Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Total Commander není jediným správcem souborů

aktualizováno 
Zdá se vám Průzkumník Windows pro práci s daty v operačním systému neohrabaný? Líbí se vám souborový manažer Total Commander, ale nechcete za něj platit? Tak neplaťte! Existuje totiž celá řada jiných aplikací.
Počítač, notebook - (c) profimedia.cz/corbis

Počítač, notebook - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Pevný disk dnešního průměrného PC obsahuje tisíce různých souborů. Programy nazývané správci souborů pak zabrání tomu, abyste se tomto hlubokém moři informací utopili. Chcete-li tedy odpovídajícího a efektivního souborového manažera, máme pro vás tipy na některé z nich.

Pro manipulaci s daty existuje ve Windows tzv. Průzkumník. Pomocí něho můžete kopírovat, přesouvat, mazat či jinak organizovat soubory a složky. Někomu však nemusí vyhovovat, proto může sáhnout po mnohem lepším řešení. Jedním takovým je bezesporu letitý Total Commander. Pokud vám však tento produkt nevyhovuje, zkuste jeho alternativu.

Panely v programech lze nastavit mnoha způsoby, můžete zvolit jedno nebo dvě okna, resp. poloviny okna, umístění adresářového stromu pro snadnější orientaci a další nástroje tak, abyste nalezli vlastní oblíbené pracovní prostředí. Nastavení programů lze ve většině případů ukládat, takže není žádný problém mezi jednotlivými módy přepínat. Programy navíc nabízí několik velice zajímavých doplňkových funkcí jako různé filtry, prohlížeče multimédií, tisk, třídění souborů a další.

Total Commander 6.55 – shareware
Produkt s označením Total Commander asi netřeba českým uživatelům sáhodlouze představovat. Jde o velmi známého a oblíbeného správce souborů. V současné době jde o jednoho z nejrozšířenějších souborových manažerů vůbec. Pro jeho volbu hovoří i kompletní lokalizace do češtiny. Oproti předchozím verzím je vybaven řadou novinek – např. nový panel Separate Tree, podpora funkce Autocomplete, velká řada inovací v současných nástrojích pro práci se soubory, nový grafický vzhled ikon atd. Program má i českou stránku, kde se o něm můžete dozvědět mnoho užitečných informací.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Servant Salamandr 2.5 - demo

  Výkonný správce souborů pochází z českých programátorských dílen a je určen pro všechny verze Windows. Je malý, rychlý, stabilní a uživatelsky příjemný. Je podobný oblíbeným MS-DOSovým správcům souborů - např. Norton Commanderu. Podporuje metody drag&drop, místní nabídky a operace se soubory přes schránku. Umožní vám práci na síťových discích bez nutnosti mapování (podporuje UNC cesty).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,5 MB).


  NGM 1.00 – freeware

  Aplikace NGM obsahuje klasické dva na sobě nezávislé panely pro zobrazení souborů. Jedná se o freeware a je určen pro uživatele, kteří chtějí jednoduše a rychle provádět jednoduché úkony jako mazání, přesouvání, kopírování nebo instalování programů a chtějí používat něco lepšího než Průzkumníka Windows. Oproti jiným souborovým manažerům sice neobsahuje množství profesionálních funkcí, ale ty většinou stejně málokdo využije a tudíž je zbytečné za ně platit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (792 KB).


  Piky Basket 2.0 – freeware

  Piky koš je šikovná pomůcka, která rozšíří kopírování či jakoukoliv manipulaci s daty ve Windows. Vybrané soubory a složky ukládá přes kontextové menu do speciálně nadefinované složky (virtuální koš) a pak je najednou můžete přesunout na určené místo.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (458 KB).


  FreeCommander 2006 – freeware

  Souborový správce s klasickými dvěma panely. Program umožňuje standardní operace se soubory jako je tomu u jiných správců. Oproti konkurenci však nabízí prohlížeč souborů s podporou hex, binary, text nebo obrazového zobrazení. Umí vytvářet screenshoty, vyhledávat v archívech, atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Commander 1.29 - freeware

  Nenáročný souborový manažer se dvěma panely a integrovaným prohlížečem obrázků a FTP klientem. Program má jednoduché ovládání a podporuje i práci se ZIP a RAR archivy. Prohlížet lze obrázky a fotografie ve formátech BMP, WMF, EMF, JPEG, PNG, MNG a dalších.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (717 KB).


  Edix Commander 2.0 - shareware

  Jde nejen o správce souborů. Jeho hlavní předností je funkce náhled, kde se zobrazují veškerá multimédia: text, obrázky, hudba, video atd. bez nutnosti dalších instalací jiných programů a plug-inů. Také obsahuje spoustu dalších funkcí jako: komunikace, plánovače, e-mail, práce se schránkou. Tento produkt obsahuje řadu multimédií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Diskman 2.5 – freeware

  Aplikace má rozsáhlé funkce pro zabezpečení dat (nezobrazované soubory, přístupné disky, povolení spouštění aplikací atd.) a řadu funkcí, které podobné manažery zatím neumožňují. Dovede označit soubory z více adresářů, generovat HTML index obrázků, šifrovat soubory, generovat a kontrolovat CRC, rozdělit a spojit soubory (např. pro přenos po disketách), obsahuje FTP klienta, interní prohlížeč obrázků, má interní podporu archivů ZIP a také externí podporu dalších formátů pro komprimaci dat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,6 MB).


  Frigate 3.33 - freeware

  Souborový manažer pomáhá nejen efektivně pracovat se soubory, ale především práci dodá komfort a styl. Vedle standardních operací jako je kopírování, přesouvání nebo mazání souborů, dokáže Frigate pracovat s komprimovanými soubory (např. ZIP, ARJ, RAR apod.). Síťové jednotky a práce s FTP jsou u tohoto programu také podporovány. K dispozici je jedna free verze a dvě placené lišící se funkcemi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,4 MB).


  2xExplorer 1.4 - freeware

  2xExplorer je velice užitečná a jednoduše použitelná alternativa ke standardnímu Průzkumníkovi ve Windows. Kombinuje vcelku přívětivé uživatelské rozhraní se zvýšenou efektivitou 2 oken, známou především z programu Total Commander.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (391 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Najdete na iDNES.cz