Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Továrna na DVD filmy

aktualizováno 
Chtěli byste domácí video, ať už ze svatby, oslav narozenin, či dovolené ukázat svým známým? Tak proč to neuděláte? Zřejmě tím nejednodušším způsobem je vypálit neopakovatelné okamžiky na DVD, které přehraje nejen počítač, ale především stolní DVD přehrávač.

Přístroje pro pořízení videa (např. digitální videokamery) a DVD vypalovačky se stávají čím dál tím více dostupnější pro mnohé z nás. Pokud i vy vlastníte zmíněná zařízení, potom je zkuste využít na plné obrátky. Vaše pořízená videa převeďte snadno a rychle do formátu, který přehraje každý stolní DVD přehrávač. Stačí vám k tomu jednoduchý software, jenž to provede za vás.

Celá řada softwarových společností si v minulosti vymyslela vlastní formáty souborů. Každá z nich si navíc myslí, že právě ten jejich formát je ten nejlepší. Není tedy divu, že nikdo nechce ustoupit jinému hráči. Patrné je to například u multimediálních aplikací. Jen pro uchování a reprodukci videa tu máme minimálně desítku formátů. Tím však paradoxně trpí právě uživatelé. Pro každý formát je zapotřebí používat jiný přehrávač či používat některý multiformátový, jenž však není zcela legální. Zřejmě nejlepším řešením je potom využít formát DVD-Video.

Pro vytvoření takovéhoto disku však potřebujete speciální nástroj. Ten musí umět nejen načít video v určitém formátu, ale také musí provést tzv. authoring (metoda, při jejímž použití uspořádá softwarová aplikace videosekvence, zvukovou stopu a menu přesně podle norem pro vytvoření DVD). Teprve potom můžete video na disk vypálit a přehrávat v DVD.

Video DVD Maker 1.6 – freeware
Video DVD Maker je flexibilní a snadno použitelná „továrna“ pro filmy na DVD-Video. Nejenže dokáže video na disk umístit, ale zároveň provede jeho a vy si s ničím nemusíte lámat hlavu. Výhoda tohoto řešení tkví v tom, že vše máte pěkně v jedné aplikaci. Intuitivní rozhraní vás vede krok za krokem, přičemž video umí i zachytávat a to z několika zařízení (např. DV kamera, webová kamera, TV atd.). Dokáže importovat AVI, DivX, XviD, MP4, MPG, WMV, ASF a MOV. Vyžaduje DirectX 9.0.

 • Stahujte na této adrese (2,2 MB).
 • Exsate DV Capture Live 1.0 – freeware
  Exsate DV Capture Live je program určený pro ty z vás, kteří potřebují zachytit DV video z digitálního zdroje přes rozhraní FireWire. Během zachytávání dochází ke konverzi do AVI, nebo WMV souboru. Můžete vkládat DV náhledy do zachytaného videa a zvolit, aby se zobrazovalo každý den jiné u jednoho či více souborů, připojit existující projekty, pracovat se všemi přehrávacími funkcemi vaší digitální videokamery - vše probíhá pomocí intuitivního průvodce. V programu však nehledejte žádné střihové funkce. Žádné totiž neobsahuje a vše se děje automaticky.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • The FilmMachine 1.5.0.18 – freeware
  Pomocí tohoto programu můžete převést libovolný AVI soubor do formátu (S)VCD, DVD-Video, které jsou kompatibilní i se stolními DVD-Video přehrávači. Samozřejmostí je i vkládání titulků s podporou českých znaků. Abyste však program mohli začít využívat je nutné mít v počítači instalované kodeky. Samotným převodem vás vede jednoduchý průvodce. Na jeho konci si dokonce můžete sestavit jednoduché vlastní DVD menu. Program se tak hodí nejen pro převod filmů na DVD-Video, ale i pro tvorbu vlastního filmu s vašimi videi a to včetně spouštěcího menu.

 • Stahujte na této adrese (16,6 MB).
 • ConvertXtoDVD 2.0.12 - shareware
  Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte, jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není. A to především díky nástroji s označením Convert AVI to DVD. Jde o jednoduchý nástroj, který na jedno kliknutí převede video z formátů typu - DivX, Xvid, MOV, VOB, MPEG, MPEG-4, AVI, WMV, DV a dokonce i ta streamovaná pro váš DVD přehrávač.

 • Stahujte na této adrese (6,6 MB).
 • Chopper XP 2.7 – freeware
  Postrádáte-li program pro úpravu VOB souborů, které naleznete u DVD Video disků, potom pro vás máme jednoduchý editační a střihový software, jenž je pro práci s VOBy, jako stvořen. Chopper XP totiž dovolí vytáhnout libovolnou část filmu a uložit ji do nového VOB souboru.

 • Stahujte na této adrese (808 KB).
 • HT DVD Authoring Studio 2.0 - shareware
  Tento program vám umožní vytvořit si vlastní filmová DVD. Nabízí jednoduché rozhraní typu krok za krokem. Podporuje dvouvrstvé disky, na které můžete uložit až 27 hodin videa. Chcete-li si tak vytvořit vlastní DVD-Video disk z jakéhokoliv videosouboru, potom je to ten pravý nástroj pro vás.

 • Stahujte na této adrese (12,5 MB).
 • DVDAuthorGUI 1.008 - freeware
  Jednoduchá pomůcka určená k vytvoření ne příliš složitých filmových disků DVD. Nejprve musíte vložit soubor s videem a se zvukem. Klikněte na file -> add new title. Objeví se dialogové okno, ve kterém vyberete nejprve video soubor a poté audio soubor.

 • Stahujte na této adrese (4,5 MB).
 • AVI DivX to DVD SVCD VCD Converter 1.5 - shareware
  Tento program je vhodný pro konverzi videa z formátů AVI, DivX, MPEG1/2, WMV/ASF na DVD, SVCD, VCD. Program dovoluje specifikaci výstupního souboru, zda bude NTSC nebo PAL. Má velice příjemné uživatelské prostředí, umožňující náhled video souborů a samozřejmě dávkovou konverzi.

 • Stahujte na této adrese (6 MB).
 • Avi2Dvd 0.4.3 beta
  Avi2Dvd je aplikace, se kterou snadno a rychle převedete vaše soubory v AVI, MKV, OGM do VCD, SVCD a DVD. Aplikace má jednoduché rozhraní a mezi další vlastnosti patří podpora multi audiostreamů, až tří verzí titulků, vytváření DVD menu atd.

 • Stahujte na této adrese (21,4 MB).
 • My DVD Maker 1.6 – shareware
  My-DVD-Maker je výkonný a jednoduchý program pro vytváření DVD. Je schopen převádět různé video formáty, jako AVI, RM, WMV, DivX nebo Xvid do DVD, VCD, SVCD a MPEG formátu. Program podporuje automatické vytváření jednoduchého DVD menu.

 • Stahujte na této adrese (5,5 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz