Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Továrna na DVD filmy

aktualizováno 
Chtěli byste domácí video, ať už ze svatby, oslav narozenin, či dovolené ukázat svým známým? Tak proč to neuděláte? Zřejmě tím nejednodušším způsobem je vypálit neopakovatelné okamžiky na DVD, které přehraje nejen počítač, ale především stolní DVD přehrávač.

Přístroje pro pořízení videa (např. digitální videokamery) a DVD vypalovačky se stávají čím dál tím více dostupnější pro mnohé z nás. Pokud i vy vlastníte zmíněná zařízení, potom je zkuste využít na plné obrátky. Vaše pořízená videa převeďte snadno a rychle do formátu, který přehraje každý stolní DVD přehrávač. Stačí vám k tomu jednoduchý software, jenž to provede za vás.

Celá řada softwarových společností si v minulosti vymyslela vlastní formáty souborů. Každá z nich si navíc myslí, že právě ten jejich formát je ten nejlepší. Není tedy divu, že nikdo nechce ustoupit jinému hráči. Patrné je to například u multimediálních aplikací. Jen pro uchování a reprodukci videa tu máme minimálně desítku formátů. Tím však paradoxně trpí právě uživatelé. Pro každý formát je zapotřebí používat jiný přehrávač či používat některý multiformátový, jenž však není zcela legální. Zřejmě nejlepším řešením je potom využít formát DVD-Video.

Pro vytvoření takovéhoto disku však potřebujete speciální nástroj. Ten musí umět nejen načít video v určitém formátu, ale také musí provést tzv. authoring (metoda, při jejímž použití uspořádá softwarová aplikace videosekvence, zvukovou stopu a menu přesně podle norem pro vytvoření DVD). Teprve potom můžete video na disk vypálit a přehrávat v DVD.

Video DVD Maker 1.6 – freeware
Video DVD Maker je flexibilní a snadno použitelná „továrna“ pro filmy na DVD-Video. Nejenže dokáže video na disk umístit, ale zároveň provede jeho a vy si s ničím nemusíte lámat hlavu. Výhoda tohoto řešení tkví v tom, že vše máte pěkně v jedné aplikaci. Intuitivní rozhraní vás vede krok za krokem, přičemž video umí i zachytávat a to z několika zařízení (např. DV kamera, webová kamera, TV atd.). Dokáže importovat AVI, DivX, XviD, MP4, MPG, WMV, ASF a MOV. Vyžaduje DirectX 9.0.

 • Stahujte na této adrese (2,2 MB).
 • Exsate DV Capture Live 1.0 – freeware
  Exsate DV Capture Live je program určený pro ty z vás, kteří potřebují zachytit DV video z digitálního zdroje přes rozhraní FireWire. Během zachytávání dochází ke konverzi do AVI, nebo WMV souboru. Můžete vkládat DV náhledy do zachytaného videa a zvolit, aby se zobrazovalo každý den jiné u jednoho či více souborů, připojit existující projekty, pracovat se všemi přehrávacími funkcemi vaší digitální videokamery - vše probíhá pomocí intuitivního průvodce. V programu však nehledejte žádné střihové funkce. Žádné totiž neobsahuje a vše se děje automaticky.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • The FilmMachine 1.5.0.18 – freeware
  Pomocí tohoto programu můžete převést libovolný AVI soubor do formátu (S)VCD, DVD-Video, které jsou kompatibilní i se stolními DVD-Video přehrávači. Samozřejmostí je i vkládání titulků s podporou českých znaků. Abyste však program mohli začít využívat je nutné mít v počítači instalované kodeky. Samotným převodem vás vede jednoduchý průvodce. Na jeho konci si dokonce můžete sestavit jednoduché vlastní DVD menu. Program se tak hodí nejen pro převod filmů na DVD-Video, ale i pro tvorbu vlastního filmu s vašimi videi a to včetně spouštěcího menu.

 • Stahujte na této adrese (16,6 MB).
 • ConvertXtoDVD 2.0.12 - shareware
  Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte, jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není. A to především díky nástroji s označením Convert AVI to DVD. Jde o jednoduchý nástroj, který na jedno kliknutí převede video z formátů typu - DivX, Xvid, MOV, VOB, MPEG, MPEG-4, AVI, WMV, DV a dokonce i ta streamovaná pro váš DVD přehrávač.

 • Stahujte na této adrese (6,6 MB).
 • Chopper XP 2.7 – freeware
  Postrádáte-li program pro úpravu VOB souborů, které naleznete u DVD Video disků, potom pro vás máme jednoduchý editační a střihový software, jenž je pro práci s VOBy, jako stvořen. Chopper XP totiž dovolí vytáhnout libovolnou část filmu a uložit ji do nového VOB souboru.

 • Stahujte na této adrese (808 KB).
 • HT DVD Authoring Studio 2.0 - shareware
  Tento program vám umožní vytvořit si vlastní filmová DVD. Nabízí jednoduché rozhraní typu krok za krokem. Podporuje dvouvrstvé disky, na které můžete uložit až 27 hodin videa. Chcete-li si tak vytvořit vlastní DVD-Video disk z jakéhokoliv videosouboru, potom je to ten pravý nástroj pro vás.

 • Stahujte na této adrese (12,5 MB).
 • DVDAuthorGUI 1.008 - freeware
  Jednoduchá pomůcka určená k vytvoření ne příliš složitých filmových disků DVD. Nejprve musíte vložit soubor s videem a se zvukem. Klikněte na file -> add new title. Objeví se dialogové okno, ve kterém vyberete nejprve video soubor a poté audio soubor.

 • Stahujte na této adrese (4,5 MB).
 • AVI DivX to DVD SVCD VCD Converter 1.5 - shareware
  Tento program je vhodný pro konverzi videa z formátů AVI, DivX, MPEG1/2, WMV/ASF na DVD, SVCD, VCD. Program dovoluje specifikaci výstupního souboru, zda bude NTSC nebo PAL. Má velice příjemné uživatelské prostředí, umožňující náhled video souborů a samozřejmě dávkovou konverzi.

 • Stahujte na této adrese (6 MB).
 • Avi2Dvd 0.4.3 beta
  Avi2Dvd je aplikace, se kterou snadno a rychle převedete vaše soubory v AVI, MKV, OGM do VCD, SVCD a DVD. Aplikace má jednoduché rozhraní a mezi další vlastnosti patří podpora multi audiostreamů, až tří verzí titulků, vytváření DVD menu atd.

 • Stahujte na této adrese (21,4 MB).
 • My DVD Maker 1.6 – shareware
  My-DVD-Maker je výkonný a jednoduchý program pro vytváření DVD. Je schopen převádět různé video formáty, jako AVI, RM, WMV, DivX nebo Xvid do DVD, VCD, SVCD a MPEG formátu. Program podporuje automatické vytváření jednoduchého DVD menu.

 • Stahujte na této adrese (5,5 MB). • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

  Ilustrační foto

  Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Najdete na iDNES.cz