Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tuzemskému Microsoftu se daří a rostou tržby...

aktualizováno 
středoevropský trh s počítači patřil loni k nejdynamičtějším regionům; Reuters bude mít na své internetové televizi reklamu; americká burza oslabila kvůli ztrátám Cisca...

PRAHA - Pobočka softwarové společnosti Microsoft v ČR a na Slovensku zvýšila během posledních tří let tržby na dvojnásobek. Samotné slovenské zastoupení zvedlo od roku 2000 příjmy o 166 procent, což je výrazně více než v ČR, uvedl na setkání s novináři generální ředitel Microsoftu ČR a SR Jiří Devát. Slovenská pobočka se tak dostala na čtvrtinu obratu českého zastoupení. 

LONDÝN - Středoevropský trh s počítači patřil podle analytiků výzkumné společnosti IDC v posledním čtvrtletí minulého roku k nejdynamičtějším regionům na světě. Evropa jako celek zaznamenala v tomto oboru největší růst v globálním měřítku, který podle IDC nebyl způsoben jen vánočními nákupy, ale také snižováním cen a tím, že začaly objednávat také firmy.
Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku se v Evropě zvýšil počet prodaných laptopů o dramatických 40 procent. Navzdory tomu, že to vyvolalo jisté napětí v subdodávkách, byli výrobci podle IDC většinou s to vyplnit objednávky. Prodej stolních počítačů se zvýšil o deset procent ve srovnání se stejným obdobím předloňského roku.
Zatímco západní Evropa vzrostla ve všech kategoriích o 17 procent, oblast zahrnující střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku vzrostla v meziročním srovnání o 20 procent. Celosvětově se počet prodaných počítačů zvýšil v tomto čtvrtletí o 12 až 15 procent.
Podrobnosti o středoevropském trhu PDA najdete zde.

LONDÝN  - Britská informační agentura Reuters oznámila, že umožní ve svém internetovém televizním vysílání reklamu. Reuters se tak přidává například k MSN Video nebo AOL, které nyní rovněž nabízejí videoreklamu na internetu. Také hlavní americké televizní stanice začaly zkoušet technologii pro videoreklamu na svých internetových stránkách.
Internetová televize Reuters Television nabízí původní i redigované zpravodajské záběry z globální sítě agentury. Na popularitě získala zejména kolem poslední války v Iráku. V souvislosti s novou nabídkou inzerentům své internetové videovysílání podstatně rozšiřuje a nabízí nyní čtyři kanály.
Podle tiskového sdělení Reuters nyní budou moci zadavatelé reklamy využít technologie Flash na 15vteřinové reklamní spoty, které budou předcházet každému příspěvku. Další obchodní možností
bude půlminutový spot a sponzorované video. Agentura uvádí, že Reuters Television má 75 milionů zhlédnutých stránek z 5,3 milionu různých počítačů měsíčně.
Možnosti dalšího rozvoje reklamy na internetu napomáhá širokopásmové připojení, které se rozšiřuje zejména v USA a západní Evropě. V USA má toto připojení kolem 20 milionů domácností.

NEW YORK  - Americké akcie ve středu oslabily, taženy dolů ztrátami technologických firem v čele se společností Cisco Systems. Důvodem byl opatrný výhled firmy do budoucna. Ztráty technologického indexu byly nejvyšší od září.
Dow Jonesův index průmyslových akcií ve středu ztratil 34,44 bodu a seanci ukončil slabší o 0,33 procenta na 10.470,74 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 52,07 bodu a uzavřel se ztrátou o 2,52 procenta na 2014,14 bodu. Dnešní procentní propad indexu byl nejhlubší od 24. září.
Většina hlavních firem již zveřejnila čtvrtletní zprávu o hospodaření. Čtvrtletní výsledky Cisca sice byly vcelku pozitivní, investoři se však zaměřili na komentář o budoucím vývoji technologických výdajů, který byl neobvykle obezřetný. Z dalších technologických firem oslabil Intel, Hewlett-Packard či Ciena. Investoři jsou také opatrní před páteční měsíční zprávou o vývoji zaměstnanosti.

Zdroj: ČTK

Vydání TechEkonomu z 5.2.2004: Budoucnost patří paměťovým kartám SD a Memory Stick; MyDoom si u Microsoftu ani neškrtl; ČR tvoří třetinu trhu s PDA ve střední Evropě; klesnou ceny elektrospotřebičů v ČR?; soudy v USA opět projednávají P2P sítě; Ciscu stouply tržby a klesl zisk...

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Najdete na iDNES.cz