Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy a triky pro Windows 8.1: jak zálohovat snímky na Skydrive

aktualizováno 
Poradíme, jak otevřít Průzkumníka ve vybrané složce, jak automaticky nahrávat fotografie z Instagramu na SkyDrive, jak resetovat Windows firewall a dlaždicovou startovní obrazovku či jak spouštět dlaždicové aplikace z klasické plochy anebo přímo v IE zobrazit uložená hesla.

Microsoft Windows | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

1.Jak otevřít Průzkumníka Windows ve zvolené složce

Pokud jako správce souborů používáte Průzkumníka Windows a chcete, aby se po otevření objevila vámi preferovaná složka, zde je postup, jak na to. Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na pracovní ploše a vyberte Nový -> Zástupce. Do řádku zadejte %windir%\explorer.exe /n, /e, /select, C:\Dokumenty, kde si C:\Dokumenty nastavte na svoji složku. Klikněte na Další, zadejte název zástupce a proces dokončete. Nyní, když kliknete na tohoto zástupce, dostanete se automaticky do zadané složky.

Tipy a triky pro Windows 8.1

2.Jak automaticky nahrávat fotografie z Instagramu na SkyDrive

Používáte-li službu Instagram pro tvorbu fotografií či videí, máme pro vás zajímavý tip, jak tato díla automaticky zálohovat také do cloudového úložiště SkyDrive, které je automaticky připojené ve Windows 8.1. Vše se děje díky službě IFTTT.com. Nejprve se musíte bezplatně zaregistrovat, poté v seznamu vybrat, že chcete zálohovat z Instagramu na SkyDrive a přes odkaz se přihlásit do Instagramu a SkyDrive, kde povolíte službě využívat sdílení. Jakmile to uděláte, dostanete informaci o správném nastavení. A to je vše.

Tipy a triky pro Windows 8.1

3.Jak resetovat Windows firewall

Pokud jste si nakonfigurovali firewall integrovaný ve Windows a nyní byste potřebovali dostat ho do výchozího stavu, tak abyste ho mohli například znovu nastavit či resetovat, pokud vykazuje problémy, prozradíme vám postup, jak ho dostat do výchozího stavu. Stačí, když otevřete Ovládací panely -> Brána Windows Firewall. Na levé straně najdete odkaz Obnovit výchozí. Po kliknutí projdete několik obrazovek a je hotovo.

Tipy a triky pro Windows 8.1

4.Jak resetovat dlaždicovou startovní obrazovku

Možná by se vám někdy hodilo zcela vyčistit, respektive dostat startovní dlaždicovou nabídku do stavu, v jakém byla při prvním spuštění, tedy se standardními ikonami a nastavením. Použijte klávesovou zkratku Windows + R, zadejte příkaz cmd a odešlete ho pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + Enter (stane se tak jako správce). Nyní zadejte příkaz del %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.itemdata-ms a poté del %LocalAppData%\Microsoft\Windows\appsFolder.itemdata-ms.bak. Dlaždicová obrazovka se nyní bude nacházet ve výchozím stavu.

Tipy a triky pro Windows 8.1

5.Jak zobrazit všechny dlaždicové aplikace najednou

Pokud se vám zdá, že v dlaždicovém rozhraní se zbytečně plýtvá místem, zkuste si nastavit, že se zobrazí vždy všechny aplikace najednou. Na hlavní liště (v klasickém rozhraní Windows) klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Vlastnosti. Na záložce Navigace v části Úvodní obrazovka zatrhněte volbu Při přechodu na Úvodní obrazovku zobrazit automaticky zobrazení Aplikace. Klikněte na OK. Nyní, když kliknete na tlačítko Start, zobrazí se jejich seznam.

Tipy a triky pro Windows 8.1

6.Jak přímo v IE zobrazit uložená hesla

Pokud při surfování internetem pomocí Internet Exploreru ukládáte hesla pro jejich příští použití a nyní byste potřebovali některá z nich znovu zjistit, protože jste je zapomněli, můžete tak učinit přímo v IE. Otevřete ho a vpravo klikněte na ikonu ozubeného kola. Přepněte se na záložku Obsah. Zde v části Automatické dokončování klikněte na Nastavení. Téměř dole poté klikněte na tlačítko Spravovat hesla. Nyní se zobrazí okno Správce pověření, kde máte možnost projít si seznam hesel a odtajnit je.

Tipy a triky pro Windows 8.1Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Další z rubriky

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Najdete na iDNES.cz