Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ty nejlepší miniaplikace pro doping Windows 7 i Vista

aktualizováno 
Prošli jsme desítky miniaplikací pro Windows 7 a Vista, abychom našli ty nejzajímavější. Patří sem například posel zpráv z Facebooku, správce schránky, rychlá tvorba screenshotů a ještě více.

Miniaplikace Windows 7

V operačním systému Windows Vista a také 7 se nachází miniaplikace, což jsou malé programy s možností vlastního nastavení. Ty zobrazují průběžně aktualizované informace a umožňují provést běžné úlohy bez nutnosti otevřít speciální okno.

TIP

Galerii miniaplikací naleznete na stránce Gallery.live.com. Vybírat můžete z 9 000 miniaplikací.

Network Meter 6.2 – freeware
Tato miniaplikace udělá radost těm z vás, kteří chtějí mít přehled o síťové komunikaci. Obsahuje dvě funkce. Měří a zobrazuje přenos dat po Wi-Fi a připojení kabelem. U Wi-Fi ukáže SSID, kvalitu signálu, IP adresu, externí IP, příchozí a odchozí rychlost a ještě více.

  • Stahujte na této adrese (277 kB).


FB Explorer 1.1 – freeware

Miniaplikace přinášející informace z vašeho Facebook účtu přímo do postranního panelu. Konkrétně zobrazí zprávy z hlavní stránky. Nabízí přepínání mezi menší a větší verzí a lze měnit status, nebo příspěvky rovnou komentovat.

  • Stahujte na této adrese (159 KB).


All CPU Meter 3.0 - freeware
Chcete-li mít pod dohledem informace o vašem procesoru a jednotlivých jádrech, pak nesmíte minout All CPU Meter. Přehledně v číselné, ale i grafové hodnotě zobrazí údaje o jejich vytížení. K dispozici jsou i údaje jako takt, model CPU či teploty jader.

  • Stahujte na této adrese (506 KB).


System Control 1.4 – freeware
Obsahuje tlačítka, která slouží nejen k rychlému vypnutí, restartu, zamknutí atd. počítače, ale také umí další funkce. Na miniaplikaci tedy máte neustále po ruce tyto funkce a ještě navíc možnost spouštět Správce úloh, příkazový řádek, Ovládací panely, spořič monitoru a ještě více. Celkem na vás bude čekat po aktivaci 12 funkcí. Miniaplikace je k dispozici ve třech velikostech a má 10 témat vzhledu. Dole najdete informace o využití CPU a RAM.

  • Stahujte na této adrese (534 KB).


Clipboard Manager 2.1 – freeware
Používáte-li při práci s PC klávesové zkratky Ctrl + C a Ctrl + V (funkce zkopírovat a vložit), pak se vám bude líbit Clipboard Manager. Rozšiřuje totiž funkce standardní schránky Windows. Použít můžete historii schránky (pamatovat si může až 999 vložení), a tak se dostat i k objektům co jste kopírovali v předchozích krocích. Pracuje i s obrázky.

  • Stahujte na této adrese (2,4 MB).


Ultimate Explorer 2.0 – freeware
Vyhledávat na internetu můžete také přímo z pracovní plochy Windows. Nainstalujte si tuto miniaplikaci. K dispozici tak budete mít až 16 různých vyhledávačů či sociálních sítí. Během chvilky můžete prohledat na výskyt vašeho klíčového slova Amazon, Google, Digg, YouTube, Yahoo, Wikipedii, eBay atd. K dispozici je ve čtyřech velikostech, takže je jen na vás jakou si zvolíte.

  • Stahujte na této adrese (1,1 MB).


Magic Folder 2.0 – freeware
Umožňuje lépe pracovat se soubory. Máte tak možnost přímo je přesouvat do vybraných složek, stejně tak jako je kopírovat podle toho kam patří. Takže například pokud uchopíte a pustíte nějaký dokument nad touto miniaplikaci zobrazí se okno s možností výběru do jaké složky chcete soubor vložit (předdefinované jsou dokumenty, obrázky apod.). Složky pro umístění lze měnit či definovat vlastní..

  • Stahujte na této adrese (741 KB).


Vcalculator 1.0 – freeware
Vědecká kalkulačka s historií. Tak by se dala charakterizovat jednoduše tato miniaplikace. Pracuje s goniometrickými a logickými funkcemi. Po zadání čísel a vzorce stačí stisknout klávesu Enter pro zobrazení výsledku.

  • Stahujte na této adrese (14,9 MB).


Screen Sapper 2.7 – freeware
Nyní pro vás již nebude problém udělat obrázek monitoru. Screen Sapper umí zaznamenat a uložit dění na obrazovce do grafického souboru – podporovány jsou BMP, EMF, GIF, JPG, PNG, TIFF a WMF. Zachytit můžete buď celou obrazovku, okno či jen vámi vybranou část. Informace lze kopírovat do schránky Windows.

  • Stahujte na této adrese (247 KB).


App launcher 3.3 – freeware
Nechcete-li připínat ikony do hlavního panelu Windows, pak si je umístěte do této miniaplikace. Nejenže sem můžete lehce zařadit ikony pro spouštění aplikací, ale obsahuje i řadu nastavení, kdy lze zástupce dělit do skupin, měnit jejich velikost i podobu ikon.

  • Stahujte na této adrese (331 KB).


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Najdete na iDNES.cz