

  Nenáročný souborový manažer se dvěma panely a integrovaným prohlížečem obrázků a FTP klientem. Program má jednoduché ovládání a podporuje i práci se ZIP a RAR archivy. Prohlížet lze obrázky a fotografie ve formátech BMP, WMF, EMF, JPEG, PNG, MNG a dalších.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (717 KB).


  Edix Commander 2.0 - shareware

  Jde nejen o správce souborů. Jeho hlavní předností je funkce náhled, kde se zobrazují veškerá multimédia: text, obrázky, hudba, video atd. bez nutnosti dalších instalací jiných programů a plug-inů. Také obsahuje spoustu dalších funkcí jako: komunikace, plánovače, e-mail, práce se schránkou. Tento produkt obsahuje řadu multimédií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Diskman 2.5 – freeware

  Aplikace má rozsáhlé funkce pro zabezpečení dat (nezobrazované soubory, přístupné disky, povolení spouštění aplikací atd.) a řadu funkcí, které podobné manažery zatím neumožňují. Dovede označit soubory z více adresářů, generovat HTML index obrázků, šifrovat soubory, generovat a kontrolovat CRC, rozdělit a spojit soubory (např. pro přenos po disketách), obsahuje FTP klienta, interní prohlížeč obrázků, má interní podporu archivů ZIP a také externí podporu dalších formátů pro komprimaci dat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,6 MB).


  Frigate 3.33 - freeware

  Souborový manažer pomáhá nejen efektivně pracovat se soubory, ale především práci dodá komfort a styl. Vedle standardních operací jako je kopírování, přesouvání nebo mazání souborů, dokáže Frigate pracovat s komprimovanými soubory (např. ZIP, ARJ, RAR apod.). Síťové jednotky a práce s FTP jsou u tohoto programu také podporovány. K dispozici je jedna free verze a dvě placené lišící se funkcemi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,4 MB).


  2xExplorer 1.4 - freeware

  2xExplorer je velice užitečná a jednoduše použitelná alternativa ke standardnímu Průzkumníkovi ve Windows. Kombinuje vcelku přívětivé uživatelské rozhraní se zvýšenou efektivitou 2 oken, známou především z programu Total Commander.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (391 KB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz