Tvorba fotogalerií na míru pro vaše internetové stránky

aktualizováno 
Vlastníte velké množství fotografií a chcete se o ně podělit s návštěvníky vašich internetových stránek? Proč to potom neuděláte? My vám dnes představíme celou řadu aplikací, které za vás vytvoří obrázkové HTML galerie doslova na míru dle vašich potřeb a vy přitom nemusíte znát ani jazyk internetových stránek.

Na internetu dnes naleznete hodně zajímavých informací. Webové stránky dávno neslouží pouze pro vkládání různých textů či dokumentů. Stále častěji se tak můžeme setkávat i s multimediální formou dat. Takové obrázky přímo nabádají k vystavení na internetu. Tak proč toho nevyužít.

Pro jednoduchou prezentaci snímků z dovolené, prázdnin či různých oslav na webu bylo dříve zapotřebí ovládat programovací jazyk HTML. Dnes to lze zvládnout i bez znalosti tohoto jazyku. Stačí vám k tomu nějaký program, který umožňuje vytvářet webové galerie za vás.

Existuje nepřeberné množství softwaru pro vytváření náhledů či dávkového zpracování snímků pro web. Ty nejlepší nabízí nejen jednoduchého průvodce, možnost umístit popisky či přednastavené šablony, ale také integrovaného FTP klienta (vytvořené album pošlete nebo zaktualizujete ihned na vašich stránkách) či možnost umístit album na CD. Vybrali jsme pro vás, jak komplexní aplikace určené pro digitálního fotografa obsahující vše v jednom, tak i jednoduché nástroje, jež se specializují pouze na tvorbu HTML galerií. Stránky s fotografiemi však nemusíte ukládat pouze na celosvětovou sít. Umístit je můžete i na intranet či CD média, která poté stačí pouze vložit do mechaniky a galerie se poté sama spustí.

602Photo Suite 4.1 – shareware
602Photo Suite je komplexním programem pro správu fotografií obsahující i nástroj pro vytváření webových fotoalb, který automaticky zmenší digitální snímky na uživatelsky přívětivější velikost a odešle je na web. Nabízí několik přednastavených stylů pro webová fotoalba, které si můžete dále upravovat a získat tak plnou kontrolu nad vzhledem alba na webu. Webové album bude obsahovat náhledy snímků a odkazy na zvětšené fotografie i kompletní systém pro navigaci mezi snímky, který se postará o snadné prohlížení v internetovém prohlížeči.

 • Stahujte na této adrese (25 MB).
 • Zoner Photo Studio 7 - shareware
  Zoner Photo Studio není jen program pro archivaci a uspořádání digitálních fotografií. Nabízí toho svým uživatelům mnohem více. Mezi jeho velmi kvalitní služby se totiž řadí i tvorba HTML galerií. Tuto volbu najdete pod položkou Publikovat a spustíte ji kliknutím na Vytvořit galerii HTML. Otevře se průvodce, který vás krok po kroku provede vytvořením galerie. Ve druhém kroku si lze například vybrat z několika šablon pro publikaci snímků a ve třetím na vás čeká detailní nastavení hlavní stránky, nadpisu či náhledů. Před koncem nabídne průvodce Náhled galerie nebo rovnou Uložení. Vítaná funkce je i ukládání na FTP server, takže pro upload nemusíte využívat externího programu.

 • Stahujte na této adrese (55 MB).
 • PPSee 1.09 – freeware
  Jde o typického zástupce softwaru pro tvorbu HTML galerií. Náplní jeho práce je především tvorba internetových stránek s fotografiemi či obrázky. Do aplikace lze snímky vkládat jak z pevného disku počítače, tak přímo i z digitálního fotoaparátu, ale i ze skeneru a jiných zdrojů. Po stažení archívu a instalaci je zapotřebí do PC doinstalovat modul Java Runtime Environment. Je-li příslušný Java modul v počítači již instalovaný, pak máte o starost méně.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • XnView 1.74 - freeware
  Program XnView je nejen vynikající prohlížeč, editor a konvertor obrázků, ale zároveň i výborný nástroj pro tvorbu HTML galerií či grabovací nástroj. Někteří však o jeho službách v oblasti výroby galerií nemuseli mít ponětí. Po jednoduché instalaci program spusťte. Možná vás zarazí české prostředí. Ne, program nemá na svědomí český autor, ale dle verze Windows si dokáže detekovat příslušnou jazykovou verzi. Pro vytvářenou galerii si můžete zvolit velikost náhledů, formát obrázků (JPEG a GIF), počet sloupců a řádků. U náhledu si lze definovat, jaké informace se s nimi budou zobrazovat (jakýkoliv text, EXIF informace, datum, čas apod.). Vybrat si můžete i metodu řazení snímků.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • Web Album Creator 3.05 – shareware
  Díky jednoduchému průvodci je generování alb z fotek touto aplikací doslova hračkou. Vytváří jak indexové soubory, tak náhledy s popisky. Mezi pokročilé funkce patří: vodoznak, komprimace snímků, FTP klient a mnoho dalších. Album si lze vypálit i na CD, vč. funkce automatického spuštění.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • Express Thumbnail Creator 1.71 – shareware
  S tímto programem vytvoříte v několika krocích velice snadno a hlavně rychle obrazové galerie (vč. náhledů) připravené k publikaci na webu. Díky intuitivnímu průvodci je tvorba HTML galerií snímků jednoduchou záležitostí pro každého uživatele.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).
 • Free Album Creator 0.8 - freeware
  Slovenský nadějný počin, který není tolik znám. Pyšní se však tvorbou úžasných fotoalb, které můžete prezentovat na internetových stránkách nebo vypálit přímo na CD. Mezi přednosti patří: lehké používání, nabízí velký počet funkcí, žádná reklama na vygenerovaných stránkách a nemusí se instalovat.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • HTML Album Creator 1.0 – freeware
  Program obsahuje několik předdefinovaných šablon, takže vytvoření HTML stránky s náhledy na vámi vybraných obrázcích je hračkou. Stačí si vybrat obrázky, ve druhém kroku určit velikost jejich náhledů, pojmenovat album a vybrat šablonu. Lze si i nastavit počet snímků na jedné stránce a zda má zobrazovat popisky (jméno souboru, velikost, čas pořízení).

 • Stahujte na této adrese (400 kB).
 • JAlbum 5.1 - freeware
  Program, který byl od začátku psán jako konkurent všech HTML alb generátorů. Jeho autor nebyl spokojen s kvalitou různých generátorů alb a tak vytvořil tento. Díky tomu máte plnou kontrolu nad tvorbou vaší galerie. Dokáže pracovat i s EXIF informacemi z digitálních fotografií, podporuje metodu táhni a pusť a obsahuje jednoduchého FTP klienta. Pracuje s nejpoužívanějšími formáty obrázků. Lze provozovat na Windows, ale i na Linuxu či MAC OS.

 • Stahujte na této adrese (4.7 MB).
 • IMGPublic 1.3 - freeware
  Český produkt, který vytvoří nejen album obrázků pro web, ale také k němu může přiřadit hudbu ve formátu midi. Pracuje však bohužel pouze s obrázky ve formátu JPG, vzhled stránek si lze však měnit pomocí šablon. Na výběr máte hned z několika přiložených k programu a další najdete na internetové stránce programu, stejně jako několik melodií.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Catalog Wizard 2.0 – freeware
  Program prohledá adresáře a z nalezených obrázků vytvoří HTML katalog vč. náhledů. Podporuje tvorbu vícestránkových katalogů. Z podporovaných formátů souborů si poradí s BMP, JPEG a GIF.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


 • Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

  5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
  5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

  Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.  Najdete na iDNES.cz